Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: Nenderen » 2022-08-07, 12:24

Myślę że kofeina może działać pozytywnie w przypadku dojrzałych organizmów podczas gdy na dzieci i młodzież negatywnie.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-08-07, 12:53

A może jest na odwrót - kofeina działa pozytywnie na dzieci i młodzież, a na starszych negatywnie?
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-07, 13:10

krystian.zawistowski pisze: 2022-08-07, 12:53 A może jest na odwrót - kofeina działa pozytywnie na dzieci i młodzież, a na starszych negatywnie?
Nie. Po co stawiasz takie oderwane od rzeczywistości hipotezy? Zależnie od organizmu mogą być różne reakcje. Ale dzieciom nie zaleca się kofeiny. I wazne jest też, jakie jest źródło tej kofeiny. Co innego np. zielona herbata lub bardzo słaba kawa z mlekiem, a co innego energetyk. Zwłaszcza energetyki są problemem. Kiedyś wypiłam to jak miałam chyba 10 lub 11 lat i miałam silne palpitacje serca.
A ja teraz wypiję, to nie jest tak źle, chociaż raczej tego unikam.
Dla dzieci to może być zwyczajnie niebezpieczne, a produkt, jakim są energetyki, zdecydowanie nie jest skierowany do dzieci. Bardziej do sportowców lub studentów, aby zwyczajnie zarobić na czyimś przemęczeniu, taka prawda.
Dzieci się od tego uzależniają, jak byłam w podstawówce, to niektórzy moi koledzy to pili bardzo często i tak, byli bardziej pobudzeni. Robili zamieszanie podczas lekcji. Zgadzam się z Abi, że to jest dla dzieci szkodliwe.
Ostatnio zmieniony 2022-08-07, 13:12 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: Nenderen » 2022-08-07, 13:25

:-bd Brawo, Miłośniczko :-!
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-07, 13:31

Nenderen pisze: 2022-08-07, 13:25 :-bd Brawo, Miłośniczko :-!
Szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia, za co te brawa, bo nie widzę żadnej ich logicznej przyczyny, ale to miłe, dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2022-08-07, 13:40 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: Nenderen » 2022-08-07, 13:33

Brawa są za mądry post.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: abi » 2022-08-07, 13:37

"Główny Inspektor wystąpił do kilku placówek naukowych o oceną ewentualnej szkodliwości napojów energetyzujących dla dzieci i młodzieży, bo dotychczasowe oceny dotyczyły wyłącznie dorosłych.
Zależy nam na zmianie sposobu etykietowania (bardziej wyraziste napisy ostrzegawcze) i szerokiej kampanii uświadamiającej, że napoje energetyczne to nie oranżada. Chcielibyśmy dotrzeć do rodziców z informacją, że napoje energetyczne absolutnie nie są przeznaczone dla dzieci. Są to tzw. środki spożywcze specjalnego przeznaczenia - więc już z założenia przeznaczone dla dorosłych do sporadycznego spożycia.

Napoje energetyzujące są absolutnie niewskazane dla dzieci do 16 roku życia, osób chorych na cukrzycę, cierpiących na zaburzenia rytmu serca, z nadciśnieniem tętniczym oraz chorych z padaczką, osób z refluksem żołądkowo-przełykowym i chorobą wrzodową. Kobiety w ciąży nie powinny przekraczać 200mg/dobę. Kto może więc pić napoje energetyzujące? Osoby dorosłe, w awaryjnych sytuacjach wymagających koncentracji czy orzeźwienia np. kierowcy - ale pamiętając o rozsądnych ilościach: puszka tak, ale nie dwie czy trzy."

https://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i- ... -iPkq.html
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: Nenderen » 2022-08-07, 13:57

Chwaliłem Miłośniczkę to teraz przyklaskuję abi (klask, klask)
Ostatnio zmieniony 2022-08-07, 13:58 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: Andej » 2022-08-07, 15:12

Dyskusja skojarzyła mi sie piosenką. Bo w końcu kofeina to zwykła używka. Cukier też przyjemny. Jesli nie jest to szkodliwe, to czemu zakazywać lub ograniczać marychę? Tym bardziej, że nargile powszechnie używane.
Od rzemyczka do koniczka. #ysz, wynalazki, dopalacze, twarde ... Po drodze gdzie kompot.
Róbta, co chceta. I po polsku i mądrze.
A piosenka:
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: abi » 2022-08-07, 16:10

Nenderen pisze: 2022-08-07, 13:57 Chwaliłem Miłośniczkę to teraz przyklaskuję abi (klask, klask)
obawiam sie ze skoro tak latwo popadasz w entuzjazm, to rowniez w zlosc :-?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-08-07, 20:11

@miłośniczka Faustyny dlaczego oderwane od rzeczywistości? Główną przyczyną śmierci w Polsce są choroby układu krążenia, które na ogół pojawiają się w starszym wieku. Akurat do ich zaostrzenia kawa może się realnie przyczynić, cukier również.

@Andej Twoje argumenty za tą cukrową komuną, bo cukier prowadzi do twardych narkotyków zawierają w sobie zespół cpających rockmenów, z których jeden dostał 7 lat za narkotyki (po 10 wyrokach w zawieszeniu), a drugi chwali się w autobiografii, że wypróbował "na sobie wszystkie leki na chorobę Parkinsona i na depresję, co nie było trudne, bo ma "do nich nieograniczony dostęp".
Ostatnio zmieniony 2022-08-07, 20:22 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 5 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: abi » 2022-08-07, 20:40

krystian.zawistowski pisze: 2022-08-07, 20:11 @miłośniczka Faustyny dlaczego oderwane od rzeczywistości? Główną przyczyną śmierci w Polsce są choroby układu krążenia, które na ogół pojawiają się w starszym wieku. Akurat do ich zaostrzenia kawa może się realnie przyczynić, cukier równiez
na raka pluc tez czesto sie umiera po 70 a nie po pierwszych kilku paczkach w wieku 13 lat
rozumiem ze te pierwsze nie szkodza, tylko te przed smiercia?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-08-07, 20:49

Zdrowemu człowiekow cukier i kofeina nie szkodza w istotny sposób, chyba że istnieje stan chorobowy albo są nadużywane.

Z tytoniem nie widzę związku. Odpowiadając na Twoje pytanie - na raka płuc umierają na ogół starsi palacze którzy palili dużo przez wiele lat.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: abi » 2022-08-07, 20:53

krystian.zawistowski pisze: 2022-08-07, 20:49 Zdrowemu człowiekow cukier i kofeina nie szkodza w istotny sposób, chyba że istnieje stan chorobowy albo są nadużywane.

wyprobowalbys na swoim dziecku w wieku niemowlecym?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Zakaz reklamy alkoholu – petycja

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-08-07, 21:01

Również nie widzę związku dzieci w wieku niemowlęcych z tematem dyskusji.

Według norm kanadyjskich zalecany dzienny limit kofeiny jest następujący, zależnie od wieku dzieci.

4 – 6: 45 mg
7 – 9: 62.5 mg
10 – 12: 85 mg
12+ 85 – 100 mg

Puszka energetyka to 80 mg kofeiny, kawa 90 mg, herbata 48 mg. Ja tu nie widzę zdrowotnego problemu by w wieku szkolnym pić takie rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2022-08-07, 21:11 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