Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-22, 20:24

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-22, 20:01 Gdyby grzesznik tylko i wyłącznie w chwili śmierci mial tylko podsumowac życie to nie mielibyśmy modlić sie o zatwardzialych grzeszników.
Nie kumam. Modlimy się przecież za nich za ich życia. Po ich śmierci nie możemy już modlitwami wyprosić im zbawienia.
Wg mnie pojadę trochę ostro ale sprawiedliwym będzie ze zbawionymi sa Hans Frank i Wojciech Jaruzelski bo sue nawrócili mimo grzechów i sprawiedliwym będzie ze trafie do piekla jeśli umrę niepogodzony mimo ze moje grzechy przy ich grzechach formalnie to grześki.
Nie ma granic dla Bożego Miłosierdzia.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-22, 21:20

Po śmierci ich modlimy sie o zbawienie dusz..Te modlitwy i ich skutek jak dla mnie tez wchodzą w gre przed zapadnieciem klamki. Ja to rozumuje tak ze Bog łączy wszystkie modlitwy w jedna całość..My to traktujemy pro forma modlitwy za zmarłych , o nawricnie grzeszników..Wydaje mi sie ze Bog patrzy jest modlitwa lub jej nie ma..Jest poza czasem...Pewnie jestem w herezji materialnej teraz.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 21:33

Grzeszniku - po smierci czlowieka ani dany czlowiek juz nic zmienic nie moze, ani my nie mozemy juz nic zmienic w kwestii zbawienia danej osoby.
Ale - my nie wiemy, kiedy ktos ostatecznie stal sie martwy. I w tym tkwi tajemnica Bozego Milosierdzia.
Gdy my mozemy juz oplakiwac kogos jako zmarlego, ten ktos jeszcze caly czas moze przed Bogiem dokonywac zalu za grzechy, gdyz tak naprawde jeszcze nie umarl. Byc moze umrze za jedna stumiliardowa czesc mikrosekundy, ale w tej czastce czasu moze dostapic odkupienia i zbawienia.

Ps: gdy modlimy sie za ludzi w czyscu, to musimy wiedziec, ze to sa ludzie juz zbawieni, ale jeszcze nie do konca oczyszczeni.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-22, 21:35

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-22, 21:20 Po śmierci ich modlimy sie o zbawienie dusz..
Modlitwa o "zbawienie dusz" ma za zadanie ulżyć i "skrócić" cierpienia czyśćcowe. Człowiekowi potępionemu niestety modlitwa za jego duszę nie może pomóc.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-22, 23:04

Zaraz.
Modliy sie po ich śmierci za nich. Konkretnie Jan Kowalski . Dla nas niejako wg kategorii naszych nastąpił koniec. Liniowo zaobserwowalismy smierc. Natomiast modlitwy wciąż ida. Modlimy by ta osoba była w niebie. ( zbawiona) Modlimy sie o efekt. Jeżeli za nawrcenie danej osoby za jej życia nikt sie nie modlil. Dlaczego modlitwy po śmierci nie.moglyby pójść na to konto.? Pamiętajcie za ja opisuje wg naszego postrzegania czasu. Bog jest poza czasem . On ma efekt przed sobą miec , nie zaś os czasu. Bo
Co innego modlitwy adresowane jako typowo czyśćcowe.

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Czyl modlitwy późniejsze za zmarłego wrzuca na.czas rozstrzygniecia o zbawieniu. Niejako wiedząc ze beda sie.modlic " daje kredyt" ocalenie " na zeszyt" 🙂

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-23, 08:02

Przedstawiłem kiedyś podobną koncepcję bp. Siemieniewskiego. Strwierdził, ze to okultyzm.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-08-23, 08:38

Mam pewne wątpliwości, czy ktoś z nas może decydować za Boga o czyimś zbawieniu.
Uważam, że można i należy modlić się o zbawienie każdego człowieka, każdej duszy.
Uważam, że można i należy modlić się w intencji zmarłych, żyjących i tych, którzy dopiero przyjdą na ten świat.
Uważam, że można i należy modlić się zawsze, bo Bóg jest ponad czasem i nie ma znaczenia, czy modlimy w intencji kogoś czy czegoś należącego do czasu przeszłego, teraźniejszego czy przyszłego. Nie sądzę, aby następstwo czasowe ograniczało w jakiś sposób Bożą wszechmoc.
Uważam, że można i należy modlić się z tych, których uważamy za potępionych na wieczność, bo tylko Bóg jeden wie, czy zostali potępieni. Czy nie ma dla kogoś już żadnej szansy.

