kreacjonizm

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-13, 19:14

Czlowiek zmienia sie w malpe a nie z jej ewoluowal :D
Patrz Adam Syn Bozy a ludzie po nim...
Dowod to Biblia.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-03-13, 20:50

Hmmm :-?
A wiec jesli Biblia sie tym zajmuje, to z pewnoscia mowi o prawach Newtona, Kirchoffa czy Örstedta ... uczy o mitochondriach i plazmie ... i prawach , ktorych nie znamy jeszcze.
A ja wiem,ze uczy o Bogu ... a o tajemnicach swiata, ktory Bog stworzyl to ucza ludzie, ktorzy probuja prawa rzadzace tym swiatem stworzonym przez Boga rozgryzc ...
twierdzisz inaczej ... to moze wreszcie sie dowiem, jakich praw uzywaja poslancy poslani przez Boga na ziemie, jakich praw uzyl Jezus, aby zmartwychwstac ... itd.itp.
Chyba ze nie o tych prawach i zaleznosciach, ale o drodze do Boga uczy Biblia.
Zdecyduj sie Pinchasie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-14, 00:59

Biblia uczy ze Bog stworzyl bardzo dobrego czlowieka
na swoj obraz i podobienstwo a nie malpoluda.
Jezus i apostolowie interpretowali literalnie
genezis to ja tez i tyle.


Masz debatke sobie poogladaj

ZAKAZANA DEBATA NAUKOWA: ewolucja vs kreacjonizm/FORBIDDEN DEBATE: evolution vs creation

exe

Post autor: exe » 2016-04-10, 15:18

konik pisze:A ja wiem,ze uczy o Bogu ... a o tajemnicach swiata, ktory Bog stworzyl to ucza ludzie, ktorzy probuja prawa rzadzace tym swiatem stworzonym przez Boga rozgryzc ...
W jakiej przestrzeni poznawczej znajdują się wspomniane tajemnice i czy prawa mogą rządzić światem?
Bez doprecyzowania tej wypowiedzi, nie można snuć rozważań nawet na poziomie ogólnym.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-04-10, 20:25

Kazdy dzial nauk przyrodniczuych, np: Mechanika cial niebieskich ( na poczatek )

exe

Re: od konika

Post autor: exe » 2016-04-10, 21:03

konik pisze:Kazdy dzial nauk przyrodniczuych, np: Mechanika cial niebieskich ( na poczatek )
Sformułuj więc swe tezy w ramach tej mechaniki, proszę.

tarczawiary

Re: kreacjonizm

Post autor: tarczawiary » 2016-05-31, 19:17

Ewolucja to falszywa teoria dla ateistow. Wg Biblii kreacjonizm jest prawdziwy, zreszta jest na to masa dowodow naukowych. Polecam obejrzec film na youtubie: Naukowy kreacjonizm a geologiczny zapis skamielin.
Trzeba sie zdecydować, Biblia czy bezbożny świat, Bóg czy ludzie, kreacjonizm czy ewolucja ( wymysl ludzki ), nie ma pomiędzy, albo goraco albo zimmo, nie ma bycia letnim . Biblia mowi, kto nie gromadzi ze mna, rozprasza.
Pozdrawiam, tarczawiary :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: kreacjonizm

