Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-13, 20:01

Marek_Piotrowski pisze: 2022-09-13, 18:58 Wybitna konferencja na temat bzdur (nie waham się przed tym określeniem) głoszonych przez ks. Dominika Chmielewskiego. Naprawdę warto obejrzeć!
Być może sam bym nie stawiał aż tak pewnych spraw (opętanie), nie wierzę też w złe intencje ks.Chmielewskiego (miałem kontakt z podobnymi ludźmi - oni naprawdę w to wierzą) jednak generalnie film jak łyk czystej wody.
Nareszcie zaczynamy walczyć z zabobonami w wierze.

Część tych zabobonów jest naszej własnej kulturowej produkcji, ale i są takie, które są przyjęte z niekatolickich środowisk neozielonoświątkowych, które widzą świat niezwykle zdemonizowany.
Pojadę klasykiem.
Maryje znam a o księdzu Dominiku słyszałem. A to co za jedna?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18898
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2605 times
Been thanked: 4604 times
Kontakt:

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-09-13, 20:05

Czy to ważne? Ważne co mówi.
To dziennikarka "Idziemy", teolog.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2355
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Arek » 2022-09-13, 20:23

Jezus jest Panem tego Świata, kaźdy kto w Niego wierzy będzie mieć Życie Wieczne. Jezus uzdrawia nas i przez nas. Wierzę we Wszechmoc Bożą. Ludzie będąc narzędziem w Jego rękach mogą uzdrawiać, wypędzać złe duchy w Imię Chrystusa. Trzeba wypełniać Wolę Bożą. Człowiek pokorny, żyjący w prawdzie, odrzucający grzech, żyjący w modlitwie, miłujący, miłosierny jest takim narzędziem i może brać udział w czynieniu dobra, które uzdrawia. Kaźdy z nas może uzdrawiać to kwestia powyższej przemiany. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Dla nas Bóg zrobi wszystko, abyśmy do Niego wrócili.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18898
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2605 times
Been thanked: 4604 times
Kontakt:

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-09-13, 21:52

Arek pisze: 2022-09-13, 20:23 Jezus jest Panem tego Świata, kaźdy kto w Niego wierzy będzie mieć Życie Wieczne. Jezus uzdrawia nas i przez nas. Wierzę we Wszechmoc Bożą. Ludzie będąc narzędziem w Jego rękach mogą uzdrawiać, wypędzać złe duchy w Imię Chrystusa. Trzeba wypełniać Wolę Bożą. Człowiek pokorny, żyjący w prawdzie, odrzucający grzech, żyjący w modlitwie, miłujący, miłosierny jest takim narzędziem i może brać udział w czynieniu dobra, które uzdrawia.
Tak. ALe jakby bez związku z tym, o czym mówimy.
Kaźdy z nas może uzdrawiać to kwestia powyższej przemiany.
Nie. To kwestia powołania. Różni ludzie są powołani do różnych rzeczy.
Ale to też jakoś bez związku.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-13, 22:57

Marek_Piotrowski pisze: 2022-09-13, 20:05 Czy to ważne? Ważne co mówi.
To dziennikarka "Idziemy", teolog.

Obejrzalem i jak dla mnie to sorry ale kolejna osoba ktora podejmuje dzielo na bazie krytyki innych. nie jestem ujęty dzialalnością ks Chmielewskiego ale jeszcze bardziej nie ufam krytykom. O ile x Rajchel czy x Glas wiedzieli o czymmówią jeśli chodzi o Zielińskiego ale też mieli autorytet wynikajacy z doświadczenia w posludze.
Pamiętam też że najwiekszym krytykiem ks Oko był ex ksiadz Charamsa za czasow swego kaplaństwa. Ten przykład nauczył mnie ostrożności przy przyjmowaniu krytyki ludzi trochę mniej przeciętnych.


konczac klasykiem . " i po tym wszystkim mocno ich poturbowal "

Za dużo rzeczy widzialy oczy moje, zwłaszcza w efektach przekleństwa.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18898
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2605 times
Been thanked: 4604 times
Kontakt:

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-09-13, 23:08

Mało to merytoryczne. Żadnych konkretów. Przykro mi, ale to, co napisałeś, to bezwartościowa demagogia.
Ostatnio zmieniony 2022-09-13, 23:08 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-13, 23:34

