Dzień dobry:)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
ChiaraId
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Dzień dobry:)

Post autor: ChiaraId » 2022-07-18, 12:14

Cześć, jestem M. mam 29 lat.
Na to forum znalazłam się przez przypadek. Trafiłam na kilka ciekawych postów i postanowiłam do Was dołączyć.
Przez kilka lat byłam blisko Kościoła, jednak z czasem drogi się rozeszły. Nie jestem osobą praktykującą, ciężko stwierdzić czy wierzącą. Religie, duchowość, wiara zawsze były jednym z moich głównych zainteresowań dlatego postanowiłam do Was dołączyć, poznać Wasze historie i może znów być bliżej Jezusa.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: sądzony » 2022-07-18, 12:20

Witaj w duchu i miłości :)

Wybacz moją dociekliwość, ale czy "ChiaraId" to "Chiara-Id" czyli "Klara" + "Id", a co za tym idzie "nieświadomość Klary"?
... czy to tylko moja wyobraźnia?
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ChiaraId
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: ChiaraId » 2022-07-18, 13:45

sądzony pisze: 2022-07-18, 12:20 Witaj w duchu i miłości :)

Wybacz moją dociekliwość, ale czy "ChiaraId" to "Chiara-Id" czyli "Klara" + "Id", a co za tym idzie "nieświadomość Klary"?
... czy to tylko moja wyobraźnia?
Pozdrawiam
Wow, wymyśliłeś to lepiej niż ja :)
Chiara to imię, które wybrałam do bierzmowania od Chiary Badano. Od tamtego czasu posługuje się nim w internecie.
A ID jakoś nigdy nie nie miało większego sensu. W sumie cały nick tłumaczyłam zawsze jako 'tożsamość Chiary'

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: sądzony » 2022-07-18, 14:06

ChiaraId pisze: 2022-07-18, 13:45
sądzony pisze: 2022-07-18, 12:20 Witaj w duchu i miłości :)

Wybacz moją dociekliwość, ale czy "ChiaraId" to "Chiara-Id" czyli "Klara" + "Id", a co za tym idzie "nieświadomość Klary"?
... czy to tylko moja wyobraźnia?
Pozdrawiam
Wow, wymyśliłeś to lepiej niż ja :)
Chiara to imię, które wybrałam do bierzmowania od Chiary Badano. Od tamtego czasu posługuje się nim w internecie.
A ID jakoś nigdy nie nie miało większego sensu. W sumie cały nick tłumaczyłam zawsze jako 'tożsamość Chiary'
"tożsamość Chiary" - fajno. W zasadzie to co w niej "ukryte", wewnętrzne, "prawdziwe", czyste, pierwotne. Osobiście uważam, że rozwój wewnętrzny prowadzi do Boga - "już nie ja żyję lecz żyje we mnie Chrystus". (Oczywiście id czy nieświadomość to nie Chrystus, bym nie został źle zrozumiany.)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: Andej » 2022-07-18, 15:06

Witam.
ChiaraId pisze: 2022-07-18, 12:14i może znów być bliżej Jezusa.
Może lepiej być niż może być?
Powodzenia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ChiaraId
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: ChiaraId » 2022-07-18, 15:29

Andej pisze: 2022-07-18, 15:06 Witam.
ChiaraId pisze: 2022-07-18, 12:14i może znów być bliżej Jezusa.
Może lepiej być niż może być?
Powodzenia.
Możliwe, że dojdę to takich samych wniosków. Jak narazie życie bez Jezusa nie różni się za bardzo od momentów gdy czułam się 'bliżej'.
W sumie zależy co rozumiemy pod 'bliżej Jezusa'. Jeśli chodzi o postać biblijną, historyczna jestem dosyć daleko. Jeśli chodzi o wartości, to wciąż jestem blisko.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: sądzony » 2022-07-18, 15:34

@ChiaraId skoro życie w "więzieniu" nie różnie się od życia w "wolności", może nigdy nie byłaś wolna?
:-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ChiaraId
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: ChiaraId » 2022-07-18, 15:49

sądzony pisze: 2022-07-18, 15:34 @ChiaraId skoro życie w "więzieniu" nie różnie się od życia w "wolności", może nigdy nie byłaś wolna?
:-?

Może nigdy nie byłam uwięziona?
Nie za bardzo rozumiem porównanie do więzienia i wolności.
Nigdy nie porównałabym życia z Jezusem do życia w więzieniu, chociaż jestem w przeciwnej drużynie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: Albertus » 2022-07-18, 15:53

Witaj!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: sądzony » 2022-07-18, 15:58

ChiaraId pisze: 2022-07-18, 15:49 Może nigdy nie byłam uwięziona?
Nie za bardzo rozumiem porównanie do więzienia i wolności.
Nigdy nie porównałabym życia z Jezusem do życia w więzieniu, chociaż jestem w przeciwnej drużynie.
Może nie byłaś uwięziona.
Chodziło mi tylko o to, że jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy byciem z Jezusem, a bez niego, to może nigdy nie byłaś z Jezusem lub nadal z Nim jesteś.

(Jeśli już to życie bez Jezusa jest więzieniem choć św. Paweł pisał "ja <więzień> Chrystusa".)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: Susanna » 2022-07-18, 19:18

Witaj :)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzień dobry:)

Post autor: Andej » 2022-07-18, 20:32

ChiaraId pisze: 2022-07-18, 15:29 Możliwe, że dojdę to takich samych wniosków. Jak narazie życie bez Jezusa nie różni się za bardzo od momentów gdy czułam się 'bliżej'.
W sumie zależy co rozumiemy pod 'bliżej Jezusa'. Jeśli chodzi o postać biblijną, historyczna jestem dosyć daleko. Jeśli chodzi o wartości, to wciąż jestem blisko.
Wytłuściłem cztery tematy.
Czucie - nie wydaje mi się, aby to był właściwy kierunek. Nie uważam, aby Jezusa można było albo należało czuć. Kierowanie się czuciem uważam za ślepą uliczkę emocjonalności.
Postać biblijna - bycie daleko jest czymś niepokojącym. Bo to oznacza, że nie starasz się Go odnaleźć w Biblii. Ani w życiu.
Postać historyczna - zrozumiałe, dzieli nas 2 tysiące lat. Ale warto uświadomić sobie, że historyczność Jezusa jest lepiej udokumentowana niż wielu rzymskich cesarzy.
Wartości - to warto przybliżyć. Czy to znaczy, że starasz się Go naśladować? Postępować zgodnie z zasadami, które przekazał? A przede wszystkim najważniejszym przykazaniem, które zawiera w sobie cały Dekalog.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Dzień dobry:)

Post autor: Dezerter » 2022-07-18, 22:09

ChiaraId pisze: 2022-07-18, 12:14 Cześć, jestem M. mam 29 lat.
Na to forum znalazłam się przez przypadek. Trafiłam na kilka ciekawych postów i postanowiłam do Was dołączyć.
Przez kilka lat byłam blisko Kościoła, jednak z czasem drogi się rozeszły. Nie jestem osobą praktykującą, ciężko stwierdzić czy wierzącą. Religie, duchowość, wiara zawsze były jednym z moich głównych zainteresowań dlatego postanowiłam do Was dołączyć, poznać Wasze historie i może znów być bliżej Jezusa.
Pozdrawiam :)
Chętnie poprowadzimy cię drogą do poznania Boga, bo gdy poznasz JHWH, to zapragniesz jego bliskości i miłością, wówczas już krok do nawrócenia, a to skutkuje zbawieniem, czyli życiem wiecznym.
Ostatnio zmieniony 2022-07-18, 22:14 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