Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-20, 20:03

@Dezerter nie wiem czego nie widzisz w tekście, w którym jest to explicite napisane.
Sprzeczność pomiędzy "otrzymuje" a "wybiera" nie istnieje: gdyby nie CHrystus, nikt z nas nie byłby w stanie wybrać Nieba.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Dezerter » 2022-08-20, 21:02

Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-20, 20:03 @Dezerter nie wiem czego nie widzisz w tekście, w którym jest to explicite napisane.
Sprzeczność pomiędzy "otrzymuje" a "wybiera" nie istnieje: gdyby nie CHrystus, nikt z nas nie byłby w stanie wybrać Nieba.
? podzielę twoje zdanie na 2 części
Sprzeczność pomiędzy "otrzymuje" a "wybiera" nie istnieje:
że co?
no dobrze, może to ten upał zobaczmy jeszcze raz co nasz papież senior napisał:

I na odwrót-do istoty tego, co nazywamy niebem należy, że można je tylko otrzymać

jeśli ja mogę coś tylko otrzymać, to jest dla mnie jasne, że od Kogoś i to jest Kogoś wola, decyzja, wyrok, że mi coś da
jeśli dla ciebie Marku jest to równoznaczne ze zdaniem:
I na odwrót-do istoty tego, co nazywamy niebem należy, że można je tylko wybrać
to
-- masz kłopoty z logiką, czytaniem ze zrozumieniem, albo to po prostu upał :) .
Druga część zdania jest oczywiście prawdziwa i to oczywista oczywistość czyli
gdyby nie CHrystus, nikt z nas nie byłby w stanie wybrać Nieba
Chrystus otworzył nam bramy nieba to nawet ja wiem ;)
ale
wybieramy podczas życia a nie po śmierci a i tak nasz wybór podlega zatwierdzeniu i mogę się spodziewać, że mój wybór może nie być zatwierdzony. jak wiecie ja wybieram się do nieba - deklarowałem się wielokrotnie, ale nawet ja nie mam żadnej pewności, że w oczach Boga mój wybór będzie na Sądzie zatwierdzony .
Ostatnio zmieniony 2022-08-20, 21:03 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-08-20, 22:52

Dezerter pisze: 2022-08-20, 18:54 A nie tak jak wy twierdzicie, że po śmierci grzesznik sobie wybierze zbawienie czy nie
Wybierze jako efekt ostatniej woli.
To nie tak, że po śmierci. Ale po życiu. Wybór jest konsekwencją.
Człowiek z chwilą śmierci nie zmienia się z dobrego na złego, ani odwrotnie.
Rzucony kamień spada. Nie zacznie się wznosić. Chyba. że Bóg zadecyduje inaczej.

Grzesznik wybierze to, co uznaje za najlepsze dla niego. Odrzucając Boga, wybierze brak Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Abstract » 2022-08-20, 22:55

Dezerter pisze: 2022-08-20, 21:02 wybieramy podczas życia a nie po śmierci a i tak nasz wybór podlega zatwierdzeniu i mogę się spodziewać, że mój wybór może nie być zatwierdzony. jak wiecie ja wybieram się do nieba - deklarowałem się wielokrotnie, ale nawet ja nie mam żadnej pewności, że w oczach Boga mój wybór będzie na Sądzie zatwierdzony .
Po raz kolejny zapytam, jak możesz wybrać Boga jeśli za życia go nie poznasz?

Dodano po 7 minutach 26 sekundach:
Jozek pisze: 2022-08-20, 19:49 Imprezowanie cale zycie to nic innnego jak psucie samego siebie przez cale zycie. Tacy jacy sie tym swoim zyciem uksztaltujemy, tacy pozostaniemy na zawsze.
No chyba ze ktos bedzie mial taka mozliwosc nawrocenia jak ten zloczynca ukrzyzowany obok Jezusa.
Ale to wprowadził Dezerter jako element prześmiewczy. Nikt tu nie broni hedonisty.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Dezerter » 2022-08-20, 23:11

Andej pisze: 2022-08-20, 22:52
Dezerter pisze: 2022-08-20, 18:54 A nie tak jak wy twierdzicie, że po śmierci grzesznik sobie wybierze zbawienie czy nie
Wybierze jako efekt ostatniej woli.
To nie tak, że po śmierci. Ale po życiu. Wybór jest konsekwencją.
Człowiek z chwilą śmierci nie zmienia się z dobrego na złego, ani odwrotnie.
Rzucony kamień spada. Nie zacznie się wznosić. Chyba. że Bóg zadecyduje inaczej.

Grzesznik wybierze to, co uznaje za najlepsze dla niego. Odrzucając Boga, wybierze brak Boga.
Teraz piszesz jak chrześcijanin znający naukę katolicką - w takim nauczaniu jesteś mi bratem :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-20, 23:18

Tyle ze On sam o Sobie mowil ze Moje myśli nie sa waszymi myślami ani wasze ścieżki Moimi.