Marek_Piotrowski pisze: 2022-09-13, 23:08 Mało to merytoryczne. Żadnych konkretów. Przykro mi, ale to, co napisałeś, to bezwartościowa demagogia.

około 15 minuty pani sie wypowiadała na temat przekleństw. Wysłuchalem co mówiła. Chrzescijanina zakorzenionego w Panu nie dotknie to, to oczywiste. Ale rzucajacego klatwe juz może. Napisałbym o przypadkach jakie mi sa znane ale zaraz uciekniesz w twierdzenie o przykladach anegdotycznych. Drugi przypadek to " błogosławieństwa " od patologicznych roodziców. wyrazilem więc swoje zdanie(może mylne ) i nie chce mi się po raz kolejny kopać z koniem.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-14, 07:21

Logan pisze: 2022-06-16, 20:24 Dzięki za uwagi odnośnie nauk psychologicznych.

Co do uzdrowienia wiarą, to chyba nie taki poziom jak u stadionowych uzdrowicieli, bo tamci to praktykują ten tylko głosi.

Podzielam uwagi Gajdów, aby nie udzielać porad w dziedzinie na której się ten kapłan kompletnie nie zna bo szkodzi tym ludziom. Chorób psychicznych nie leczy się wiarą, ani adoracją NS. W tym kapłan się grubo myli.
Gdy ludzie idą do psychiatry/ psychologa nie mają problemów z Bogiem ale z psychiką. To powoduje, że wiara ich może być przez nich przeżywana w sposób niewłaściwy.
Drogi Loganie. Nawet nie wiesz jak bardzo niektóre schorzenia depresje itp potrafia miec wspólnego ze sfera duchową.Przykład anegdotyczny na mnie. Wyjątkowo nasilone ysli depresyjne znikły po modlitwie o uwolnienie. Oczywiście psychologia pomaga przy rozpracowaniu tematów, ale kwestia uzdrowienia poranień ( czyli nastepstw traumatycznych zdarzeń, w literaturze PTSD wymaga czasem , interwencji z góry) ja w ramach swego procesu uzdrowienia nie wiedzieć czemu najlepsze odpowiedzi zawsze uzyskiwalem przy Najswietszym Sakramencie odpowiedzi np jak dane zdarzenie czyli gwałt czy molestowanie zraniło mnie i w jakich sferach. Tyle świadectwa.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: konserwa » 2022-09-14, 08:00

Przepraszam, ze sie wlacze - grzeszniku, ty ( jak i wiekszosc z nas tu na forum ) rowniez nie jestes specjalista, a opiniujesz jak widze na podstawie raczej youtubowych informacji.
Nie stanowi to zadnej podstawy do wydawania ocen az tak konkretnych.
Ja rowniez nie jestem specjalista w dziedzinie psychologii czy psychiatrii. Wyksztalcilem sie jako specjalista wojskowy.
I sadze , ze lepiej wypowiadac sie na te tematy, w ktorych jestesmy coskolwiek wyuczeni, niz udawac medrcow we wszystkim.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2022-09-14, 08:01 przez konserwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-14, 08:24

konserwa pisze: 2022-09-14, 08:00 Przepraszam, ze sie wlacze - grzeszniku, ty ( jak i wiekszosc z nas tu na forum ) rowniez nie jestes specjalista, a opiniujesz jak widze na podstawie raczej youtubowych informacji.
Nie stanowi to zadnej podstawy do wydawania ocen az tak konkretnych.
Ja rowniez nie jestem specjalista w dziedzinie psychologii czy psychiatrii. Wyksztalcilem sie jako specjalista wojskowy.
I sadze , ze lepiej wypowiadac sie na te tematy, w ktorych jestesmy coskolwiek wyuczeni, niz udawac medrcow we wszystkim.
Pozdrawiam.
Informacja jak wspomniałem dotyczy mojego przykładu..W wypadku mojego przypadku wydaje mi sie ze jestem większym ekspertem niż inni. I przytaczam moje opinie i staram sie argumentować jak mogę i potrafię.NATOMIAST PRAWO DO WYPOWIEDZI CHYBA MAM ? To nie jest wojsko przecież.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: konserwa » 2022-09-14, 08:33

