Przykrość a grzech ciezki

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
kp_787
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2022

Przykrość a grzech ciezki

Post autor: kp_787 » 2022-06-19, 19:23

Czy to jest grzech ciezki gdy powiem komuś zgodną z prawdą przykrość bez pewnego namysłu Ale gdy zdam sobie sprawę z tego co zrobiłem, przyjdę i przeproszę a ta osoba mi wybaczy?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Przykrość a grzech ciezki

Post autor: Andej » 2022-06-19, 21:36

A jak myślisz, gdybyś tak zranił nie słowem, ale noże. Wbił komuś w rękę "bez pewnego namysłu" i potem przeprosił - byłby to grzech, czy nie?
Grzech nie zależy od tego, czy został przebaczony. Grzechem może być tylko to, co Ty zrobisz. Nigdy to, co ktoś uczyni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miker
Przybysz
Przybysz
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2022
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Przykrość a grzech ciezki

Post autor: miker » 2022-06-20, 21:15

kp_787 pisze: 2022-06-19, 19:23 Czy to jest grzech ciezki gdy powiem komuś zgodną z prawdą przykrość bez pewnego namysłu Ale gdy zdam sobie sprawę z tego co zrobiłem, przyjdę i przeproszę a ta osoba mi wybaczy?
Raczej nie chodzi o to czy wybaczy, czy nie tylko o to co zrobiłeś i czy było to w złości i w pełni świadomie.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Przykrość a grzech ciezki

Post autor: Hildegarda » 2022-06-21, 06:12

Myślę, że tu istotne są też intencje, czy celem było zrobienie komuś przykrości, czy uświadomienie jakiegoś problemu, który dotyczy tej osoby (bo piszesz, że jest to zgodne z prawdą)?

ODPOWIEDZ