Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: konserwa » 2022-08-21, 11:31

Umierajacy, ktory za zycia zawsze wybieral ciemnosc w kazdej chwili ostatniego tchnienia moze wybrac swiatlosc. Andeju, twierdzisz inaczej, a ja nie
rozumiem Andeju Twej bezdusznosci w tej kwestii.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-21, 11:44

Dezerter pisze: 2022-08-21, 11:26 Polecam dzisiejszę Ewangelię i kazanie księdza w temacie mojego sporu/dyskusji z wami. W kazaniu w moim kościele mój proboszcz całkowicie potwierdził moje widzenie tematu, czyli zmiana/nawrócenie mozliwe tylko za zycia ziemskiego a nie po śmierci
Czyżby ktoś tu twierdził, że nawrócenie jest możliwe po śmierci?

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-08-20, 21:02
Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-20, 20:03 @Dezerter nie wiem czego nie widzisz w tekście, w którym jest to explicite napisane.
Sprzeczność pomiędzy "otrzymuje" a "wybiera" nie istnieje: gdyby nie CHrystus, nikt z nas nie byłby w stanie wybrać Nieba.
? podzielę twoje zdanie na 2 części
Sprzeczność pomiędzy "otrzymuje" a "wybiera" nie istnieje:
No cóż, jak podzielisz czyjąś wypowiedź na części (a jak to będzie za mało - to na litery) to możesz napisać wszystko. Mało uczciwa metoda.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Abstract » 2022-08-21, 12:27

@Dezerter nie odpowiadasz na pytania, ciągle zasłona dymna.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-08-21, 13:43

Dezerter pisze: 2022-08-21, 11:26 W kazaniu w moim kościele mój proboszcz całkowicie potwierdził moje widzenie tematu, czyli zmiana/nawrócenie mozliwe tylko za zycia ziemskiego a nie po śmierci
No to mamy problem. Bo rozmawialiśmy o czymś innym.
Przypomnę tezę, którą głosiłeś:
Dezerter pisze: 2022-08-19, 21:43W tym miejscy , gdy czytam , że na Sądzie to my wybierzemy czyli Marek powtarza błędne nauczanie min o. Szustaka jestem zobowiązany przytoczyć co Biblia mówi na ten temat a bardzo dobrze i solidnie zrobił to Mikołaj Kapusta można od 14 minuty
Teraz uciekasz od tematu przeskakując na możliwość nawrócenia się. Jak do tej pory, ani Marek (a chyba na jego wiedzy polegasz), ani ja nie polemizowaliśmy z tym, do kiedy możliwe jest nawrócenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Jozek » 2022-08-21, 14:27

Andej, problem w tym ze zle uksztaltowany czlowiek-charakter, nie zmieni sie ot tak sobie i nagle w obliczu smierci, zwlaszcza ze wiekszosc ludzi nie ma nawet sekundy na jakakolwiek zmiane.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-21, 14:55

Więcej: nawet oportunistycznie nie wybierze Nieba, bo Niebo nie będzie dla niego atrakcyjne: przeciwnie, będzie nie do zniesienia.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Jozek » 2022-08-21, 15:02

A z drugiej stony, Bog nie dopusci wypaczonych charakterow do Nieba, bo wtedy Niebo nie bylo by Niebem, tylko pieklem dla innych.
Ostatnio zmieniony 2022-08-21, 15:02 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-08-21, 15:02

Jozek pisze: 2022-08-21, 14:27 nie zmieni sie ot tak sobie i nagle w obliczu smierci,
To miłe, że przypominasz, com niedawno napisał.
Jozek pisze: 2022-08-21, 14:27 , zwlaszcza ze wiekszosc ludzi nie ma nawet sekundy na jakakolwiek zmiane.
A tu się mylisz. Czas jest relatywny. Dla umierającego sekunda może trwać godzinę, tydzień ... Niemal dowolnie. Praktycznie czas nie ma znaczenia, gdy stoi się na progu śmierci. W ciągu ułamka sekundy można zobaczyć i przeanalizować całe swoje życie.
Nie życzę tego, ale jeśli Ci się zdarzy, to się przekonasz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Jozek » 2022-08-21, 15:05

Mylisz sie Andej, bo jak ciezarowka zmiazdzy kogos w aucie na autostradzie, to on nawet nie wie ze umiera, nie zdazy to do niego dotrzec.
Ot, byl i nie ma.
Tak samo z zolnierzem ktorego glowe trafila kula.