Post autor: Dezerter » 2016-05-31, 22:36

tarczawiary pisze:Ewolucja to falszywa teoria dla ateistow. Wg Biblii kreacjonizm jest prawdziwy, zreszta jest na to masa dowodow naukowych. Polecam obejrzec film na youtubie: Naukowy kreacjonizm a geologiczny zapis skamielin.
Trzeba sie zdecydować, Biblia czy bezbożny świat, Bóg czy ludzie, kreacjonizm czy ewolucja ( wymysl ludzki ), nie ma pomiędzy, albo goraco albo zimmo, nie ma bycia letnim . Biblia mowi, kto nie gromadzi ze mna, rozprasza.
Pozdrawiam, tarczawiary :)
Tutaj akurat całkowicie się z tobą nie zgadzam, mam poglądy ewolucyjne i naukowe i wcale mi to nie przeszkadza wielbić Boga i kochać Biblię.
Teoria Ewolucji jest potwierdzana przez WIELE dziedzin naukowych i to przez naukowców z krajów chrześcijańskich, naukowców wierzących
więc teoria o ateistach jest fałszywa i nietrafiona. sam Darwin był wierzącym jak opracowywał ją
ale
on podobnie jak ja uważał, że
Nie ma większej religii ponad PRAWDĘ
Mam znajomych wśród archeologów, sam znalazłem skamieniały ząb mamuta więc...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tarczawiary

Re: kreacjonizm

Post autor: tarczawiary » 2016-06-01, 08:34

Na kreacjonizm jest o wiele wiecej dowodow naukowych. Zreszta TEORIA ewolucji zaprzecza podstawowym prawom fizyki mowiacych o tym ze wszystk dazy do chaosu, a nie na odwrot. Trzeba sie zastanowic: czy Darwin naprawde byl wierzacy, czy oddal swoje zycia Jezusowi Chrystusowi. Jesli nie, to od razu mozna smialo twierdzic ze jego teoria jest bledna. Ponownie polecam obejrzec tamten film, moze wyjasni ci , ze kreacjonizm jest naukowy i prawdziwy.
Pozdrawiam cie serdecznie w Panu, co do modlitwy za bierzmowanych, oczywiscie pomodle sie aby oddali swoje zycie Panu i czytali Slowo oraz je badali ze wszystkim innym :)

konik

Re: kreacjonizm

Post autor: konik » 2016-06-01, 15:52

Kreacjonizm jest teoria, tak samo jak i ewolucjonizm.
Wierzymy ( chrzescijanie ) ze Bog stworzyl swiat.
Jak to zrobil?
O tym juz nie wiemy - biblijne opisy sa alegoria, a nie dowodem.
Tak wiec dowody naukowe ( a takich bezposrednich nie znamy, wszystkie sa poszlakowe) nie swiadcza ani za , ani przeciw.
Dopiero ideolodzy probuja z tego lub tamtego zrobic jedyna i wylaczna hipoteze.
Uczciwie nauka moze opierac sie na:
-Zaprzeczeniu stworzenia ( w tym ateistyczny ewoloucjonizm)
-Tezie o stworzeniu ( w tym deistyczny darwinizm)
Konkluzja dla stworzenia swiata przez Boga: Bog Stworca dla poczatek wszystkiemu. Jakich uzyl procesow? Byc moze nawet ewolucyjnych, a byc mozue bezposrednio kreowal kazdy element wszechswiata.
Obserwacje dowodza, ze jednak najprawdopodobniej uzyl modelu zmiany ( czyli procesow paraewolucyjnych).
I to wszystko, co na dany czas wiadomo w tym wzgledzie.

Ps: zwracam sie do Exe: dopiero teraz zauwazylem, ze moja odpowiedz nie doszla na forum ( to bylo w czasie zmiany forum, dlatego moze wyrzucilo). Nie znam sie na tym na tyle, zeby podejmiowac dluga dyskusje, dlatego nawiazalem dom znanych dzialow nauk przyrodniczych, w ktorych mozna szukac proby opisu otaczajacego nas wszechswiata. Dodam jedynie, ze prostackie wrecz manipulowamie cytatami z ksiegi religijnej na tematy nauk przyrodniczych jest jawnym naduzyciem - Biblia mowi o zbawianiu czlowieka i Bogu samym, a nie o budowie materii i strukturze atomowej.

