prosze o pomoc

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
madziula
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2022
Lokalizacja: jesli chcesz porozmawiac to instagram- jestemdlaciebiezawsze :)<3
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

prosze o pomoc

Post autor: madziula » 2022-07-14, 20:45

!TW!
witam, chciałabym dziś napisać o sytuacji jaka ostatnio mi się przydarzyła. jestem z tego powodu bardzo nie zadowolona i bardzo tego żałuje ale już opisuje co sie stało. ostatnio w moim życiu nie jest najlepiej, bardzo gubię się w postrzeganiu świata, moj stan psychiczny strasznie sie pogorszył a zaznaczę tylko iż jestem po próbie samobójczej,,,straciłam moją 10 letnią przyjaźń i nie mam osoby której mogłabym to powiedzieć. zaczęłam szukać pomocy jednak nie wyszlo mi to na dobre. zaczęłam pić alkohol aby zapomieć o moich problemach. byłam ostatnio na pewnej imprezie gdzie był chlopak który straszni mi sie podobał.on bardzo sie upił i zaczął sie do mnie lepić. byłam podekscytowana ze chlopak ktory mi sie podoba, zainteresował się mną. jednak zeszło to na bardzo dziwną drogę, mianowicie on chciał mi zrobić palcówkę. ja mu mowilam ze nic z nim nie chce robic, ale on strasznie nalegał i robił tak żebym czuła się winna, że ja nie chce. było mu smutno z tego powodu a ja miałam ochote go przepraszać. dlugo nad tym myślalam i wkoncu sie zgodzial byle tylko on został przy mnie bo naprawde mi na nim zalezalo a także, zebym nie czula sie winna. wyszło jednak to, że zrobiłam mu loda... to było okropne. do samego końca nie bylam pewna tego, co robię. wszystko miało zostać w tajemnicy jednak nie wiem jak ale to rozeszło sie pierwsze po naszych kolegach a teraz znajomych, z którymi nawet nie mam kontaktu. wiem ze źle zrobilam i bardzo tego zaluje ale straszne jest to jak ludzie do mnie piszą wiadomosci typu "jaki masz cennik? udzielisz mi lekcji?".
nie mam pojęcia co moge zrobic, boje sie ze moje mysli samobojcze znow powrocą, i ze moge sobie znowu coś zrobić. jutro idę do spowiedzi ale nie mam pojecia jak mam sie z tego wyspowiadać i myślę ze Bóg nigdy mi tego nie wybaczy. jest to dla mnie tak okropne że nie wiem co mam począć. wystarczy jak powiem że dopuściłam się nieczystego czynu? bo ja nie wiem czy przejdą mi przez gardło inne słowa. prosze o wsparcie i nie pisanie komentarzy typu "to po co to robiłaś" bo to co sie stało to się nieodstanie i wiem ze musze odbyć za to konsekwencje i karę. :-s proszę o pomoc...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13875
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2217 times

Re: prosze o pomoc

Post autor: sądzony » 2022-07-14, 20:51

Powiedz spowiednikowi: "raz uprawiałam seks oralny".
Uczęszczasz do psychologa? Próby samobójcze to nie przelewki.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6094
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 927 times

Re: prosze o pomoc

Post autor: Albertus » 2022-07-14, 21:39

Bóg na pewno ci wybaczy jeśli żałujesz i postanawiasz poprawę.

Jemu zależy na tobie i chce ci dać nową szansę i ciągle do końca życia chce dawać nową szansę tak jak kochający Ojciec swojemu dziecku.

Nie bój się spowiedzi i wyznaj tak jak ci radzi sądzony.

Spowiednik już zapewne nie takie rzeczy słyszał.

Ważne tylko abyś nie brnęła dalej w takie grzechy i odcięła się od takich rzeczy.

A z kolegami i różnymi opiniami na początku może być ci ciężko ale za jakiś czas zapomną, szczególnie jeśli faktycznie się odetniesz od takich rzeczy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19238
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: prosze o pomoc

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-14, 21:55

@madziula, spowiednik słyszał nie takie rzeczy, poza tym jest ćwiczony, żeby zapominać natychmiast po "odpukaniu".
Zamknij oczy, powiedz i zapomnij.
A Bóg? Bóg wybacza wszystko. Zapewniam Cię, że nie jesteś w czołówce grzeszników...

Nie będę CI pisał, żeby wstrzymać się od alkoholu i wyciągnąć wnioski, bo do takich wniosków już zapewne sama doszłaś.
Gadaniem i SMS-esami się nie przejmuj - to prędko minie, jak każda tego rodzaju sprawa. Bylebyś nie reagowała w żaden sposób.