Orzekanie, że za X czy Y nie trzeba się modlić, a może nawet nie wolno, bo potępiony jest wchodzeniem w prerogatywy i kompetencje Boga.

Wierzę w to, że żadna modlitwa się nie zmarnuje. A także to, że każda modlitwa przynosi pomoc także modlącemu się. A może, przede wszystkim.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-23, 09:37

Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-23, 08:02 Przedstawiłem kiedyś podobną koncepcję bp. Siemieniewskiego. Strwierdził, ze to okultyzm.
Podobną? Czyli nie tożsamą? O co chodziło?

Konwalia

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Konwalia » 2022-08-23, 09:38

Wszyscy trafimy do arkadii, bo nam się należy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-23, 09:44

Oczywiście, my nie wiemy kto jest zbawiony, a kto nie - dlatego modlimy się za wszystkich.
Natomiast musimy mieć świadomość, że osobom potępionym pomóc nie możemy.

@ Gzresznik Upadający właściwie tą samą. Było to badaj na sesji w 2007 roku. Zawsze zapominam się Go głębiej dopytać.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-23, 09:52

Andej pisze: 2022-08-23, 08:38 Mam pewne wątpliwości, czy ktoś z nas może decydować za Boga o czyimś zbawieniu.
Uważam, że można i należy modlić się o zbawienie każdego człowieka, każdej duszy.
Uważam, że można i należy modlić się w intencji zmarłych, żyjących i tych, którzy dopiero przyjdą na ten świat.
Uważam, że można i należy modlić się zawsze, bo Bóg jest ponad czasem i nie ma znaczenia, czy modlimy w intencji kogoś czy czegoś należącego do czasu przeszłego, teraźniejszego czy przyszłego. Nie sądzę, aby następstwo czasowe ograniczało w jakiś sposób Bożą wszechmoc.
Uważam, że można i należy modlić się z tych, których uważamy za potępionych na wieczność, bo tylko Bóg jeden wie, czy zostali potępieni. Czy nie ma dla kogoś już żadnej szansy.

Orzekanie, że za X czy Y nie trzeba się modlić, a może nawet nie wolno, bo potępiony jest wchodzeniem w prerogatywy i kompetencje Boga.

Wierzę w to, że żadna modlitwa się nie zmarnuje. A także to, że każda modlitwa przynosi pomoc także modlącemu się. A może, przede wszystkim.
Bardzo trafnie ująłeś co ja pokomplikowalem.

Dodano po 53 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-23, 09:44 Oczywiście, my nie wiemy kto jest zbawiony, a kto nie - dlatego modlimy się za wszystkich.
Natomiast musimy mieć świadomość, że osobom potępionym pomóc nie możemy.

@ Gzresznik Upadający właściwie tą samą. Było to badaj na sesji w 2007 roku. Zawsze zapominam się Go głębiej dopytać.
Tzn jak zrozumialed te moja koncepcje?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-23, 09:57

Rozumiem, że uważasz, że modlitwy dzisiejsze (po śmierci gościa) mogą wpływać na jego postepowanie w przeszłości, jak jeszcze żył

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-23, 10:34

Nie .Uwazam jedynie ze modlitwy czy przed śmiercią czy po śmierci ( obserwowanej na naszej osi czasu) mogą miec wplyw na nawrocenie w ostatniej chwili. To nie magia.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: konserwa » 2022-08-23, 10:48

Rzeczywiscie moze tak sie stac. Okolicznosci sa decydujace.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Jak Bóg potraktuje wyznawców innych religii po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-23, 10:59

konserwa pisze: 2022-08-23, 10:48 Rzeczywiscie moze tak sie stac. Okolicznosci sa decydujace.
Tylko do mementu śmierci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”