Sprawiedliwosc jest wiec inna niż nasza ludzka a Miłosierdzie inne niż nasze..Taka mi się czase mysl nazywała ze sprawiedliwym jest dać każdemu szanse a milosiernym dsc to czego człowiek szukal cale życie bo bez tego będzie cierpiał po śmierci

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
Wiec sami się potepiamy widząc się w pełnym świetle .

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Jozek » 2022-08-20, 23:35

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-20, 23:22 Tyle ze On sam o Sobie mowil ze Moje myśli nie sa waszymi myślami ani wasze ścieżki Moimi.

Sprawiedliwosc jest wiec inna niż nasza ludzka a Miłosierdzie inne niż nasze..Taka mi się czase mysl nazywała ze sprawiedliwym jest dać każdemu szanse a milosiernym dsc to czego człowiek szukal cale życie bo bez tego będzie cierpiał po śmierci

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
Wiec sami się potepiamy widząc się w pełnym świetle .
Tak, zgadza sie ze jesli czlowiek szukal czegos, czegokolwiek, to sprawiedliwym bedzie mu to dac po smierci.
Problem w tym czy ten czlowiek cale zycie szukal Boga, czy wlasnego ja, albo swojego wyobrazenia Boga, niekoniecznie takiego jakim jest rzeczywiscie.
A potepimy sie rzeczywiscie sami widzac sie w pelnym swietle.
Po prostu bedzie nam wstyd pokazac sie w obecnosci nie tylko Boga, ale i swietych. Sami uciekniemy do piekla. :(
Co do sprawiedliwosci, to ta Sprawiedliwosc Boga wcale nie jest taka trudna do zrozumienia, wystarczy poczytac Pisma. Jest tam wiele na ten temat, tyle tylko ze czlowiek szukajac ciagle usprawiedliwien swojego postepowania nie bedzie chcial po prostu widziec tej Bozej Sprawiedliwosci, tylko wykreuje sobie swoja na to miejsce sprawiedliwosc, najczesciej wypaczona, czy wrecz wywrocona do gory kolami. Innaczej mowiac wykolejona sprawiedliwosc.
Ostatnio zmieniony 2022-08-20, 23:40 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Abstract » 2022-08-20, 23:45

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-20, 23:22 Tyle ze On sam o Sobie mowil ze Moje myśli nie sa waszymi myślami ani wasze ścieżki Moimi.
Sprawiedliwosc jest wiec inna niż nasza ludzka a Miłosierdzie inne niż nasze..
Jak to rozumujesz?
Czy w samym zamyśle stworzenia człowiek ma błądzić?
Co z naturalnym prawem moralnym?
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Jozek » 2022-08-20, 23:58

Wiesz, czlowiek poprzez grzech pierworodny pogwalcil wszelkie prawa, nie tylko Prawa Boga.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Abstract » 2022-08-21, 07:33

Jozek pisze: 2022-08-20, 23:58 Wiesz, czlowiek poprzez grzech pierworodny pogwalcil wszelkie prawa, nie tylko Prawa Boga.
Józku ale pomimo skażenia jesteśmy zdolni do wyborów moralnych.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-21, 08:45

Abstract pisze: 2022-08-20, 23:45
Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-20, 23:22 Tyle ze On sam o Sobie mowil ze Moje myśli nie sa waszymi myślami ani wasze ścieżki Moimi.
Sprawiedliwosc jest wiec inna niż nasza ludzka a Miłosierdzie inne niż nasze..
Jak to rozumujesz?
Czy w samym zamyśle stworzenia człowiek ma błądzić?
Co z naturalnym prawem moralnym?

To było w kontekście watku. To co wrzuciłem o sprawiedliwości i.mlosierdziu w kontekście dyskusji było moim pomysłem jak można to zinterpretować. Tylko i wyłącznie. Jako bardziej igraszka intelektualna
On po prostu po prostu więcej ogarnia ,ogarnia wszystko.Jego celem jest mieć wszystkich ludzi u Siebie. I sprawiedliwym jest wtedy ze deszcz pada na prawych i nieprawych. I milosiernym.jest uzyczys swojego wybaczenia ty którzy proszą.

Dla nas sprawiedliwym jest ukaranie sprawcy a milosiernym.jest zadanie swoim.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Abstract » 2022-08-21, 08:49

@Gzresznik Upadający czyli jesteśmy na tej samej drabinie, natomiast na niższym szczeblu.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-21, 08:50

Jozek pisze: 2022-08-20, 23:35
Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-20, 23:22 Tyle ze On sam o Sobie mowil ze Moje myśli nie sa waszymi myślami ani wasze ścieżki Moimi.

