Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Nenderen » 2022-08-01, 10:50

Część z Was zapewne grywa w gry komputerowe. Zarówno w grach wyścigowych, sportowych, strategicznych i tym podobnych istnieje rozdźwięk pomiędzy kampaniami a pojedynczymi scenariuszami. W kampanii różne opcje działania są udostępniane stopniowo, w miarę wypełniania kolejnych misji. Tak więc w wyścigówce dopiero z czasem pojawiają się nowe wozy a w strategii budynki i jednostki do dowodzenia nimi. Dla odmiany w pojedynczych scenariuszach oraz tak zwanym trybie piaskownicy czyli misji bez misji, pozbawionej wytycznych wszystkie opcje są już od samego początku dostępne. Czy zaczynając grę zaczynacie od kampanii czy scenariuszy? Jeśli wybierzecie to drugie ominie was radość ze stopniowego odkrywania kolejnych opcji ale możliwe, że po prostu chcecie od razu wypróbować wszystkie możliwości. Od którego wariantu zaczynacie gry z takim podziałem?
Ostatnio zmieniony 2022-08-01, 10:52 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Quinque » 2022-08-01, 20:59

Pierwsze słyszę o jakiś scenariuszach. W grze masz kampanie i multi. Ewentualnie coś w stylu szybkiej gry (szybkiego wyścigu np. w NFS Most Wandet 05)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Nenderen » 2022-08-02, 08:01

Jest wiele gier ze scenariuszami, odsyłam chociażby do trzeciej odsłony roller coaster tycoon, czyli gry w której buduje się lunaparki.
Ostatnio zmieniony 2022-08-02, 08:07 przez Nenderen, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Quinque » 2022-08-03, 09:09

Ja gram tylko CS GO na platformie faceit i w mmo RPG

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Nenderen » 2022-08-03, 13:25

A w jakie konkretnie MMO RPG?
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Black Fox

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Black Fox » 2023-01-10, 21:49

W sumie najpierw przechodzę scenariusz. Jak gra posiada opcję wyboru poziomu gry zawsze lubię odpalić najlepszy save i odwiedzać wszystkie odblokowane poziomy.

W sumie dobra. Tutaj może rozpocząć się dyskusja między nami. Jakie gry i ich gatunki lubisz najbardziej?

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Nenderen » 2023-01-11, 03:08

W sumie początek koronawirusa zbiegł się ze stopniowym zanikaniem grania przeze mnie poza sytuacjami gdy kogoś odwiedzam.
W przeszłości lubiłem np. Warcraft iii, podobało mi się pokazanie orków w sposób inny niż tak jak zrobił to Tolkien czyli jako istoty zdolne do głębszej refleksji, natomiast teraz już bym w tą grę nie grał bo jedna z dostępnych do dowodzenia armii to nieumarli.
W przeszłości często grałem też w grę Konung osadzoną w świecie mitologii słowiańskiej.
Ostatnio wspominałem granie w Submarine Titans gdzie dowodzi się podwodnymi statkami i... Niespodzianka, buduje się podwodne bazy. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-01-11, 03:13 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Black Fox

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Black Fox » 2023-01-11, 18:37

Czyli jak widzę lubisz strategie, RPG i tym podobne klimaty.

A jak podchodzisz np. do bijatyk?

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Nenderen » 2023-01-11, 18:55

Myślę że katolik może grać w wirtualną walkę na ringu jeśli nie ma epatowania krwią i przemocą. Istnieje różnica między ciosami jako formami walki w sensie dziedziny sportowej a drobiazgową afirmacją detalicznego przedstawienia starcia w bardzo brutalnym kontekście.
No a takie tam wyrywanie kręgosłupów z ciała przeciwników w jednej z bijatyk to gigantyczne przegięcie.
Ostatnio zmieniony 2023-01-11, 19:08 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Black Fox

Re: Pytanie o gry komputerowe - od razu czy stopniowo?

Post autor: Black Fox » 2023-01-12, 21:29

Nenderen pisze: 2023-01-11, 18:55 Myślę że katolik może grać w wirtualną walkę na ringu jeśli nie ma epatowania krwią i przemocą. Istnieje różnica między ciosami jako formami walki w sensie dziedziny sportowej a drobiazgową afirmacją detalicznego przedstawienia starcia w bardzo brutalnym kontekście.
No a takie tam wyrywanie kręgosłupów z ciała przeciwników w jednej z bijatyk to gigantyczne przegięcie.
Rozumiem. Ale nie każde mordobicie to Mortal Kombat.
Na Twoim miejscu rzuciłbym okiem choćby na serię Super Smash Brothers. Tam nie ma mowy o pozbawionej smaku makabrze.

ODPOWIEDZ