Nikt nie zabrania Tobie wypowiedzi.
Kazdy zas z nas ma jakis przypadek w swym zyciu. Problem moze tkwic w tym, czy potrafimy go rozeznac wlasciwie, czy jedynie tworzymy wlasne konfabulacje.
Najtrudniej byc obiektywnym we wlasnej sprawie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-14, 10:03

konserwa pisze: 2022-09-14, 08:33 Nikt nie zabrania Tobie wypowiedzi.
Kazdy zas z nas ma jakis przypadek w swym zyciu. Problem moze tkwic w tym, czy potrafimy go rozeznac wlasciwie, czy jedynie tworzymy wlasne konfabulacje.
Najtrudniej byc obiektywnym we wlasnej sprawie.
Zwłaszcza u osob które kiedyś decydowaly za innych.Osoby którym decydowano raczej zwykle szukają potwierdzeń i konfrontują. Przynajmniej te nie mocno zaburzone.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: konserwa » 2022-09-14, 13:11

Wszyscy cos szukaja, potwierdzaja i konfrontuja.
Nie stanowi to zadnej gwarancji niczego, ale moze prowadzic w niewlasciwyma albo wlasciwym mkierunku.
Ale zaczelismy offtopa ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Dezerter » 2022-09-14, 13:39

wypowiedz Ks Profesora Tomasz Szałanda
Czy diabeł w kota wejść może?

Głośno ostatnio, pod wpływem audycji Pani Moniki Białkowskiej, o jednym z nauczań Ks. Dominika Chmielewskiego, w którym sporo miejsca zajmuje demonologia. Krytyczna ocena tegoż nauczania, której dokonała Autorka, wymaga pewnej korekty.

1. Ciągle się tego uczę, chociaż jeszcze nie zawsze mi się udaje, by odnosząc się do jakiś sytuacji, poglądów, działań, zauważyć również dobro. Wiem, że przede wszystkim przede mną, jak i przed wieloma komentującymi kościelną rzeczywistość, długa jeszcze droga w tym kierunku.
Doceniam więc gorliwość ks. Dominika, charyzmę w pozyskiwaniu dla Chrystusa szczególnie mężczyzn, których Panem Bogiem i wiarą zachwycić nie jest łatwo, i troskę o zbawienie dusz ludzkich. Nie zgadzam się z wieloma wątkami w jego nauczaniach, szczególnie w zakresie mariologicznym, eschatologicznym czy demonologicznym. Rozmija się niekiedy w tych obszarach z nauczaniem Kościoła, i bardziej niż nauczanie Magisterium akcentuje to, co zawarte jest w tzw. objawieniach prywatnych, duchowych przemyśleniach osób uznanych za błogosławione czy święte, bądź zapiskach pobożnych osób, które do „chwały ołtarzy” jeszcze nie doszły. Niekiedy również, zgodność katechez Ks. Dominika z nauczaniem Kościoła, zostaje „popsuta” przez proponowane przez Niego praktyki duchowe, które skręcają czasem w stronę magicznego traktowania przede wszystkim sakramentaliów (np. wodzie święconej, czy przypisywanie „mocy” noszonemu medalikowi z wizerunkami Jezusa i świętych, krzyża, szkaplerza). I kilka razy wypowiadałem się na ten temat. I słusznie zauważa ten problem również Pani Monika Białkowska.

2. Możliwość działania Złego pozostanie (przynajmniej dopóki żyjemy na ziemi) tajemnicą. Nie rozwiążemy w pełni zagadki, dlaczego Bóg pozwala na działanie zła w różnych obszarach naszego życia. On jest Panem wszystkiego, a jednak przyzwala by demony działały w ich klasycznym stylu (pokusy), oraz poprzez np. dręczenia, oddziaływania w jakiś miejscach, czy opętania. Poświadczają to doświadczenia duchowe m.in. św. Antoniego Pustelnika, św. Jana Vianneya czy św. o. Pio. W biografii Małej Arabki (bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (1846-1878) można przeczytać, iż prowadząc święte życie, jakiś czas była opętana(!)
Zło więc nie dotyka tylko tych, którzy go chcą, bądź narażają się bezbożnym życiem na jego szczególne działanie w ich życiu.
„Wprowadzenie pastoralne i teologiczne do Rytuał. Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne”: „10. Tajemnica Bożego miłosierdzia staje się jednak dla nas trudniejsza do pojęcia, kiedy za Bożym dopuszczeniem zdarzają się przypadki szczególnego udręczenia i opętania przez diabła jakiegoś człowieka należącego do Bożego ludu i oświeconego przez Chrystusa po to, aby jako syn światłości doszedł do życia wiecznego. Jasno objawia się wówczas (por. Ef 6,12) tajemnica nieprawości, która działa w świecie (por. 2 Tes 2,7), chociaż diabeł nie może przekroczyć granic wyznaczonych mu przez Boga. Ta forma władzy diabła nad człowiekiem różni się od wpływu, jaki przechodzi na człowieka z tytułu grzechu pierworodnego i jest grzechem. W takich przypadkach Kościół błaga Chrystusa Pana i Zbawiciela oraz ufając Jego mocy śpieszy z wieloraką pomocą człowiekowi dręczonemu lub opętanemu, aby od tego dręczenia lub opętania został uwolniony”.

