Czy to jest normalna praktyka?

ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-03, 22:01

CiekawaXO pisze: 2023-06-03, 19:21
Gzresznik Upadający pisze: 2023-06-03, 18:52 Podstawą jest przygotowanie... Jesli chodzi o Lozano.
Przykładowo nie strzelasz sie ogólnie lęku ale tego lęku ktory zaatakował cie w momencie gdy zaatakowała Cie konkretnie ta osoba w tym a tym.dniu... Itd.
Kluczem jest przebaczenie..
Np przebaczasz osobie w tym momencie kiedy przypominasz sobie te konkretna sytuację..Tego nie ma na normalnych modlitwach o uwolnienie. Chyba ze przyjdzie dar z góry

Jesli chodzi o rekolekcje uzdrowienia wspomnień,to kluczem jest brak rozprószeń.Tego sobie nie zapewnisz sama sobie tworząc wikt i opierunek. To troche jak ignacjanskie pod tym.względem.
Lozano nie Lozano, zrobił sobie niezły biznesik, jego żona i syn też są w tej firmie.
I to brzmi jak jakaś duchowa terapia, że trzeba metodę opracować. Nie mam nic przeciwko duchowym metodom ale mamy ich dostatecznie dużo zatwierdzonych przez Kościoł, a tu nagle jakieś powołania na biskupów-sprawdziłam i nie znalazłam. A nawet gdyby to co z tego.
Czemu Mocni w Duchu zawsze muszą mieć jakiegoś charyzmatyka, świeckiego, a nie wystarczy już zwykły ksiądz Kazio co po Mszy w jakiejś zapadłej wsi powadzi Modlitwę o Uwolnienie?
Czemu jest tu kierowanie do konkretnej osoby, z jakimś autorskim pomysłem, a nie ma po prostu kierowania na zwykłą Mszę zo modlitwą o uwolnienie?
I czy takie metody nie wypierają znaczenia zwykłej Mszy? Jako źródła umocnienia?
Jak do lekarza: na NFZ nie, tylko prywatnie.
Nigdy nie pojmę.
Ale nic nie musisz...
Plusem modlitwy Lozano jest to ze jeśli coś jest przekazem z gory to wiesz ze do Ciebie jest. Na ogólnych modlitwach nie zawsze..Zawsze jest ryzyko ze chciałaś cos usłyszeć ( z twojego ducha) ..

Modlitwy o uwolnieniach po mszy tez nie....Przeciez sam Najswietszy Sakrament uwalnia..A tak po prawdzie wszystkie modlitwy , rekolekcje modliwy uwolnienia msja Ciebie nastroić na " fale Ducha Sw"
CZYLI SA POMOCĄ,NIE MAGIĄ.
Ale ci ja bede strzępić Język..Masz Boga kochać przykazań Jrgo słuchać, nie naciągać nauki Magisterium pod swoje " ale" EOT Z

Dodano po 3 minutach :
Andej pisze: 2023-06-03, 19:02
Gzresznik Upadający pisze: 2023-06-03, 18:52 Kluczem jest przebaczenie..
I to powinno się powtarzać na okrągło. Bo przebaczenie jest kluczem do prawie wszystkiego. W szczególności do zbawienia, jak nauczał Jezus w Modlitwie Pańskiej.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-06-03, 18:52 kluczem jest brak rozprószeń.
Niestety, ten warunek jest bardzo trudny do spełnienia. Uważam, że należy się o to starać. Ale trudno mieć nadzieję, że w pełni się uda.
Dlatego zamykają na tydzień czasu A pierwsze dni to przygotowanie

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6347
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 884 times
Been thanked: 719 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-03, 22:06

Co ma Magisterium wspólnego z biznesem Lozano...
Wczytałam się w te jego domy, te jego 5 kroków, i ta deklaracja poufności co się dzieje na spotkaniach.
I te powołania się na autorytety...
Dla mnie odpada.
I to jest skierowane do świeckich, aby później nauczać te 5 kroków, musisz iśc na kursy.
Paradne.
Kościół w Kościele.
Ostatnio zmieniony 2023-06-03, 22:09 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Martynna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 211
Rejestracja: 6 lip 2022
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Martynna » 2023-06-03, 22:28

CiekawaXO pisze: 2023-06-03, 21:18 Sorry, ale pogubiłam się w twoim:
-to pójdę do chłopaka i z nim to załatwię,
- to zmienię wyznanie,
-jeszcze była opcja że jednak uważasz że jesteś uzależniona, więc to nie twoja wina i elo
- i pytanie milion razy o to czy musisz odbyć pokutę.