tarczawiary

Re: kreacjonizm

Post autor: tarczawiary » 2016-06-01, 17:47

konik pisze:Kreacjonizm jest teoria, tak samo jak i ewolucjonizm.
Wierzymy ( chrzescijanie ) ze Bog stworzyl swiat.
Jak to zrobil?
O tym juz nie wiemy - biblijne opisy sa alegoria, a nie dowodem.
Tak wiec dowody naukowe ( a takich bezposrednich nie znamy, wszystkie sa poszlakowe) nie swiadcza ani za , ani przeciw.
Dopiero ideolodzy probuja z tego lub tamtego zrobic jedyna i wylaczna hipoteze.
Uczciwie nauka moze opierac sie na:
-Zaprzeczeniu stworzenia ( w tym ateistyczny ewoloucjonizm)
-Tezie o stworzeniu ( w tym deistyczny darwinizm)
Konkluzja dla stworzenia swiata przez Boga: Bog Stworca dla poczatek wszystkiemu. Jakich uzyl procesow? Byc moze nawet ewolucyjnych, a byc mozue bezposrednio kreowal kazdy element wszechswiata.
Obserwacje dowodza, ze jednak najprawdopodobniej uzyl modelu zmiany ( czyli procesow paraewolucyjnych).
I to wszystko, co na dany czas wiadomo w tym wzgledzie.
Dla chrzescijan kreacjonizm nie jest teoria, ale jest prawdziwy. Ksiega rodzaju to nie mit , bajka, legenda, przypowiesc, ale realne opisy realnych zdarzen, to po prostu WIARYGODNY dokument. To szatan kreuje teorie ewolucji, tak jakby Bóg nie mial takiej mozliwosci , mocy zeby stworzyc czlowieka czy cokolwiek innego bez drogi ewolucji. A to nieprawda, Bóg jest wszechmogacy, dla niego nie ma NIC niemozliwego. Biblia mowi : UKSZTALTOWAL Bóg czlowieka, nie ewoluowal Bóg czlowieka. Jeszcze raz polecam, obejrzyj film na youtubie: Naukowy kreacjonizm, a geologiczny zapis skamielin. Przedstawia bardzo duzo, bardzo prawdziwych i realnych dowodow zaprzeczajacym teorie ewolucji, a potwierdzajacych kreacjonizm.
Pozdrawiam cie , konik w Panu, bede sie modlic, aby Pan ci pokazal , ze ewolucja jest teoria tego bezboznego swiata dla ludzi z tego swiata, a nie dla chrzescijan. :)

konik

Re: kreacjonizm

Post autor: konik » 2016-06-01, 19:39

Droga tarczo (niedouczonej? - przepraszam, nie chce urazic) wiary. Chrzescijanie, jak juz wczesniej napisalem wierza, ze Bog stworzyl swiat. Ale nasz Stworca wcale nigdzie nie podal, ze swiat stworzyl wedlug teori kreacjonistycznej czy ewolucyjnej. I to by bylo wszystko w temacie.
Czytasz Biblie, a czy ja rozumiesz? Biblia to nie instrukcja obslugi pralki czy opis anatomiczny czlowieka. Biblia to sensus stricte zapisane Slowo Boze. A w Slowie Bozym zawiera sie intencja woli samego Pana, Stworcy, Zbawcy i Pocieszyciela. Nie zawsze mozna samodzielnie ( jak juz chocby sw.Piotr Apostol napisal w Nowym Testamencie ) ta wole i sens pojac, dlatego Jezus ustanowil Kosciol. I tylko czytanie Bibli w Kosciele i w zgodzie z Kosciolem chroni przed bledem w rozumieniu Biblii.
A jaki to Kosciol? O tym tez jest podane - ten, ktory moze potwierdzic swoje korzenie wywodzace sie od Apostolow, czyli inaczej mowiac - ten, ktory ma Sukcesje Apostolska. A ktory ma? No, sprobuj pomyslec, bo to wazne ...
Kazdy inny bedzie bladzil , choc szczere serce w bladzacym jakims innym koscielezawsze doprowadzi czlowieka do Pana, chocby nawet tylko w czastkowym poznaniu Prawdy.
Serdecznie pozdrawiam.
Za modlitwe dziekuje - jesli jest zgodna z wola Boza, to tylko mi na pozytek, jesli niezgodna z wola Boza to w niczym mi nie ujmie. :->

