Witam Panstwa

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
ksiadz_paradowski
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time

Witam Panstwa

Post autor: ksiadz_paradowski » 2022-07-12, 00:21

Szczęść Boże.
Mam 36 lat, jestem Kapłanem Katolickim.
Pochodzę ze Stanów Zjednoczonych, w młodym wieku, przez krótki czas żyłem wiara i religijnością Prawosławną - oddany modlitwie i mistycyzmie w Rosji.
Później nastąpiło tąpnięcie, oddanie się światu demonów, upadłym Zigguratom - Stwarzanie życia tam, gdzie ludzie odchodzą we śnie.
Nastąpiła głęboka przemiana, chęć zniszczenia zła w samym sobie - i bolesna asceza, wypływająca z reminescencji brzydoty swojego dotychczasowego życia.
Obecenie jestem, Ojcem Duchownym, lecz wschodząc do Winnych Pańskiej; wczepiony zostałem jako Kapłan Parafialny.
Oddaje się - na ile to możliwe życiu mnisiemu - za szczególne apogeum mojej duszy, uważam oddanie się realizacji Świata w Liturgii Świętej, która potrafi zmienić Naturę Praw Kultur, całych Społeczeństw; jak i nawet natury substancyj, istnienie Elementelow w Boskich manifestacjach, wolnych wól.
Chcę zostać osoba anonimowa.

Ks Paradowski
Obrazek

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: Andej » 2022-07-12, 01:38

Witaj u nas.
Zaskoczyłeś mnie. Wyznaniem i awatarem.
Rozgość się.
Dość dziwna Twoja droga. Od USA, przez rosyjski mistycyzm, do Kościoła. Na dodatek z językiem polskim. I z takim mrocznym avatarem.
Za takim przedstawieniem, jak mi się wydaje, czai się jakaś niespodzianka.
Zapraszam do wszelakich dyskusji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: Andy72 » 2022-07-12, 01:43

36 lat to mało, ja mam 50.
Jak czegoś nie ma w Google to tego nie ma? zigguratów nie ma poza nazwą budowli, może lepiej że nie ma
Ostatnio zmieniony 2022-07-12, 01:43 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: sądzony » 2022-07-12, 06:59

Witaj w duchu i miłości.
:)

Co to "Zigguratom"?
Co to "Winnych Pańskiej"?
Co oznacza "potrafi zmienić Naturę Praw Kultur, całych Społeczeństw"?

Pozdrawiam.

Dodano po 46 sekundach:
Andy72 pisze: 2022-07-12, 01:43 36 lat to mało, ja mam 50.
50 to dużo, ja mam 43 :p
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18961
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Witam Panstwa

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-12, 08:52

Bardzo się cieszę z obecności Księdza tutaj. Witam serdecznie!

Awatar użytkownika
ksiadz_paradowski
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time

Re: Witam Panstwa

Post autor: ksiadz_paradowski » 2022-07-12, 08:59

Andej pisze: 2022-07-12, 01:38 Witaj u nas.
Zaskoczyłeś mnie. Wyznaniem i awatarem.
Rozgość się.
Dość dziwna Twoja droga. Od USA, przez rosyjski mistycyzm, do Kościoła. Na dodatek z językiem polskim. I z takim mrocznym avatarem.
Za takim przedstawieniem, jak mi się wydaje, czai się jakaś niespodzianka.
Zapraszam do wszelakich dyskusji.
myśli Pan, że jestem kłamcą?
Czy czai się niespodzianka, ale odnośnie czego? Mojego charakteru? Glebii przemyśleń katolickich?

Spróbuję dziś założyć konto na TikToku, możliwe, że będę się poprostu modlił; może czytał fragmenty Pisma Świętego.

