Piwo bezalkoholowe

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Piwo bezalkoholowe

Post autor: Drwal » 2022-07-23, 21:24

Witam. Mam 17 lat i teraz przy tych upałach lubię sobie wypić piwo bezalkoholowe. Po zakupie zawsze sprawdzam z tyłu , czyżby napewno 0,0% i dzisiaj też tak zrobiłem. Słyszałem podobno , że trochę alkoholu tam jest i przy kasie jest napisane , że nigdy nie prowadzę po alkoholu , a w niektórych sklepach nie sprzedają nawet bezalkoholowego piwa. Grzech ciężki to nie może być , bo musiałbym wiedzieć , że napewno tam jest alkohol , a nie się tylko domyślać , a i tak go tam jest mało ,ale właśnie ten napis nigdy nie prowadzę po alkoholu mnie zaniepokoił. Jeśli tam faktycznie coś jest tego alkoholu , to nie powinni pisać 0,0% , ale z drugiej strony też nie warto patrzeć aż tak bardzo , bo w innych produktach spożywczych może być możliwe , że więcej alkoholu.
A wy co o tym myślicie?
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Piwo bezalkoholowe

Post autor: Albertus » 2022-07-23, 21:39

Drwal pisze: 2022-07-23, 21:24 Witam. Mam 17 lat i teraz przy tych upałach lubię sobie wypić piwo bezalkoholowe. Po zakupie zawsze sprawdzam z tyłu , czyżby napewno 0,0% i dzisiaj też tak zrobiłem. Słyszałem podobno , że trochę alkoholu tam jest i przy kasie jest napisane , że nigdy nie prowadzę po alkoholu , a w niektórych sklepach nie sprzedają nawet bezalkoholowego piwa. Grzech ciężki to nie może być , bo musiałbym wiedzieć , że napewno tam jest alkohol , a nie się tylko domyślać , a i tak go tam jest mało ,ale właśnie ten napis nigdy nie prowadzę po alkoholu mnie zaniepokoił. Jeśli tam faktycznie coś jest tego alkoholu , to nie powinni pisać 0,0% , ale z drugiej strony też nie warto patrzeć aż tak bardzo , bo w innych produktach spożywczych może być możliwe , że więcej alkoholu.
A wy co o tym myślicie?
Myślę że nawet gdybyś wypił jakieś piwo alkoholowe to nie byłby to grzech. Chyba że składałeś jakieś przyrzeczenia.

Ale nie widzę żadnego problemu w spożywaniu piwa bezalkoholowego. Jeśli jest tam jakiś alkohol to jest go tak mało że więcej może go być w jakichś słodyczach, torcikach czy w kefirze.Alkohol powstaje w sposób naturalny i jak zostawisz kefir albo jakiś kompocik czy soczek w cieple przez noc to prawie na pewno będzie tam jakiś alkohol ale oczywiście w minimalnych ilościach praktycznie bez wpływu na twój organizm.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Piwo bezalkoholowe

Post autor: sądzony » 2022-07-24, 22:41

"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