Wyjście z egiptu

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wyjście z egiptu

Post autor: Andej » 2022-07-05, 17:07

Hildegarda pisze: 2022-07-05, 10:06 To dobrze, że tu trafiłam na etapie, gdy zaczynałam mieć różne wątpliwości, bo dzięki temu forum zostałam z nich wyleczona, mam nadzieję, że raz na zawsze.
Dziękuję. To wspaniałe świadectwo. Mam nadzieję, że choć odrobine się do tego przyczyniłem. Starałem się jak mogłem wyjaśniać pojęcia, różnice. Ukierunkować na Boga, zamiast na materię. Cieszę się, że pomogliśmy Ci rozwiewać wątpliwości. Domyślam się, choć tego nie napisałeś, ze teraz już bez wahania definitywnie odrzucasz Uranię. Teraz, z umysłem oczyszczonym z KU możesz starać się poznawać podstawy katolicyzmu. Mam nadzieje, że uda Ci się wejść na drogę wiary.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Wyjście z egiptu

Post autor: sądzony » 2022-07-05, 17:34

To chyba nasza porażka, nie sukces.
:-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wyjście z egiptu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-05, 17:48

Ani jedno, ani drugie. To wybór @Hildegardy
Jeśli alternatywą było przytakiwanie różnym hmm... niezbyt wiarygodnym rewelacjom i okultystycznym książkom, to sprawa raczej była przesądzona od początku.
Nie można kogoś zatrzymywać godząc się na fałsz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Wyjście z egiptu

Post autor: Abstract » 2022-07-05, 20:13

@Hildi takie podsumowania całego forum i żegnanie się zawsze ma drugie dno. W zasadzie to ten sam schemat, który się co jakiś czas powtarza. Ja tutaj w takich deklaracjach zawsze doszukuję się braku dystansu do siebie i do innych. Zauważyłem również przenoszenie "emocji" z jednego wątku na drugi, pomimo że dotyczy całkiem innych spraw. Z drugiej strony ty przynajmniej nie piszesz "na gorąco".

Kiedyś linkowałem film jakiegoś historyka, powiedział że od Salomona wstecz brakuje nadal dowodów na odzwierciedlenie tych postaci/zdarzeń w historii.
Jak widzisz, różnicę są znaczne, dlatego do wszystkiego potrzebny jest dystans i czas. Facet z drugiej strony wyśmiał tych którzy podważali istnienie Jezusa, niektórzy ateiści się w tym lubują.

Ja nieraz miałem tutaj "czasowo-pojęciowe potyczki z Albertusem, strażnikiem ST" (pozdrawiam), Marek pozwolił mi powyginać światopogląd na wiele tematów, przede wszystkich zrozumiałem że ego potrafi stłumić logikę i finalnie można odrzucić Boga wybierając pustkę, uznając że wcale pustką nie jest, a własną "widzi mi się" wolnością. Andej gra mi na sumieniu ;), obnaża moją skorupę. Sądzony potrafi pokazać 3-cią stronę medalu, jego wpisy czytam po 3-4 razy. Dez działa w wątkach zawsze na czas i hamuje jeźdźców apokalipsy (wpisami również), Józek zawsze czymś zaskoczy ;), mógłbym tak ciągnąć.

Nie wiem o jakich innych forach piszesz, ale tutaj jest przytulnie. Na innych forach w większości przypadków są nieustające walki w ringu i obrażanie wierzących. Wiem wiem - jest jeszcze jedno spokojniejsze forum, ale tam jest za spokojnie.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Wyjście z egiptu

Post autor: Hildegarda » 2022-07-06, 08:07

Abstract pisze: 2022-07-05, 20:13 @Hildi takie podsumowania całego forum i żegnanie się zawsze ma drugie dno.
Masz rację, przepraszam, chyba za bardzo mnie emocje poniosły, miałam na myśli niektóre osoby z głównych tu piszących, a oceniłam negatywnie całe forum. Są tu też osoby uduchowione, u których zdecydowanie widać te dobre owoce jak Sądzony czy Dezerter, więc faktycznie moja reakcja była mocno przesadzona.


Abstract pisze: 2022-07-05, 20:13 Nie wiem o jakich innych forach piszesz, ale tutaj jest przytulnie. Na innych forach w większości przypadków są nieustające walki w ringu i obrażanie wierzących. Wiem wiem - jest jeszcze jedno spokojniejsze forum, ale tam jest za spokojnie.
Zaglądam też na grupy biblijne na fb, jedną z moich ulubionych jest "Biblistyka i badania nad chrześcijaństem", są tam przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich i ateiści, w administracji są też katolicy, na forum też się pojawiają katolicy, a nawet katolicki ksiądz czasami zagląda i jest wyczuwalna normalność i wysoki poziom w dyskusjach, radykaliści czy to religijni, czy ateiści, raczej szybko stamtąd wieją. Nie ma syndromu oblężonej twierdzy i moralności kalego, wyczuwalnej niestety w tym miejscu. Przez jakiś czas nie zaglądałam w ogole na te grupy, ale ostatnio wróciłam i zamierzam tam sobie siedzieć :) . Fora typowo katolickie chyba będę już omijać szerokim łukiem, nawet nie mam ochoty, by na jakimś innym się rejestrować, bo to jednak w moim odczuciu nie są miejsca dla chrześcijan w szerokim tego słowa znaczeniu.


Przepraszam jeszcze raz za swoje złe zachowanie i pozdrawiam

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Wyjście z egiptu

Post autor: konserwa » 2022-07-06, 11:16

Trzymaj sie Hildo.
Moze jestem za bardzo zakonserwiony, ale mi tu sie podoba

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Wyjście z egiptu

Post autor: Jozek » 2022-07-06, 12:05

konserwa pisze: 2022-07-06, 11:16 Trzymaj sie Hildo.
Moze jestem za bardzo zakonserwiony, ale mi tu sie podoba
Nie sadze bys byl zakonserwiony, bo juz dosc dawno sie otworzyles. ;)
Musisz przebywac w chlodnych miejscach, bo po otwarciu termin waznosci juz nie dziala. ;)
Ale widze ze i tak niezle sie trzymasz i tak trzymaj.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Wyjście z egiptu

Post autor: sądzony » 2022-07-06, 12:34

@Hildegarda czekam(y) na Ciebie :)
W duchu i miłości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”