Myślicie Państwo, że TikTok to dobre miejsce na ukazanie szczerej Wiary Katolickiej?
Ostatnio zmieniony 2022-07-12, 09:00 przez ksiadz_paradowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: sądzony » 2022-07-12, 09:02

ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 08:59 Myślicie Państwo, że TikTok to dobre miejsce na ukazanie szczerej Wiary Katolickiej?
Żadną miarą.
Tak uważam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
ksiadz_paradowski
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time

Re: Witam Panstwa

Post autor: ksiadz_paradowski » 2022-07-12, 09:04

Andy72 pisze: 2022-07-12, 01:43 36 lat to mało, ja mam 50.
Jak czegoś nie ma w Google to tego nie ma? zigguratów nie ma poza nazwą budowli, może lepiej że nie ma
Wiek nie ma znaczenia, jeśli kierunkiem duszy jest unicestwienie bytu, przez znieważanie Świętego Kapłana, panie starszy katoliku.

Dodano po 19 minutach 25 sekundach:
sądzony pisze: 2022-07-12, 07:00 Witaj w duchu i miłości.
:)

Co to "Zigguratom"?
Co to "Winnych Pańskiej"?
Co oznacza "potrafi zmienić Naturę Praw Kultur, całych Społeczeństw"?

Pozdrawiam.

Dodano po 46 sekundach:
Andy72 pisze: 2022-07-12, 01:43 36 lat to mało, ja mam 50.
50 to dużo, ja mam 43 :p
Witam w Duchu Świętym, Wszelakich Zdolności, i Mądrej Miłości, rozrozniajcej dobro od zła.

Dla mnie ekspresja, której użyłem -> Ziggurat, odnosi się do przestrzeni używanej do Czarnej Sakramentalistyki, form przebóstwiania demonów. Używana była w Mezopotamii, jak i uważam w innych częściach świata; i innych epokach. Dotyczy również światów nierealistycznych; w których 'niestety' te formy odnajdywałem.

'Zigguratom', to forma pluralna, pojedynczego Zigguratu, w deklinacji przypadku celownika.

Winnica Pańska, to jaśnie Panie Kościół, tu Katolicki. Jako organizacja Duchowo-Spoleczna; Niebiansko-Zjawiskowa.

"Co oznacza "potrafi zmienić Naturę Praw Kultur, całych Społeczeństw"?"
Wie Pan, że pytanie dotyczy Świętej Liturgii?
Potrafi zmieniać pierwsze zasady kultury (fundamenty, formy zachowań, myślenie o intersubiektywności; drugim człowieku; relacji), życia społecznego; to jak się ludzie zachowują, traktują; jak ze sobą rozmawiają.
Dodałem całych społeczeństw; że te kultury mogą zmieniać się w całych narodowościach pod Wpływem Eucharystii i Świętych Wiernych, uczestniczących w Wieczerzy Pańskiej.

Proszę do mnie nie pisać takich bzdur!
Pan sobie kpi z umysłowości człowieczej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: Andej » 2022-07-12, 09:29

ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 08:59 myśli Pan, że jestem kłamcą?
Ano, nie. Raczej zagadką. Ale jak mówi Pismo: Po owocach ich poznacie, jak przekonuje Mateusz. Rozkręć się, wtedy pojawią się owoce.
ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 08:59 Czy czai się niespodzianka, ale odnośnie czego? ... Glebii przemyśleń katolickich?
Raczej nie. Sadzę, że w pojmowaniu misji. Jak tez jej rozeznaniu. W imperatywie działania. Mam jakieś niejasne skojarzenia z czytaniami z ostatnich paru dni.
ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 08:59 Myślicie Państwo, że TikTok to dobre miejsce na ukazanie szczerej Wiary Katolickiej?
Nie myślimy, gdyż nie znamy Twoich możliwości, sposobów argumentacji, odwagi, czy talentów. Nie znamy też TikToka. Jesteś młody, ale czy myślisz młodo? Czy masz młodzieńczy zapał?
Wydaje mi się, że jest to medium dla nielatów. Potrafisz znajdować z nimi wspólny język?
Czy masz pomysł, jak dać świadectwo via Internet? Czy zasada: verba docent, exempla trahunt znajdzie tam zastosowanie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: Andy72 » 2022-07-12, 09:39