Też poświęciłam , i nie tylko ja, Ci wiele czasu i uwagi i wsparcia. Ale tego nie widzisz.
Po prostu nie traktuję cię już poważnie-to prawda.
Uzależnionym można być nawet, jak się to robi raz w tygodniu. Wszystko zależy-z jakich powodów. Jak z piciem. Ktoś kto pije raz w tygodniu też może być uzalezniony, np. w weekend, bo nie o ilość tu chodzi.
No przykro mi, że nie jestem idealna. Idelana według nauki Kościoła. Staram się dostosować, ale to nie znaczy, że ze wszystkim muszę się zgadzać i może dla tego mam '' luźne podejscie '' - prywatnie. Ogólnie staram się. Kościół nie wymaga aby wierny chodził np do psychologa, jeśli nie radzi sobie z grzechem. Ma się starać nie grzeszyć i tyle.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-04, 00:17

Ciekawa, zaczynam Ci współczuć... Wszędzie widzisz zlo, kombinatorstwo ,szarlatanerię..Ponoc lampa ciała jest oko...

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6347
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 884 times
Been thanked: 719 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-04, 05:10

Wiesz co MArtynna, ja też nie jestem idealna, i zaznaczyłam jakieś 5 razy, że ja nie rozumiem nauki Kościoła o masturbacji, ale rozumiem ją z ujęcia nauki, i wcale nie jest tak, że jest ona tak wielce: naturalna, jak napisałaś.

Ale, jeśli ty nie chcez iśc do psychologa, sprawdzić, czy masz problem, bo jak piszesz: są ważniejsze problemy, to to oznacza, że ty tego nie uważasz za problem, że możesz mieć problem:P
I tak, tego nie rozumiem.

I o tym piszę CAŁY CZAS, abyś sprawdziła.
Jasne że księża nie wymagają żebyś szła do psychologa, ale co to ma do rzeczy.
Sama mogłabyś to zrobić, i nie trzeba mieć na to pieniędzy, bo można się dostać państwowo.

Jeżeli chęć sprawdzenia jakie podłoże ma twoja masturbacja jest głupia, niech ci będzie.
I nie rób z siebie kozła ofiarnego proszę cię, że nie jesteś idealna, bo to nie chodzi o ideał, a o racjonalne postępowanie w tej sprawie, czyli jak napisałam wyżej.

I tak, nie rozumiem poruszenia twojego i reckiego, jak można: po grzechu iść do spowiedzi. Myślałam że to podstawa i normalna czynność, a tylko wyjątki powodują inną praktykę. Ale okazuje się że to : dziwne.


@Gzresznik Upadający jeśli zaczynasz mi współczuć, to dobry znak, oznacza że że jesteś empatyczny.
To co czytam na stronie Lozano i Mocnych w Duchu, nie klei mi się, jeszcze ta klauzula poufności. I mieszanie szatana w to wszystko. Przecież nie zawsze on jest przyczyną zniewoleń.
I jeszcze to zdanie: "Dąży ona do tego(modlitwa uwolnienia) aby nie dopuścić w człowieku do stanu skrajnego zwanego opętaniem, w którym potrzebna byłaby pomoc egzorcysty."
Opętanie jako skutek zniewolenia? Myślałam ze opętanie jest albo nie, a nie że się rozwija w czasie, a modlitwa jest jakby prewencją.
Czemu np. masturbacja, musi być zniewoleniem szatańskim, a nie może być zwykłym aktem woli? I z tego później może się rozwinąć opętanie... wg tej logiki. Czemu wysyłasz ją (Martynę) na te 5 kroków, skoro to jest powiązane z działalnością szatana, a nie wiadomo czy ona jest przez niego zniewolona...Ale dobrze, można jej zaproponować modlitwy uwolnienia od grzechu. Ale DARMOWE. Czemu od razu płatne?
I to jest dla świeckich charyzmatyków, jak piszą na stronie.To jest po prostu zwykłą modlitwa uwolnienia, a nie żadna ekstra, i taka prawda. Chociaż masz rację, nie wiem czy zwykła, bo klauzula poufności...
Całe 450 ZA TO:

1 MODLITWA WSTĘPNA
Zaproszenie Jezusa i Ducha Świętego. Prośba o ochronę, uwolnienie i wydobycie na światło wszystkiego, co ukryte. Zaproszenie Maryi i Aniołów

2 ROZMOWA WSTĘPNA
Wywiad który ma kluczowe znaczenie dla rozeznania przyczyn demonicznej opresji lub związania. Zwykle z całego życia

3 WYZNANIE WIARY
Ewangelizacja i wyznanie wiary w Jezusa. Stanięcie w Jego obecności. To Jezus uwalnia i uzdrawia. Jest jedynym Panem i Zbawicielem

4 ŻAL ZA GRZECHY
Aby utrzymać wolność od wpływu demonów, musimy wyrzec się tego grzechu, żałuję i nie chcę go więcej w moim życiu

5 PRZEBACZENIE INNYM
Bez przebaczenia, nie ma uwolnienia. Musimy być gotowi wybaczyć tym, którzy nas skrzywdzili. Przebaczenie zrywa więzy zniewolenia

6 WYRZECZENIE SIĘ SZATANA
W imię Jezusa wyrzeczenie się szatana, demonów i konkretnie odkrytych duchów np. ducha gniewu, ducha nienawiści, ducha nieczystości

7 SŁOWO ROZKAZU
W imię Jezusa wydanie rozkazu natychmiastowego wyjścia z danej osoby wszystkich złych duchów, których wyrzekła się osoba omadlana

8 MODLITWA DO BOGA OJCA
Modlitwa dziękczynna i Błogosławieństwo Boga Ojca Ogłoszenie zwycięstwa Jezusa i nowej tożsamości w Jezusie Chrystusie.Uwielbienie Boga.


9 MODLITWA O DUCHA ŚW
Zaproszenie Ducha Świętego do życia. Modlitwa o wylanie Ducha Św. dla osoby gotowej na Jego przyjęcie (dodatkowo poza pięcioma kluczami)

10 WSKAZÓWKI
Jak żyć w wolności. Jak utrzymać uwolnienia. Słowa zachęty. Zaproszenie do wspólnoty kościoła. Zakończenie posługi uwolnienia.

Jeśli chcesz o tym pogadać szerzej, możemy, ale nie tu aby nie robić OT.
I znalazłam, że temat był juz poruszany tutaj:viewtopic.php?t=8617&start=90
Ostatnio zmieniony 2023-06-04, 05:31 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 7 razy.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1963
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 272 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Andy72 » 2023-06-04, 08:07

A za ile dni? Jeśli za dzień to dużo, jeśli za tydzień, gdzie mamy posiłki i noclegi to byłoby ok.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6347
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 884 times
Been thanked: 719 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-04, 09:57

Chyba za 7 dni. I nie o to chodzi czy dużo czy nie. Chodzi dlaczego masz płacić za modlitwę? Nie możesz iść do Kościoła na modlitwę o uwolnienie?
Ostatnio zmieniony 2023-06-04, 09:59 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1963
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 272 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Andy72 » 2023-06-04, 10:03

Za 7 dni? to długo
I płaci się za posiłki i nocleg.
Zachęciłem się, może w moim przypadku było by to dobre, może zamiast na Rekolekcje Ignacjańskie (też coś trzeba płacić) wybrał bym się tam?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6347
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 884 times
Been thanked: 719 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-04, 10:09

A może jednak nie? No chyba że zależy ci aby jak najdłużej być poza domem za atrakcyjną cenę.
Metody Ignacjańskie mają tradycję i są naprawdę zaakceptowane przez Kościół, więc po co ryzykować nie wiadomo czym?