3. Na inne, niż na ludzi, możliwości oddziaływania diabła zwraca uwagę Rytuał Egzorcyzmów. W części: „Błaganie i egzorcyzm, które mogą być stosowane w szczególnych okolicznościach życia Kościoła” jest napisane tak: „Obecność diabła i innych złych duchów przejawia się nie tylko w pokusach i udrękach jakich doznają osoby. Złe duchy mogą także wywierać wpływ na przedmioty i miejsca, a nadto powodować różne formy sprzeciwu wobec Kościoła i jego prześladowanie”.
Także różne przejawy działania Złego mogą objawiać się również np. w budynkach. To nie jest nic nadzwyczajnego, ani wydumanego. Tak nas uczy Magisterium. W modlitwie brewiarzowej – w Komplecie, co jakiś czas odnawia się następująca modlitwę: „Boże, nasz Ojcze, nawiedź ten dom i oddal od niego wszelkie wrogie zasadzki; niech w nim przebywają Twoi święci aniołowie i strzegą nas w pokoju, a Twoje błogosławieństwo niech nam zawsze towarzyszy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen”.
Rytuał mówi również o „wywieraniu wpływu na przedmioty” a „Wprowadzenie pastoralne i teologiczne do Rytuał. Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne” odnośnie przedmiotów mówi tak: „7. Gdy Kościół publicznie i na mocy swojej władzy prosi w imię Jezusa Chrystusa, by jakaś osoba lub przedmiot były strzeżone od napaści Złego i wolne od jego panowania, mówimy o egzorcyzmach”.
Pewnie trzeba by dokładnie poszukać czy chodzi o jakąś formę „obecności” w nich pierwiastków zła, czy jedynie o to, że w mocy Złego leży ich poruszanie, rzucanie, wprowadzanie w wirowania itp. Wydaje mi się jednak, że oddziaływanie zła przez przedmioty „namaszczone” ku złemu, również jest możliwe. Warto jednak to doprecyzować u dogmatyków oraz egzorcystów.

4. Zwycięstwo Jezusa nad diabłem przez Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, i pokonanie Zła nie polega na jego unicestwieniu. Zło przecież istnieje po dokonanym Paschalnym Misterium Chrystusa. Ma przecież jakąś „władzę” działania. Zwycięstwo dotyczy otwarcia bram nieba, usprawiedliwienia ludzkości, odkupienia. To jest przegrana diabła, a nie to, że nic nam specjalnie złego zrobić nie może.
We „Wprowadzeniu pastoralnym i teologicznym do Rytuał. Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne” w punkcie 2 czytamy: „w ciągu... całej historii ludzkiej toczy się ciężka walka przeciw mocom ciemności; walka ta zaczęta u początku świata, trwać będzie do ostatniego dnia, według słowa Pana (por. Mt 24,13;13,24-30 i 36-43)”. Diabeł nie jest więc obezwładniony.