Rozumiem, ze obecnie ksiadz juz jest nawrocony? Ja w swoim zyciu znalem jednego demonicznego ksiedza, nie wiem co teraz z nim, a moze jego demonicznosc to tylko moje urojenia?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: sądzony » 2022-07-12, 09:48

ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 09:24 Proszę do mnie nie pisać takich bzdur!
Pan sobie kpi z umysłowości człowieczej.
Chyba nie rozumiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2480
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 934 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: Susanna » 2022-07-12, 10:44

Szczęść Boże
Witam serdecznie
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18961
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Witam Panstwa

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-12, 11:54

Przyznam, że użyte zwroty są dla mnie niejasne. Stąd parę pytań:
Obecenie jestem, Ojcem Duchownym, lecz wschodząc do Winnych Pańskiej; wczepiony zostałem jako Kapłan Parafialny.
Co Ksiądz rozumie pod tym okresleniem (bywa wieloznaczne). W którym sesnie jest Ksiądz Ojcem Duchownym?
Jako organizacja Duchowo-Spoleczna; Niebiansko-Zjawiskowa
Przyznam, że użycia tego ostatniego przymiotnika nie rozumiem: w jakim sensie "Zjawiskowa"?
ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 08:59 Myślicie Państwo, że TikTok to dobre miejsce na ukazanie szczerej Wiary Katolickiej?
No cóż, poruszamy się tu chyba pomiędzy wersetami Mk 16:15 a Mt 7:6
Wiek nie ma znaczenia, jeśli kierunkiem duszy jest unicestwienie bytu, przez znieważanie Świętego Kapłana, panie starszy katoliku.
Co Ksiądz rozumie przez "unicestwienie bytu"?

Awatar użytkownika
ksiadz_paradowski
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time

Re: Witam Panstwa

Post autor: ksiadz_paradowski » 2022-07-12, 11:56

Andej pisze: 2022-07-12, 09:29
ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 08:59 myśli Pan, że jestem kłamcą?
Ano, nie. Raczej zagadką. Ale jak mówi Pismo: Po owocach ich poznacie, jak przekonuje Mateusz. Rozkręć się, wtedy pojawią się owoce.

Ano, wierny, jestem Twojej Duszy Pasterzem.
Ja praktykowałem boks tajski, to może lepiej niech wierny nie prosi mnie, o rozkręcanie się. :-B
ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 08:59 Czy czai się niespodzianka, ale odnośnie czego? ... Glebii przemyśleń katolickich?
Raczej nie. Sadzę, że w pojmowaniu misji. Jak tez jej rozeznaniu. W imperatywie działania. Mam jakieś niejasne skojarzenia z czytaniami z ostatnich paru dni.

Co to znaczy imperatyw, niech wierny zdefiniuje Kapłanowi.
A co Pan ostatnio czyta? Niech Pan zdradzi?

Ja:
Kapłaństwo w Religiach Świata, Wyd. teologiczny UKSW
Kościół jako Sakrament Świata, Czesław Stanisław Bartnik
ksiadz_paradowski pisze: 2022-07-12, 08:59 Myślicie Państwo, że TikTok to dobre miejsce na ukazanie szczerej Wiary Katolickiej?
Nie myślimy, gdyż nie znamy Twoich możliwości, sposobów argumentacji, odwagi, czy talentów. Nie znamy też TikToka. Jesteś młody, ale czy myślisz młodo? Czy masz młodzieńczy zapał?
Wydaje mi się, że jest to medium dla nielatów. Potrafisz znajdować z nimi wspólny język?
Czy masz pomysł, jak dać świadectwo via Internet? Czy zasada: verba docent, exempla trahunt znajdzie tam zastosowanie?
Może Pan do dorosłego Człowieka, nie zwracać się jak do nielata, mówiąc do niego na Ty?
Jestem osobą pełnoletnią Proszę Pana. Kapłanem Kościoła Katolickiego do, którego wierny; należysz.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Witam Panstwa

Post autor: Andy72 » 2022-07-12, 12:09

Ja np. jestem przyzwyczajony do bezposredniego zwracania sie na forum, np do Andeja ktory jest starszy ode mnie. Dla Ksiedza robie wyjatek.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Zablokowany