Stosowanie ziół leczniczych

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Stosowanie ziół leczniczych

Post autor: majka77 » 2022-06-29, 00:41

Proszę napiszcie mi czy osoba chora na nowotwór, oprócz leczenia w służbie zdrowia,może też ratować się ziołami od zielarki -irydolog,która stawia diagnozę z tęczówki oka?Czy to grzech?
Ostatnio zmieniony 2022-10-17, 15:33 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezu podaj mi rękę

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pytanie

Post autor: Hildegarda » 2022-06-29, 06:38

majka77 pisze: 2022-06-29, 00:41 Proszę napiszcie mi czy osoba chora na nowotwór, oprócz leczenia w służbie zdrowia,może też ratować się ziołami od zielarki -irydolog,która stawia diagnozę z tęczówki oka?Czy to grzech?
Najlepiej wszystko ustalać z lekarzami, bo niektóre zioła mogą utrudniać leczenie standardowe. Nie polecam robienia niczego na własną rękę w kwestii leczenia nowotworowego. W mojej miejscowości była pani, która zrezygnowała z leczenia standardowego na rzecz leczenia u jakiegoś "znachora", któremu płaciła za to bardzo duże pieniądze i niestety doprowadziła się do takiego stanu, z którego już nie było możliwości wyleczenia, niedawno umarła.

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 20 times

Re: Pytanie

Post autor: SynJana » 2022-06-29, 06:49

Nie grzech, lecz głupota

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie

Post autor: Andej » 2022-06-29, 08:52

Znajomy miał raczka. Chirurg chciał rżnąć. Dawali my miesiąc do trzech, jeśli nie pójdzie pod nóż. Zaczął korzystać z porad dot. "głodzenia" raka. Przeżył (nie pamiętam dokładnie 5 do 7 lat.
A irydolog może postawić dia=gnozę, która może lekarzowi pomóc w leczeniu. Leczenie ziołami też warto konsultować z lekarzami. Może być pomocne.

Tonący brzytwy się chwyta. I czasem ratuje się w ten sposób.

Życzę powodzenia w leczeniu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pytanie

Post autor: Hildegarda » 2022-06-29, 08:58

Andej pisze: 2022-06-29, 08:52 Znajomy miał raczka. Chirurg chciał rżnąć. Dawali my miesiąc do trzech, jeśli nie pójdzie pod nóż. Zaczął korzystać z porad dot. "głodzenia" raka. Przeżył (nie pamiętam dokładnie 5 do 7 lat.
Tyle, że prawdopodobnie mówisz tu o najnowszych odkryciach medycznych, czyli o "autofagii", o której pisaliśmy w innym temacie. Wiele lekarzy jeszcze nie jest na bieżąco z takimi odkryciami, ale cały czas mówimy tu o odkryciach naukowych, a nie o znachorach, którzy wprowadzają jakieś leczenie nie mające potwierdzenia w nauce

Andej pisze: 2022-06-29, 08:52 A irydolog może postawić dia=gnozę, która może lekarzowi pomóc w leczeniu. Leczenie ziołami też warto konsultować z lekarzami. Może być pomocne.
irydologia to część medycyny alternatywnej, nie uznawana przez medycynę konwencjonalną.
Takie rzeczy należy rozróżniać

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-29, 09:07

Andej pisze: 2022-06-29, 08:52 Znajomy miał raczka. Chirurg chciał rżnąć. Dawali my miesiąc do trzech, jeśli nie pójdzie pod nóż. Zaczął korzystać z porad dot. "głodzenia" raka. Przeżył (nie pamiętam dokładnie 5 do 7 lat.
...nie wiadomo z jakiego powodu. Tzw. dowód anegdotyczny.
A irydolog może postawić dia=gnozę, która może lekarzowi pomóc w leczeniu.
Nauka raczej traktuję irydologię jako pseudometodę. ALe nie jest to oczywiście teza religijna - jak ktoś wierzy...
Leczenie ziołami też warto konsultować z lekarzami. Może być pomocne.
Nie "można". TRZEBA. Inaczej konsekwencje mogą być katastrofalne.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie

Post autor: Andej » 2022-06-29, 09:39

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-29, 09:07Przeżył (nie pamiętam dokładnie 5 do 7 lat.
...nie wiadomo z jakiego powodu. Tzw. dowód anegdotyczny. [/quote]
Istotnie. Nie ma powodu, by nie polemizować z faktami.

Jestem zdanie, że zaklinanie deszczu nie jest możliwe, ale jeśli okaże się skuteczne, to stwierdzę fakty. I ich następstwo.
Niezależnie od tego czy ktoś wierzy, czy uznaje za żart, jeśli dieta uboga w konkretne składniki zatrzymuje rozwój raka, warto z niej korzystać.