Martynna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 211
Rejestracja: 6 lip 2022
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Martynna » 2023-06-04, 10:22

CiekawaXO pisze: 2023-06-04, 05:10 Wiesz co MArtynna, ja też nie jestem idealna, i zaznaczyłam jakieś 5 razy, że ja nie rozumiem nauki Kościoła o masturbacji, ale rozumiem ją z ujęcia nauki, i wcale nie jest tak, że jest ona tak wielce: naturalna, jak napisałaś.

Ale, jeśli ty nie chcez iśc do psychologa, sprawdzić, czy masz problem, bo jak piszesz: są ważniejsze problemy, to to oznacza, że ty tego nie uważasz za problem, że możesz mieć problem:P
I tak, tego nie rozumiem.

I o tym piszę CAŁY CZAS, abyś sprawdziła.
Jasne że księża nie wymagają żebyś szła do psychologa, ale co to ma do rzeczy.
Sama mogłabyś to zrobić, i nie trzeba mieć na to pieniędzy, bo można się dostać państwowo.

Jeżeli chęć sprawdzenia jakie podłoże ma twoja masturbacja jest głupia, niech ci będzie.
I nie rób z siebie kozła ofiarnego proszę cię, że nie jesteś idealna, bo to nie chodzi o ideał, a o racjonalne postępowanie w tej sprawie, czyli jak napisałam wyżej.

I tak, nie rozumiem poruszenia twojego i reckiego, jak można: po grzechu iść do spowiedzi. Myślałam że to podstawa i normalna czynność, a tylko wyjątki powodują inną praktykę. Ale okazuje się że to : dziwne.


@Gzresznik Upadający jeśli zaczynasz mi współczuć, to dobry znak, oznacza że że jesteś empatyczny.
To co czytam na stronie Lozano i Mocnych w Duchu, nie klei mi się, jeszcze ta klauzula poufności. I mieszanie szatana w to wszystko. Przecież nie zawsze on jest przyczyną zniewoleń.
I jeszcze to zdanie: "Dąży ona do tego(modlitwa uwolnienia) aby nie dopuścić w człowieku do stanu skrajnego zwanego opętaniem, w którym potrzebna byłaby pomoc egzorcysty."
Opętanie jako skutek zniewolenia? Myślałam ze opętanie jest albo nie, a nie że się rozwija w czasie, a modlitwa jest jakby prewencją.
Czemu np. masturbacja, musi być zniewoleniem szatańskim, a nie może być zwykłym aktem woli? I z tego później może się rozwinąć opętanie... wg tej logiki. Czemu wysyłasz ją (Martynę) na te 5 kroków, skoro to jest powiązane z działalnością szatana, a nie wiadomo czy ona jest przez niego zniewolona...Ale dobrze, można jej zaproponować modlitwy uwolnienia od grzechu. Ale DARMOWE. Czemu od razu płatne?
I to jest dla świeckich charyzmatyków, jak piszą na stronie.To jest po prostu zwykłą modlitwa uwolnienia, a nie żadna ekstra, i taka prawda. Chociaż masz rację, nie wiem czy zwykła, bo klauzula poufności...
Całe 450 ZA TO:

1 MODLITWA WSTĘPNA
Zaproszenie Jezusa i Ducha Świętego. Prośba o ochronę, uwolnienie i wydobycie na światło wszystkiego, co ukryte. Zaproszenie Maryi i Aniołów

2 ROZMOWA WSTĘPNA
Wywiad który ma kluczowe znaczenie dla rozeznania przyczyn demonicznej opresji lub związania. Zwykle z całego życia

3 WYZNANIE WIARY
Ewangelizacja i wyznanie wiary w Jezusa. Stanięcie w Jego obecności. To Jezus uwalnia i uzdrawia. Jest jedynym Panem i Zbawicielem

4 ŻAL ZA GRZECHY
Aby utrzymać wolność od wpływu demonów, musimy wyrzec się tego grzechu, żałuję i nie chcę go więcej w moim życiu

5 PRZEBACZENIE INNYM
Bez przebaczenia, nie ma uwolnienia. Musimy być gotowi wybaczyć tym, którzy nas skrzywdzili. Przebaczenie zrywa więzy zniewolenia

6 WYRZECZENIE SIĘ SZATANA
W imię Jezusa wyrzeczenie się szatana, demonów i konkretnie odkrytych duchów np. ducha gniewu, ducha nienawiści, ducha nieczystości

7 SŁOWO ROZKAZU
W imię Jezusa wydanie rozkazu natychmiastowego wyjścia z danej osoby wszystkich złych duchów, których wyrzekła się osoba omadlana

8 MODLITWA DO BOGA OJCA
Modlitwa dziękczynna i Błogosławieństwo Boga Ojca Ogłoszenie zwycięstwa Jezusa i nowej tożsamości w Jezusie Chrystusie.Uwielbienie Boga.