tarczawiary

Re: kreacjonizm

Post autor: tarczawiary » 2016-06-01, 19:51

Pan podal,ze stworzyl swiat od razu (w 6 dni) , bez procesu ewolucji. Ja uwazam, ze Pismo mowi prawde, a nie ludzie z tego swiata.
Moze i krk powstal 2000 lat temu, ale przechodzil wieele zmian. Wlasnie przez te zmiany jest jaki jest - niezgodny ( w wiekszosci) z natchnionych przez Boga Pismem Swietym. Nie chce sie z toba klocic o to , czy krk jest wlasciwy, prawdziwy ( 2 list do tymoteusza 2:23-26). Moge sie jedynie modlic.
Dziekuje za podziekowanie , pozdrawiam , tarczawiary ,ktora mozna zgasic wszystkie ogniste strzaly zlego ( efezjan 6:16) :))))
Ps oczywiscie, nie uraziles, tylko blogoslawiles ;) ( 1 koryntian 4:12b :) )

konik

Re: kreacjonizm

Post autor: konik » 2016-06-01, 20:35

Mozesz robic wszystko, byle to bylo w prawdzie, a nie w fobiach i uprzedzeniach.
A teraz podaj mi metode technologiczna, jakiej uzyl nasz Pan stwarzajac swiat w szesc dni ( ze to jest pewna alegoria, to mowi samo Pismo przyblizajac Boze zasady stwarzania i okreslania przedzialow czasowych ) bo przeciez wimy, ze u Pana jeden dzien jak tysiac lat, a tysiac lat jak jeden dzien. Czy to oznacza, ze Pan Bog jest ograniczony skala tysiacletnio czasowa?
Jak wiemy, to Bog istnieje ponad czasem i poza czasem, tak wiec szesc dni co oznacza? i wedlug czego liczone sa dni? Czy wedlug obrotow ziemii - gdzie jeden dzien ziemski to 24 godziny? A moze jest to dzien galaktyczny, gdy jeden dzien ( obrot galaktyki wokol swej osi) trwac moze kilkaset milionow lat? Wyjasnij te sprawy, albo choc sprobuj je sobie uswiadomic, to nie bedziesz wrzucal nieprzystajacych do tematu dziwnych i niemajacych zadnego zwiazku z Pismem i poruszanym tematem odpowiedzi.
Do tej pory naciagsz Slowo Pana pod swoje fobie i uprzedzenia niczym gumke do majtek, Ale nawet najlepsza gumka za bardzo naciagana musi peknac.
Serdecznie pozdrawiam. Trzymaj sie.

tarczawiary

Re: kreacjonizm

Post autor: tarczawiary » 2016-06-01, 20:51

Ziemia ma 6 tys. lat ( od stworzenia) wg biblijnego kreacjonizmu. Powtarzam: ksiega rodzaju to nie bajka, mit, legenda , przypowiesc, alegoria, ale bardzo wiarygodny dokument. Bardzo prosze abys wyszukal na youtubie : Naukowy kreacjonizm a geologiczny zapis skamielin. Prosze abys obejrzal choc fragment zanim bedziesz przedstawial kolejne pseudo naukowe dowody na teorie ewolucji. Bog istnieje poza czasem, ale Biblia byla pisana w czasie ;) swiat nie moglby istniec przez miliardy lat z prostego powodu - ziemia kreci sie coraz wolniej. Gdyby istniala tyle lat rozlecialaby sie przez zawrotna predkosc z ktora by sie krecila.
Pozdrawiam, ty rowniez "trzymaj sie " - tzn umacniaj sie codziennie w Panu :)
Ps nie mam juz zadnych fobii - Pan mnie od nich wyleczyl :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”