Sekty internetowe

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Sekty internetowe

Post autor: Andy72 » 2022-07-03, 14:53

Na Facebooku jest bardzo aktywna chińska grupa religijna, w w której to "Jezus inkarnował się w kobietę" która teraz żyje , ale ten fakt utrzymują w tajemnicy.
Natomiast na Youtube ostatnio zalew propozycji filmików, mimo braku mojej subskrypcji z treściami daenikenowskimi, z konkretną ideologią. Ideologia, która jest na siłę wdrażana, być może też za tym stoi jakaś sekta?
Ostatnio zmieniony 2022-07-03, 15:16 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Sekty internetowe

Post autor: Andej » 2022-07-03, 15:08

Są też urantysci i wiele wiele innych odłamów, religii, sekt, związków wyznaniowych ... I każda z nich propaguje swoje. Jedni dla pieniędzy, inni dla władzy, a jeszcze inni, być może wierzą w to, co propagują.
Nie wiem czy jest sens zgłębiać te wynalazki. Nie wiem, jaki może być tegp cel.
Uważam, ze wystarczy trzymać się swojej wiary. Trzymać się Boga i Jego objawienia zawartego w Biblii. Trwać w Kościele.
A gdy trafi się jakiś "apostoł" jakiegoś wynalazku, to dopiero wtedy podjąć dialog. Ale ukierunkowany na wiarę. Bo obsesjonatowi i tak niczego się nie wytłumaczy. Nie przekona się do tego, że nie ma racji. Zamiast tego, tak uważam, powinno się pokazywać własną wiarę. Tłumaczyć jej sens. Nie odpierać ataków, ale pokazywać swoim życiem, dokąd prowadzi wybrana przez nas droga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Sekty internetowe

Post autor: Andy72 » 2022-07-03, 15:18

Na Facebooku byłem proszony na jakieś rekolekcje internetowe "katolickie", jako materiały była Biblia oraz fragmenty jakiejś książki, która nie była podana z tytułu, po wygooglowaniu okazało sie że ta ksiązka powiązana jest z chińską sektą.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Sekty internetowe

Post autor: Andej » 2022-07-03, 15:36

To jedna z sekciarskich metod.
A pamiętasz może jak było w raju? Jak postępował wąż? Też nie wprost. Podpuszczał, wzbudzał zainteresowanie. Podsuwał smaczne kąski.
A jak działają firmy oferujące w hotelach cudowne garnki, wspaniałą pościel, uzdrawiające urządzenia?
Dokładnie tak samo jak sekty. Najpierw przynęta. Z haczykiem. Potem zacięcia. I jak już dobrze nadzieje się człowiek na haczyk, to wyciągają. A właściwie wciągną, aby potem wyciągnąć wszystko, co się da z człowieka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sekty internetowe

Post autor: Dezerter » 2022-07-03, 15:52

Dominik ostrzegał przed nimi u nas na forum już 3 lata temu
viewtopic.php?t=9640
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Sekty internetowe

Post autor: Susanna » 2022-07-04, 19:33

Ostatnio widuję tych różnych sekt całe mnóstwo :(
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sekty internetowe

Post autor: Dezerter » 2022-09-06, 12:12

Bo życie duchowe nie znosi pustki i jak katolik przestaje praktykować religię ojców to szuka substytutów, namiastkę, wypełnienia pustki.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Sekty internetowe

Post autor: abi » 2022-09-09, 20:36

religia ojcow kojarzy mi sie z wierzeniami słowian
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sekty internetowe

Post autor: Dezerter » 2022-09-09, 23:25

abi pisze: 2022-09-09, 20:36 religia ojcow kojarzy mi sie z wierzeniami słowian
To źle ci się kojarzy - to religia wyznawana przez naszych ojców
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Sekty internetowe

Post autor: Ate » 2022-09-10, 04:32

Przyznam, że mi też się skojarzyło w pierwszym odruchu z wierzeniami Słowian - taka konstrukcja językowa jest często używana w odniesieniu do przedchrześcijańskich kultów :P


Nie zapominajmy również o jakości współczesnego rozwodnionego katolicyzmu. Niestety, ale katolicyzm ma coraz mniej do zaoferowania, w coraz większej ilości kwestii dzieli włosa na czworo. Jeszcze za mojego dzieciństwa wykład wiary katolickiej był bardzo spójny, konkretny i zorganizowany. A teraz wszystko jest bardzo dezorientujące - postępująca "elastyczność", "inkluzywność", wieczne jałowe dialogowanie o kwestiach pierwszorzędnych, drugorzędnych a nawet marginalnych, gdzie czterech kapłanów tam pięć zdań itd. To też zniechęca do Kościoła. Sól, która straciła smak

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sekty internetowe

Post autor: Dezerter » 2022-09-11, 15:21

Ate pisze: 2022-09-10, 04:32 Przyznam, że mi też się skojarzyło w pierwszym odruchu z wierzeniami Słowian - taka konstrukcja językowa jest często używana w odniesieniu do przedchrześcijańskich kultów :P