5. Bardzo bym uważał na wręcz „całkowite” zdawanie się na opinię psychologów – nawet wybitnych klinistów, w dziedzinie opętań i egzorcyzmów. To, że specjalista badający psychologicznie opętania z nim się nie spotkał, a wszystko potrafi wyjaśnić naukowo, w rzeczywistości duchowej nie jest wiążącym argumentem. Medycznie można praktycznie wytłumaczyć wszystko, jak choćby w taki sposób, że mózg jest wielką tajemnicą, niezbadanym jeszcze obszarem, który może powodować szkodę albo naprawdę - niezwykłe zmiany w organizmie (np. zmianę grupy krwi - jak twierdził jeden z lekarzy). Pomoc medyczna i psychologiczna jest ważna w procesie duchowego uzdrawiania. Natomiast również – dla wierzących - duchowa rzeczywistość jest również ważna, i dbanie o nią niekiedy wymaga także specjalnej modlitwy uwalniającej spod wpływu Zła. Nawet w przypadku stwierdzenia jakiś zaburzeń. Może się bowiem zdarzyć tak, że osoba mająca problemy z psychiką, czy potrzebująca wsparcia psychologa, może potrzebować modlitwy uwalniającej do napaści Złego. Ocenia to zawsze egzorcysta.

6. Uważam tezę ks. Dominika, że słowo wypowiadane przez każdego z nas ma moc, za prawdziwą. Mam na myśli słowa błogosławieństwa i przekleństwa, bo ten kontekst stanowi wątek w Jego nauczaniu, który potem rozwija. Oczywiście, że nie można popadać w przesadę i chorobliwie unikać słowa „zło”, „diabeł” itp. Natomiast i błogosławienie innych osób jak i rzucanie w jego stronę przekleństw w postaci życzenia tym osobom zła, moc sprawczą ma. Czy zawsze intencjonalne wzywanie zła nad kimś jest skuteczne? Nie. Natomiast może być. Dlaczego tak się dzieje? Na dzień dzisiejszy pozostaje tajemnicą w przestrzeni wiary.

7. Skoro opętanie jest najmocniejszą formą zniewolenia przez diabła i złe duchy, a więc przejęciem kontroli, w tym zawładnięciem ciałem, to ich pobyt w zwierzętach jest możliwy.
Najstarsze świadectwo egzorcyzmowania zwierząt pochodzi od Orygenesa (III w.): „Tak dalecy jesteśmy od tego, by kłaniać się demonom, iż modlitwami i zaklęciami podanymi w Piśmie świętym wyrzucamy je z dusz ludzkich, przepędzamy z miejsc, w których się usadowiły, a nawet i z ciał zwierząt, często bowiem demony działają na szkodę zwierząt” (Contra Celsum VII, 67)”.
Co do kota. Jak każde inne zwierzę może być pod wpływem Zła. Podobnie jak koń, krowa czy pies. Gabriele Amorth pisze, iż w przekonaniach ludowych uważa się kota „za zwierzę, które <pochłania duchy>”, stąd często jego obecność w wierzeniach czy tradycji związanej z demonami, czarownicami itp. sprawami. Ale, jak dodaje „to sympatyczne zwierzę, nie ponosi za to żadnej winy”.

Tyle, co do mojego spojrzenia na Audycję Pani Moniki Białkowskiej i spraw przez Nią poruszanych odnośnie Księdza Dominika. Z pewnością nie odnoszę się do wszystkich kwestii, ale te wydały mi się najistotniejsze.
Ostatnio zmieniony 2022-09-14, 17:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy o. Dominik Chmielewski jest charyzmatykiem?

Post autor: Jozek » 2022-10-15, 16:09

Marku, wytrzymalem tylko 15 min. tego filmiku i nie da sie dluzej sluchac tej pani wyciagajacej jakies bzdurne wnioski z wypowiedzi tegoz ksiedza.
To jest jeden z typowych przykladow nadawania znaczenia czyichs wypowiedzi na podstawie swojej wlasnej interpretacji.
Owszem, kazdy ma prawo roznie interpretowac kazde slowo, ale takie wrecz bezczelne wykrecanie znaczen i nadawanie im swoich wlasnych ich znaczen to jest po prostu zalosne.
Nie odnosze sie tu do zadnych innych wypowiedzi tegoz ksiedza, a jedynie do cytatow jakie podala ta pani.
Mysle ze takze slowa ktore zacytowala ze "kazdy zda sprawe z kazdego niepotrzebnie wypowiedzianego slowa " jej wlasnie dotyczy.
To co robi w tym filmiku, to zwyczajne szukanie bledow i bezsensowne krytykanctwo i dawanie falszywego swiadecwa.
Ostatnio zmieniony 2022-10-15, 16:59 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”