Czy te spowiedzi są ważne?

ODPOWIEDZ
Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy te spowiedzi są ważne?

Post autor: Hejjj » 2022-06-19, 21:07

Dzień dobry mam 2 pytania
1. Podczas mojej pierwszej Spowiedzi Świętej celowo nie wyznałem jednego grzechu dlatego że bałem się i nie zdawałem sobie sprawy z tego że ta spowiedź jest nie ważna a Komunia świętokradzka lecz teraz jak o tym myśle mam wątpliwości czy ten grzech którego nie wyznałem był ciężki czy lekki ponieważ popełniając go nie jestem pewniem czy miałem tego świadomość. Czy w takiej sytuacji muszę odbyć spowiedź generalną (w tym roku w kwietniu przy zwykłej Spowiedzi powiedziałem o tym). I czy reszta spowiedzi była ważna jeżeli zapominałem o tym wspomnieć?
2. Raz gdy miałem grzech nieczystości powiedziałem że zachowałem się nieodpowiednio czy coś w tym stylu dlatego że niewiedziałem jak go powiedzieć (1/2/3 spowiedzi po tej nie pamietam dokladnie powiedziałem o tym). Czy ta Spowiedź gdy tak powiedziałem była ważna?
Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy te spowiedzi są ważne?

Post autor: Andej » 2022-06-19, 21:50

Hejjj pisze: 2022-06-19, 21:07 Dzień dobry mam 2 pytania
1. Podczas mojej pierwszej Spowiedzi Świętej celowo nie wyznałem jednego grzechu dlatego że bałem się i nie zdawałem sobie sprawy z tego że ta spowiedź jest nie ważna a Komunia świętokradzka lecz teraz jak o tym myśle mam wątpliwości czy ten grzech którego nie wyznałem był ciężki czy lekki ponieważ popełniając go nie jestem pewniem czy miałem tego świadomość. Czy w takiej sytuacji muszę odbyć spowiedź generalną (w tym roku w kwietniu przy zwykłej Spowiedzi powiedziałem o tym). I czy reszta spowiedzi była ważna jeżeli zapominałem o tym wspomnieć?
2. Raz gdy miałem grzech nieczystości powiedziałem że zachowałem się nieodpowiednio czy coś w tym stylu dlatego że niewiedziałem jak go powiedzieć (1/2/3 spowiedzi po tej nie pamietam dokladnie powiedziałem o tym). Czy ta Spowiedź gdy tak powiedziałem była ważna?
Pozdrawiam i życze miłego dnia.
Jedno i drugie wyznaj szczerze na spowiedzi. I to jak najprędzej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy te spowiedzi są ważne?

Post autor: Hejjj » 2022-06-19, 22:27

Andej pisze: 2022-06-19, 21:50 Jedno i drugie wyznaj szczerze na spowiedzi. I to jak najprędzej.
A jeżeli te dwie rzeczy wyznałem na Spowiedzi chyba w kwietniu to muszę jeszcze raz? I czy sądzi pan że powinienem odbyć spowiedź generalną?
Ostatnio zmieniony 2022-06-19, 23:26 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy te spowiedzi są ważne?

Post autor: Andej » 2022-06-20, 07:14

Raz wyznane, raz odpuszczone, raz odpokutowane.

Jezus mówił do grzeszników: Idź i nie grzesz więcej.

Nie kazał, aby cały czas sobie przypominać grzechy, ani aby je wciąż rozważać, ale aby podjęć solenną decyzję, raz na zawsze, że uczyni się wszystko, aby więcej nie obrażać Boga tymi samymi grzechami. Zatem nie jest potrzebna spowiedź generalna, tylko silne trwanie w postanowieniu poprawy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