Nie zapominajmy również o jakości współczesnego rozwodnionego katolicyzmu. Niestety, ale katolicyzm ma coraz mniej do zaoferowania, w coraz większej ilości kwestii dzieli włosa na czworo.
Raczej coraz więcej do zaoferowania *-:) , patrz medytacja chrześcijańska, wiele odłamów charyzmatycznych, chociażby koinonia uwielbieniowa, czyli śpiew, granie lub taniec, wielu grup, które specjalizują się w modlitwie o uzdrowienie, czy uwolnienie bliźnich w potrzebie, akcje ewangelizacyjne świeckich typy Przystanek Jezus, czy Przystań z Jezusem i wiele innych, muzyka chrześcijańska (TGD, ARMIA, 2Tm 3m, Luxtorpeda, Arka Noego i wiele innych), Medytacja Ignacjańska, Rekolekcje w klasztorach w ich duchowości, cała akcja spotkań i rekolekcji w CEF ( Centrum Edukacyjno Formacyjne), festiwale muzyki chrześcijańskie, spotkania dla młodzieży np Lednica i tak mógłbym wymieniać dłuuuugo, np kanały na you tube, czy portale internetowe
-- tego jeszcze 30 - 20 lat temu nie było (przynajmniej nie tak powszechnie dostępne)
Jeszcze za mojego dzieciństwa wykład wiary katolickiej był bardzo spójny, konkretny i zorganizowany.
To prawda i był tak nudny i odstraszający, że ja wychowany na prowincji i w katolickim domu i środowisku szukałem wiary u ŚJ, Adwentystów dnia 7, Krisznitów, Rasta i Teozofów
A teraz wszystko jest bardzo dezorientujące - postępująca "elastyczność", "inkluzywność", wieczne jałowe dialogowanie o kwestiach pierwszorzędnych, drugorzędnych a nawet marginalnych, gdzie czterech kapłanów tam pięć zdań itd. To zniechęca do Koscioła
Dialogowanie jest bardzo dobre i bardzo potrzebne- poczytaj podsumowanie diecezjalne i krajowe Synodu, który trwa
- będę o tym mówił na Sesji Apologetycznej.
Natomiast pełna zgoda, że niezrozumiałe , dezorientujące i nawet gorsząca jest różnica zdań u prezbiterów a często i biskupów
Sól, która straciła smak
Kompletnie się nie zgodzę, bo solą to jest Biblia , czyli Objawienie i jego interpretacja dokonana przez uczniów apostolskich w Starożytności i ich spadkobierców na Soborach powszechnych. Innym rodzajem soli jest działanie Ducha świętego w Kościele i w jego członkach dla nas szczególnie współcześnie - jak dla mnie pełna gama i feria smaków
mniam :!: :)
Ostatnio zmieniony 2022-09-11, 15:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Sekty internetowe

Post autor: Jozek » 2022-09-11, 18:58

Dez, czy moglbys podac teologiczne podstawy, przeslanki do tego dialogowania miedzy roznymi odlamami i wiarami?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Sekty internetowe

Post autor: Ate » 2022-09-12, 13:33

Dezerter pisze: 2022-09-11, 15:21
Ate pisze: 2022-09-10, 04:32 Przyznam, że mi też się skojarzyło w pierwszym odruchu z wierzeniami Słowian - taka konstrukcja językowa jest często używana w odniesieniu do przedchrześcijańskich kultów :P


Nie zapominajmy również o jakości współczesnego rozwodnionego katolicyzmu. Niestety, ale katolicyzm ma coraz mniej do zaoferowania, w coraz większej ilości kwestii dzieli włosa na czworo.
Raczej coraz więcej do zaoferowania *-:) , patrz medytacja chrześcijańska, wiele odłamów charyzmatycznych, chociażby koinonia uwielbieniowa, czyli śpiew, granie lub taniec, wielu grup, które specjalizują się w modlitwie o uzdrowienie, czy uwolnienie bliźnich w potrzebie, akcje ewangelizacyjne świeckich typy Przystanek Jezus, czy Przystań z Jezusem i wiele innych, muzyka chrześcijańska (TGD, ARMIA, 2Tm 3m, Luxtorpeda, Arka Noego i wiele innych), Medytacja Ignacjańska, Rekolekcje w klasztorach w ich duchowości, cała akcja spotkań i rekolekcji w CEF ( Centrum Edukacyjno Formacyjne), festiwale muzyki chrześcijańskie, spotkania dla młodzieży np Lednica i tak mógłbym wymieniać dłuuuugo, np kanały na you tube, czy portale internetowe
-- tego jeszcze 30 - 20 lat temu nie było (przynajmniej nie tak powszechnie dostępne)
Jeszcze za mojego dzieciństwa wykład wiary katolickiej był bardzo spójny, konkretny i zorganizowany.
To prawda i był tak nudny i odstraszający, że ja wychowany na prowincji i w katolickim domu i środowisku szukałem wiary u ŚJ, Adwentystów dnia 7, Krisznitów, Rasta i Teozofów
Kościół to nie sklep z mydłem i powidłem ani nie pchli targ.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sekty internetowe

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-09-12, 14:45

Jozek pisze: 2022-09-11, 18:58 Dez, czy moglbys podac teologiczne podstawy, przeslanki do tego dialogowania miedzy roznymi odlamami i wiarami?
Poda - na sesji :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sekty internetowe

Post autor: Dezerter » 2022-09-12, 21:35

Jozek pisze: 2022-09-11, 18:58 Dez, czy moglbys podac teologiczne podstawy, przeslanki do tego dialogowania miedzy roznymi odlamami i wiarami?
"O czym ty do mnie rozmawiasz" jak ze mną dyskutujesz, to cytuj moje zdanie/wypowiedź do , której się odnosisz
... bo cię nie rozumiem i nie wiem o czym piszesz, wątki pomyliłeś czy co?
to jest wątek o Sektach internetowych :-h
Ostatnio zmieniony 2022-09-12, 21:36 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”