Sprawiedliwosc jest wiec inna niż nasza ludzka a Miłosierdzie inne niż nasze..Taka mi się czase mysl nazywała ze sprawiedliwym jest dać każdemu szanse a milosiernym dsc to czego człowiek szukal cale życie bo bez tego będzie cierpiał po śmierci

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
Wiec sami się potepiamy widząc się w pełnym świetle .
Tak, zgadza sie ze jesli czlowiek szukal czegos, czegokolwiek, to sprawiedliwym bedzie mu to dac po smierci.
Problem w tym czy ten czlowiek cale zycie szukal Boga, czy wlasnego ja, albo swojego wyobrazenia Boga, niekoniecznie takiego jakim jest rzeczywiscie.
A potepimy sie rzeczywiscie sami widzac sie w pelnym swietle.
Po prostu bedzie nam wstyd pokazac sie w obecnosci nie tylko Boga, ale i swietych. Sami uciekniemy do piekla. :(
Co do sprawiedliwosci, to ta Sprawiedliwosc Boga wcale nie jest taka trudna do zrozumienia, wystarczy poczytac Pisma. Jest tam wiele na ten temat, tyle tylko ze czlowiek szukajac ciagle usprawiedliwien swojego postepowania nie bedzie chcial po prostu widziec tej Bozej Sprawiedliwosci, tylko wykreuje sobie swoja na to miejsce sprawiedliwosc, najczesciej wypaczona, czy wrecz wywrocona do gory kolami. Inaczej mowiac wykolejona sprawiedliwosc.
Ja się.zaczynam.bac o stan swojego serca . Zaczynam.uwazac ze sprawiedliwym.bedzie by prostytutki i celnicy weszli przede mną do Królestwa. I miłosierdziem wielkim będzie gdy wylezę z czyśćca na koniec dziejów a nie sczeznę na wieki.

Dodano po 7 minutach 56 sekundach:
Abstract pisze: 2022-08-21, 08:49 @Gzresznik Upadający czyli jesteśmy na tej samej drabinie, natomiast na niższym szczeblu.
Nie..Bo.to.jest różnica jakościowa. Miłosierdzie okazujesz swoim , nie obcym. Dzielisz na lepciejszych i tych poza skala. Wybaczasz winowajcom.tym.ktorzy się ukorza przeprosza itd itp. Dasz rade wybaczyć bez tego ? Wybaczyć tzn nie życzyć im zle ? Jak.trzeba wspomóc? Mimo zla jakie zrobili? ... Bo tym jest wybaczenie. Czynieniem.dobra mimo ze czyniono zlo tobie. Nie mylmy wybaczenia z pogodzeniem się.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-08-21, 10:24

Dezerter pisze: 2022-08-20, 23:11 w takim nauczaniu
Nie nauczam. Nie śmiem. Wypisuję jedynie to, co myślę.
Bardzo trudno jest umieścić w czasie to, co jest poza czasem, albo na granicy czasu. Dlatego tak nieprecyzyjne określenia.
Życie biologiczne na pewno jest w czasie. Organizm umiera w czasie. Ale czas jest relatywny. Ale czas ma wiele osi. Znamy albo mam styczność z jedną osią.
Śmierć jest śluzą.
Większości ludzi śmierć uważa za moment, a nie za proces. Ale nikt nie wie, kiedy następuje faktyczna śmierć. Medycy wciąż przesuwają próg.
Jednak w moim mniemaniu dyskusja nie dotyczyła umieszczania w czasie ostatecznej decyzji, ale tego, że to człowiek podejmuje decyzję na podstawie swojego życia. Trwa w dokonanym wyborze.
Umierający, który za życia wybierał ciemność, po śmierci nie wybierze światła. Bo go będzie razić. I odwrotnie. Ten, kto za życie kierował się ku światłości, wybierze światło, a nie ciemność. Bo wie, że w ciemności potknie się i poleci w otchłań.

Wybór jest sprawiedliwy, bo w świetle Bożym. Decyzja jest obiektywna oceną. Jest wyborem ludzkim. A właściwie jego przypieczętowaniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Dezerter » 2022-08-21, 11:26

Polecam dzisiejszę Ewangelię i kazanie księdza w temacie mojego sporu/dyskusji z wami. W kazaniu w moim kościele mój proboszcz całkowicie potwierdził moje widzenie tematu, czyli zmiana/nawrócenie mozliwe tylko za zycia ziemskiego a nie po śmierci
Łk 13, 22-30
Jezus przemierzał miasta i wsie, nauczając i odbywając swą podróż do Jerozolimy.
Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni
On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas, stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam!”, lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”. Wtedy zaczniecie mówić: „Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś”.
Lecz On rzecze: „Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości!” Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym.
Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi».

jak dla mnie bez komentarza :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”