9 MODLITWA O DUCHA ŚW
Zaproszenie Ducha Świętego do życia. Modlitwa o wylanie Ducha Św. dla osoby gotowej na Jego przyjęcie (dodatkowo poza pięcioma kluczami)

10 WSKAZÓWKI
Jak żyć w wolności. Jak utrzymać uwolnienia. Słowa zachęty. Zaproszenie do wspólnoty kościoła. Zakończenie posługi uwolnienia.

Jeśli chcesz o tym pogadać szerzej, możemy, ale nie tu aby nie robić OT.
I znalazłam, że temat był juz poruszany tutaj:viewtopic.php?t=8617&start=90
Dziwne nie jest iść do spowiedzi po grzechu ciężkim, ale aby zaistniał ciężki musi być też dobrowolny. Nie potrzeba określać dlaczego muszę, aby wiedziiec, że muszę, bo to sama i wtedy ograniczona jest dobrowolność i grzech nie jest już ciężki. Przyczyna przymusu to już drugorzędna sprawa.
A jaka jest przyczyna? Też sama wiem bez psychologa, po prostu zaczęłam to robić nie wiedząc co to jest dawno temu bo było fajne, a potem już nie mogłam przestać. Widzę dwie możliwości, rozbudzenie seksualności lub uzależnienie. Być może jakbym regularnie wspolzyla z antykoncepcja (wtedy kiedy chce, a nie jak z npr w wyznaczone dni) to do rozbudzenia seksualności również by doszło. Jeśli już to ewentualnie potrzebny mi psycholog aby pomógł wyciszyć z powrotem seksualnosc. Ale raz nie wiadomo czy terapia pomożez dwa to koszt i czsas, a trzy być może ejka zacznę współżyc (małżeństwo) to znów rozbudzi się moja seksualnosc (bo to może naturalne) i znów będę rozbudzona, więc po co walka z wiatrakami?
Może nie niech ktoś się wypowie kto się nie masturbowal i zaczęła współżyc tyle ile chciał (z atykoncepcja lub chciał np dziecko) i czy dochodzi do rozbudzenia?
Ja rozumiem naukę Kościoła odnośnie masturbacji. Można seksualnosc mieć wyciszona i rozbudzona. Aby mieć wyciszona nie można regularnie wspolzyc /masturbowac się bo dojdzie do rozbudzenia. Dlatego w okresie stanu wolnego dana osoba się nie masturbuje potem w związku współżyje z npr w dnibwyznwxzonex seks jest ograniczony i do rozbudzenia/uzależnienia nie dochodzi i taki ktoś umie panować nad sobą-nie chce mu się. Ale jak ktoś regularnie był aktywny seksualnie z kimś lub samemu to się seksualnosc rozbudza i albo tak już zostaje, albo przy dużym wysiłku może się uda wrócić do wyciszenia, ale wyciszyć jest bardo bardzo trudno.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1963
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 272 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Andy72 » 2023-06-04, 10:24

Chyba Ignacjańskie.
Muszę się zastanowić nad wolnym i dniami w pracy, i jeszcze jedna sprawa, ale to po przyjściu z kościoła napiszę na forum
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-04, 10:30

Andy72 pisze: 2023-06-04, 08:07 A za ile dni? Jeśli za dzień to dużo, jeśli za tydzień, gdzie mamy posiłki i noclegi to byłoby ok.
Uzdrowienie wspomnien to tydzień.