Psycholog to też dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: prosze o pomoc

Post autor: Jozek » 2022-07-14, 22:06

Ciekawa roznica jest to ze kiedys nie bylo czegos takiego jak sms-y.
To taki rodzaj sztucznej komunikacji, wprowadzajacej w blad.
Jesli ktos osobiscie nie pitrafi czegos zakomunijowac czy wyjasnic, nie jest wart uwagi.
Ostatnio zmieniony 2022-07-14, 22:08 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

madziula
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2022
Lokalizacja: jesli chcesz porozmawiac to instagram- jestemdlaciebiezawsze :)<3
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: prosze o pomoc

Post autor: madziula » 2022-07-14, 22:25

sądzony pisze: 2022-07-14, 20:51 Powiedz spowiednikowi: "raz uprawiałam seks oralny".
Uczęszczasz do psychologa? Próby samobójcze to nie przelewki.
tak, chodzę do psychologa, dziękuje za troske.

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Albertus pisze: 2022-07-14, 21:39 Bóg na pewno ci wybaczy jeśli żałujesz i postanawiasz poprawę.

Jemu zależy na tobie i chce ci dać nową szansę i ciągle do końca życia chce dawać nową szansę tak jak kochający Ojciec swojemu dziecku.

Nie bój się spowiedzi i wyznaj tak jak ci radzi sądzony.

Spowiednik już zapewne nie takie rzeczy słyszał.

Ważne tylko abyś nie brnęła dalej w takie grzechy i odcięła się od takich rzeczy.

A z kolegami i różnymi opiniami na początku może być ci ciężko ale za jakiś czas zapomną, szczególnie jeśli faktycznie się odetniesz od takich rzeczy.
jak najszybciej spróbuje odciąć się od grzechów, bardzo zalezy mi abym żyła dobrze. dziękuje za odpowiedź i pomoc naprawde <3

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-07-14, 21:55 @madziula, spowiednik słyszał nie takie rzeczy, poza tym jest ćwiczony, żeby zapominać natychmiast po "odpukaniu".
Zamknij oczy, powiedz i zapomnij.
A Bóg? Bóg wybacza wszystko. Zapewniam Cię, że nie jesteś w czołówce grzeszników...

Nie będę CI pisał, żeby wstrzymać się od alkoholu i wyciągnąć wnioski, bo do takich wniosków już zapewne sama doszłaś.
Gadaniem i SMS-esami się nie przejmuj - to prędko minie, jak każda tego rodzaju sprawa. Bylebyś nie reagowała w żaden sposób.

Psycholog to też dobry pomysł.
bardzo dziękuje za wsparcie i jak najszybciej postaram zmienić swoje postępowanie. mam nadzieje, że się polepszy.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: prosze o pomoc

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-07-14, 22:38

@madziula jak nie czujesz się na siłach by iść do spowiedzi to polecam modlitwę w tej intencji, o dobrą spowiedź.

"W tej Bożej ofierze, dokonującej się we mszy, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam Chrystus, który na ołtarzu krzyża raz ofiarował samego siebie w sposób krwawy. Dlatego święty sobór naucza, że ofiara ta rzeczywiście jest przebłagalna i przez nią - jeśli przystępujemy do Boga ze szczerym sercem i prawdziwą wiarą, z bojaźnią i czcią, skruszeni i pokutujący - „otrzymujemy miłosierdzie i znajdujemy łaskę w stosownej pomocy”. Pan przebłagany tą ofiarą, udzielając łaski i daru pokuty, odpuszcza przestępstwa i grzechy, nawet olbrzymie. ” Sobór Trydencki 22, 2
Ostatnio zmieniony 2022-07-14, 22:39 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

madziula
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2022
Lokalizacja: jesli chcesz porozmawiac to instagram- jestemdlaciebiezawsze :)<3
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: prosze o pomoc

Post autor: madziula » 2022-07-14, 22:42

krystian.zawistowski pisze: 2022-07-14, 22:38 @madziula jak nie czujesz się na siłach by iść do spowiedzi to polecam modlitwę w tej intencji, o dobrą spowiedź.

"W tej Bożej ofierze, dokonującej się we mszy, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam Chrystus, który na ołtarzu krzyża raz ofiarował samego siebie w sposób krwawy. Dlatego święty sobór naucza, że ofiara ta rzeczywiście jest przebłagalna i przez nią - jeśli przystępujemy do Boga ze szczerym sercem i prawdziwą wiarą, z bojaźnią i czcią, skruszeni i pokutujący - „otrzymujemy miłosierdzie i znajdujemy łaskę w stosownej pomocy”. Pan przebłagany tą ofiarą, udzielając łaski i daru pokuty, odpuszcza przestępstwa i grzechy, nawet olbrzymie. ” Sobór Trydencki 22, 2
dziękuję bardzo.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13875
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2217 times

Re: prosze o pomoc

Post autor: sądzony » 2022-07-15, 07:28

Jozek pisze: 2022-07-14, 22:06 Ciekawa roznica jest to ze kiedys nie bylo czegos takiego jak sms-y.
Ale dziś są.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