Niels Bohr
– Oczywiście, że nie jestem przesądny – odparł Bohr zapytany przez przyjaciela dlaczego nad drzwiami wejściowymi swojego letniego domu powiesił podkowę. – Nie wierzę, by końska podkowa mogła przynieść szczęście, ale słyszałem, że to działa, nawet jeśli się nie wierzy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Pytanie

Post autor: konserwa » 2022-06-29, 09:50

Mialem bialaczke popromienna. Jod i piwo - takie tam syberyjskie metody ...
Zyje (przyklad oczywiscie anegdotyczny ).

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-29, 10:08

Andej pisze: 2022-06-29, 09:39 Jestem zdanie, że zaklinanie deszczu nie jest możliwe, ale jeśli okaże się skuteczne, to stwierdzę fakty.
"Dowodów" anegdotycznych na skuteczność zaklinania deszczu jest sporo. Mają podobną wartość...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie

Post autor: Andej » 2022-06-29, 10:13

Np. wykorzystywanie do zaklinania jodku srebra lub skruszonego suchego lodu. Fakt, wielokrotnie przetestowane.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pytanie

Post autor: Hildegarda » 2022-06-29, 14:37

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-29, 09:07 ..nie wiadomo z jakiego powodu. Tzw. dowód anegdotyczny.
Jeżeli chodzi o tzw. "głodzenie" raka to wiadomo z jakiego powodu, są badania w tym kierunku. Wyżej się pomyliłam, pisałam o autofagii, która również działa przeciwnowotworowo poprzez oczyszczanie komórek, ale miałam na myśli dietę ketogeniczną. Jest to dieta tłuszczowa, gdzie restrykycjnie ogranicza się węglowodany do 30-50 g na dzień. Zdrowe komórki po zużyciu energii z glukozy mogą zmienić szlak metaboliczny na pobieranie energii z tzw. ketonów, czyli cząsteczek tłuszczu. Zachodzi to przy dietach tłuszczowych, ale też przy głodówkach i zawsze gdy przez dłuży czas się nie je, dawniej gdy ludzie głodowali był to naturalny stan organizmu. Okazuje się, że przy niektórych rodzajach nowotworów (nie wszystkich) komórki mogą pobierać energię tylko z glukozy, a gdy jej zabraknie zaczynają obumierać i tutaj skuteczna może być taka właśnie dietoterapia w postaci diety ketogenicznej. Jednak nie działa to na wszystkie nowotwory, ponieważ niektóre potrafią wybrnąć z tej sytuacji znajdując sobie inne sposoby na tworzenie komórek rakowych (skomplikowane procesy). Tak więc jest to możliwe, ale nie jest to żadna medycyna chińska czy inne alternatywne sposoby, a medycyna konwencjonalna i jeśli lekarze śledzą takie badania, są z tym na bieżąco, to z pewnością wiedzą o takich możlwiościach. Inna sprawa, że to są nowe tematy i cały czas w trakcie badań.

Dodano po 1 godzinie 32 minutach 32 sekundach:
Tutaj coś na ten temat

Dieta ketogeniczna kontra rak

https://ktociewyleczy.pl/wiedza/problem ... kontra-rak


Skuteczność diety ketogennej w terapii nowotworów

https://oleofarm.pl/artykuly/skutecznos ... owotworow/
Ostatnio zmieniony 2022-06-29, 16:20 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-29, 16:47

Na razie wyniki nie są jednoznaczne https://dietetycy.org.pl/zaglodzic-raka ... ogeniczna/
Przy okazji warto pamiętać, że tak ostatnio lansowana dieta ketogeniczna (niczym panaceum, ma pomagać na wszystko) jest skrajnie niebezpieczna.
Zatem tak, można spróbować, ale w bardzo bliskim kontakcie z lekarzem prowadzącym.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pytanie

Post autor: lambda » 2022-07-04, 22:15

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-29, 16:47 Na razie wyniki nie są jednoznaczne https://dietetycy.org.pl/zaglodzic-raka ... ogeniczna/
Przy okazji warto pamiętać, że tak ostatnio lansowana dieta ketogeniczna (niczym panaceum, ma pomagać na wszystko) jest skrajnie niebezpieczna.
Zatem tak, można spróbować, ale w bardzo bliskim kontakcie z lekarzem prowadzącym.
Dlaczego jest skrajnie niebezpieczna? Bardziej od wcześniej promowanych "postów" i ograniczania kalorii do minimum? To jest zdrowe? Nie sądzę.

Ponadto czy jedzenie mocno przetworzonej żywności nie jest niebezpieczne? Jest, na mur beton się jakiejś choroby nabawimy.
Ostatnio zmieniony 2022-07-04, 22:16 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pytanie

Post autor: lambda » 2022-07-05, 09:10

Ostatnio zmieniony 2022-07-05, 09:11 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