Dodano po 6 minutach 27 sekundach:
Andej pisze: 2022-08-21, 15:02
Jozek pisze: 2022-08-21, 14:27 nie zmieni sie ot tak sobie i nagle w obliczu smierci,
To miłe, że przypominasz, com niedawno napisał.
Jozek pisze: 2022-08-21, 14:27 , zwlaszcza ze wiekszosc ludzi nie ma nawet sekundy na jakakolwiek zmiane.
A tu się mylisz. Czas jest relatywny. Dla umierającego sekunda może trwać godzinę, tydzień ... Niemal dowolnie. Praktycznie czas nie ma znaczenia, gdy stoi się na progu śmierci. W ciągu ułamka sekundy można zobaczyć i przeanalizować całe swoje życie.
Nie życzę tego, ale jeśli Ci się zdarzy, to się przekonasz.
Wiesz, bylem juz w takich sytuacjach i chyba dlatego niczego sie juz nie boje poza sadem ostatecznym.
Dlatego, juz kiedys pisalem ze nosze korpusowke saperska jak medalik, bo przypomina mi o opiece Boga.
Ostatnio zmieniony 2022-08-21, 15:13 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Abstract » 2022-08-21, 15:35

Andej pisze: 2022-08-21, 15:02 Nie życzę tego, ale jeśli Ci się zdarzy, to się przekonasz.
miałem coś podobnego gdy się topiłem
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-08-21, 16:06

Abstract pisze: 2022-08-21, 15:35
Andej pisze: 2022-08-21, 15:02 Nie życzę tego, ale jeśli Ci się zdarzy, to się przekonasz.
miałem coś podobnego gdy się topiłem
Dwa razy to przechodziłem. Znam z autopsji. Ale ten, kto nie miał takich doświadczeń, może nie wierzyć. Ma do tego prawo. Do przedstawiania tego też. Także całkowicie bezpodstawnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14817
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Dezerter » 2022-08-21, 16:21

Abstract pisze: 2022-08-20, 23:03
Dezerter pisze: 2022-08-20, 21:02 wybieramy podczas życia a nie po śmierci a i tak nasz wybór podlega zatwierdzeniu i mogę się spodziewać, że mój wybór może nie być zatwierdzony. jak wiecie ja wybieram się do nieba - deklarowałem się wielokrotnie, ale nawet ja nie mam żadnej pewności, że w oczach Boga mój wybór będzie na Sądzie zatwierdzony .
Po raz kolejny zapytam, jak możesz wybrać Boga jeśli za życia go nie poznasz?
Oczywiście, że możesz -- podałem nawet konkretny przykład hedonisty i jak mniemam pokazałem wiarygodnie uwarunkowania psychologiczne i rozumowe jego decyzji o wyborze po śmierci zbawienia, wobec stanięcia przed Jezusem i poznania go takim jaki Jest i poznania całej Prawdy
ale przypomnę
moim zdaniem twierdzenie moich adwersarzy, że po śmierci możemy wybierać zbawienie a Bóg uszanuje nasz wybór jest niechrześcijańskie, niekatolickie i niebiblijne
Andej pisze: 2022-08-21, 13:43
Dezerter pisze: 2022-08-21, 11:26 W kazaniu w moim kościele mój proboszcz całkowicie potwierdził moje widzenie tematu, czyli zmiana/nawrócenie mozliwe tylko za zycia ziemskiego a nie po śmierci
No to mamy problem. Bo rozmawialiśmy o czymś innym.
Przypomnę tezę, którą głosiłeś:
Dezerter pisze: 2022-08-19, 21:43W tym miejscy , gdy czytam , że na Sądzie to my wybierzemy czyli Marek powtarza błędne nauczanie min o. Szustaka jestem zobowiązany przytoczyć co Biblia mówi na ten temat a bardzo dobrze i solidnie zrobił to Mikołaj Kapusta można od 14 minuty
Teraz uciekasz od tematu przeskakując na możliwość nawrócenia się. Jak do tej pory, ani Marek (a chyba na jego wiedzy polegasz), ani ja nie polemizowaliśmy z tym, do kiedy możliwe jest nawrócenie.
Jak to o czymś innym?
Biblia, Kościół, ksiądz i ja twierdzimy, że by zostać zbawionym trzeba się nawrócić w tym ziemskim życiu
wy twierdziliście (mam nadzieję, że już tak nie jest!) że to po śmierci my sami decydujemy czy chcemy być zbawieni :-\ a Bóg zawsze uszanuje mój wybór (poprzypominam moje 99% i przykład hedonisty pokazujący absurdalność takiego twierdzenia i przypominam dzisiejszą Ewangelię)
Ostatnio zmieniony 2022-08-21, 16:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-08-21, 16:31

Starałem się wytłumaczyć.
Biblia jedno. Ksiądz na nieco inny temat. Ale zrozumiałeś zgodnie z założoną własną tezą.
Mam nadzieję, że wybierzesz właściwie, gdy staniesz przed ostatecznością. Że zamiast udowadniać swoje subiektywne racje, zobaczysz w Prawdzie, jak to jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-21, 16:46

Biblia, Kościół, ksiądz i ja twierdzimy, że by zostać zbawionym trzeba się nawrócić w tym ziemskim życiu
wy twierdziliście (mam nadzieję, że już tak nie jest!) że to po śmierci my sami decydujemy czy chcemy być zbawieni
Kto tak twierdził i kiedy?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Jozek » 2022-08-21, 17:00

Mam lepszy pomysl, wezcie sobie line i ja przeciagajcie do siebie, ale pozostawcie Prawdy wiary poza tym prazeciaganiem liny. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”