Problem z traktowaniem tych wszystkich rekolekcji modlitw 5 kluczy itp to to ze nalezy je potraktować nie jako czynności magiczne tylko jako probe dopchania sie by " dotknąć fakdy płaszcza" albo jako " wejście na sykomorę"
Mojżesz by spotkać Pana tez weszedl na górę...


Ale to możliwość, nie obowiązek... TRUST GOES BOTH WAYS..😛

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Andy72 pisze: 2023-06-04, 10:03 Za 7 dni? to długo
I płaci się za posiłki i nocleg.
Zachęciłem się, może w moim przypadku było by to dobre, może zamiast na Rekolekcje Ignacjańskie (też coś trzeba płacić) wybrał bym się tam?
Rozeznaj ze spowiednikiem..Mi zalecil ks egzorcysta.
Teraz mam skorzystać z akceptacji siebie ( informacja przyszla z dwoch źródeł)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5444
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 864 times
Been thanked: 1425 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: abi » 2023-06-04, 10:36

a samuel nie weszedl na gore i tez spotkal Pana

Odszedł Samuel i położył się spać na swoim miejscu. Przybył Pan i stanąwszy zawołał jak poprzednim razem: «Samuelu, Samuelu!» Samuel odpowiedział: «Mów, bo sługa Twój słucha».
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

recki
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 11 kwie 2023
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 129 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: recki » 2023-06-04, 11:04

CiekawaXO pisze: 2023-06-03, 20:23 "Dzień Świstaka" 2.0.
Dokładnie, dzień świstaka. Ten temat jest tu mielony przez 27 stron tak, iż ciągle kręcimy się w kółko. Objawy które podaje Martyna, są dojść jednoznaczne: nie chce tego robić, nie umie przestać, ksiądz ją obraża, poniża. To jest chora sytuacja. Szukanie drogi wyjścia w postaci "aktywności z chłopakiem" żeby ominąć zakaz masturbacji, traktuję w kategorii gorzkiego żartu z bezsilności znalezienia się w tej sytuacji.

Jak już pisałem wielokrotnie, pomóc jej może kompetentny ksiądz z wiedzą i kompetentny psycholog z wiedzą. Jeśli nic nie zmieni w swoim działaniu, to się nic nie zmieni i będzie się bujać z masturbacją przez kolejne lata.

Jak zauważysz, piszę warunkowo: jeśli, jeśli, jeśli, może, może, może - nie stawiam bezwarunkowej diagnozy przez internet. Pokazuję jakie są możliwości, jak można do tego podchodzić, co zrobić - nie znam dokładnych intencji serca Martyny, nie znam jej etapu rozwoju duchowego. W tym celu uważam, że powinna znaleźć dla siebie stałego kompetentnego spowiednika, który jej pomoże, jak również psychologa. Ten który ją wyzywa i denerwuje się na nią, jej nie pomaga. Masturbacja nie jest zawsze ciężkim grzechem, nie wymaga zawsze każdorazowej spowiedzi - piszą o tym kompetentni księża, nie ja, mówi o tym katechizm - a takie rozstrzygnięcia można dokonać wyłącznie ze stałym spowiednikiem. O to pytała Martyna, więc dostała informację i źródło.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1963
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 272 times

Re: Czy to jest normalna praktyka?

Post autor: Andy72 » 2023-06-04, 11:46

Nie ,
Martynna i tak jest w komfortowej sytuacji. Dziewczyna która mieszka i współżyje ze swym chłopakiem nie może uzyskać rozgrzeszenia, niektórzy księża nawet nie chcą rozgrzeszyć dziewczyn które mieszkają ze swym chłopakiem nawet nie współżyjąc.
Biedni masturbatorzy są w o wiele lepszej sytuacji, wystarczy żałować i nie chcieć tego robić w momencie spowiedzi choć nawet gdy są pewni że jeszcze upadną. Oby tylko spowiedź nie zamieniła się w "recenzję z grzechu".
Ty recki zaś namawiasz ją do tego, aby mimo masturbacji nawet się nie spowiadała i co ? przyjmowała Komunię bez spowiedzi po masturbacji?
wcale nie "ksiądz ją obraża, poniża", dobrze jak musi poczuć zażenowanie swym grzechem.
Od tego co powinna robić jest ksiądz w konfesjonale a nie użytkownik recki.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