Jak adorować Najświętszy Sakrament?

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Jak adorować Najświętszy Sakrament?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-11-17, 18:09

Nenderen pisze: 2022-10-23, 11:57 Miłośniczko, masz na myśli bardziej te w kategorii oazowych piosenek czy ogółem?
Nie mam pojęcia dlaczego przeoczyłam wcześniej Twoje pytanie.
Wydaje mi się, że bardziej w kategorii oazowych. Mam na myśli adoracje uwielbienia, na których śpiewa zazwyczaj schola. Chyba w dużej mierze są to piosenki, które znajdują się także w śpiewniku oazowym, ale nie znam się, bo nie wiem z jakiego śpiewnika korzysta schola. Nie są to takie typowe pieśni kościelne, a raczej piosenki uwielbienia.

Dodano po 14 minutach 50 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-10-23, 12:08 My śpiewaliśmy np te "odnowowe " gdy były spokojne, to byliśmy na kolanach, ale jak była bardziej porywająca, to wielu wstawało i wielbiło Boga w tej pozycji, a to już powodowało u niektórych zgorszenie i po wielu dyskusjach z księdzem i centralą biskupią zaprzestaliśmy adoracji tej bardziej ekspresyjnych na stojąco
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam: przestaliście grać emocjonalne i pasjonujące utwory, bo ludzie wstawali? Ale przecież na to jest o wiele prostszy sposób: powiedzieć przed adoracją, że podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem nie wstajemy, nawet jeśli melodia jest porywająca. Zwyczajnie wprost i zwięźle, powinno zadziałać.
U mnie w parafii ksiądz powiedział do osób, które wstały do błogosławieństwa, że "przed Najświętszym Sakramentem nie wstajemy do błogosławieństwa".
Muzyka podczas adoracji najlepiej gdy jest emocjonalna, ekspresyjna, więc szkoda tego zaprzestać z tak drobnego powodu. No chyba że Cię nie zrozumiałam i coś innego miałeś na myśli.

Dodano po 12 minutach 40 sekundach:
Chyba źle zrozumiałam. Może jednak po prostu zaprzestaliście na stojąco, ale nie zaprzestaliście ekspresyjnych utworów.
Ostatnio zmieniony 2022-11-17, 18:34 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jak adorować Najświętszy Sakrament?

Post autor: Andy72 » 2022-11-17, 18:50

U mnie w kościele nie ma możliwości codziennej adoracji.
Oglądam transmisję w Niepokalanowa na klęcząco w czasie gdy odmawiam 50-kę Różańca. Dopiero 4ty dzień.
Podobno po 2 latach adoracji są duże zmiany na plus w osobowości, jak mówił Bodasiński o kimś.
I na razie prze te 4 dni mam wolność od grzechu, który ostatnio pojawiał się nawet codziennie.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