Wypadek pielgrzymów

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 18 times

Wypadek pielgrzymów

Post autor: zdrogi » 2022-08-07, 23:31

Tak słucham od wczoraj o tym tragicznym wypadku pielgrzymów w Chorwacji i zastanawiam się czy Bóg nie mógł ich otoczyć swoją opatrznością i zachować przy życiu tych 12 osób. Ciężko to pojąć i myślę ciężko tym ocalałym zrozumieć, jak to możliwe, że jadąc ciesząc się napotkanie z nim tylu ludzi poniosło śmierć, choć pewnie wielu z nich jechało z intencjami o zdrowie.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Wypadek pielgrzymów

Post autor: Abstract » 2022-08-07, 23:45

Serio? Tylko hurt robi wrażenie, tak jak na politykach. Pojedynczo, czy też rodziny osobowym samochodem również ulegają wypadkom i giną w drodze do takich miejsc , nikt nie jest wzruszony. Może Bóg oszczędził zabierając do siebie. Putin też nie umiera na zawał, wolna wola i jej konsekwencje.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Wypadek pielgrzymów

Post autor: konserwa » 2022-08-08, 07:24

Kto sie urodzil, ten umrzec musi. Rozne moga byc jedynie okolicznosci smierci ... ale nie one sa najwazniejsze - wazne , aby umrzec w obliczu Boga i w zgodzie z Bogiem.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Wypadek pielgrzymów

Post autor: Susanna » 2022-08-08, 08:48

A ja myślę tak, że te 12 osób było w łasce uświęcającej, więc duchowo byli przygotowani na spotkanie z Panem Bogiem.
Ostatnio zmieniony 2022-08-08, 08:48 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Wypadek pielgrzymów

Post autor: Nenderen » 2022-08-08, 09:09

Dlaczego Bóg nie ocalił dzieci z Betlejem? Boża opatrzność jest tajemnicą. Odpowiedzi na niektóre pytania być może poznamy dopiero w wieczności.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Wypadek pielgrzymów

Post autor: Andej » 2022-08-08, 09:11

Dayy pisze: 2022-08-08, 08:48 A ja myślę tak, że te 12 osób było w łasce uświęcającej, więc duchowo byli przygotowani na spotkanie z Panem Bogiem.
A ja wierzę, że to oni mieli szczęście. Byli przygotowani na spotkanie z Panem.(Nie wyobrażam sobie, aby każdy z nich przed wyruszeniem nie był u spowiedzi i nie przystąpił do komunii świętej.)
Zostali wyzwoleni z wszelkich trosk doczesnych. Już poznali prawdziwą i najwspanialszą miłość. Są szczęśliwi.
zdrogi pisze: 2022-08-07, 23:31 czy Bóg nie mógł ich otoczyć swoją opatrznością i zachować przy życiu tych 12 osób.
Mógł. Co więcej, tak uczynił. otoczył ich Swą Opatrznością. A pozwalając im przejść teraz, gdy byli w stanie łaski uświęcającej zachował ich przy życiu wiecznym. Zagwarantował im życie wieczne w niebie. Już nigdy nie będą narażeni na pokusy, grzechy, upadki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”