Pensja księdza

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
katan1231
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2022

Pensja księdza

Post autor: katan1231 » 2022-08-08, 16:04

Czy wiadomo czy księdza zarabiają normalną pensję czy tylko za mszy, chrzty, itp? Jedni mówią,że tak a drudzy nie? Jak się zapyta księdza- to oni mówią,że zarabiają jak im ludzie przynoszą, za msze i inne sakramenty.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pensja księdza

Post autor: Andej » 2022-08-08, 16:06

Wiadomo. Tak samo jak wiadomo, jak zarabiają pracownicy biurowi w sektorze nieuspołecznionym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pensja księdza

Post autor: Nenderen » 2022-08-08, 17:02

A ja do pytania katana1231 dołączę pytanie czy katolicki kapłan będący jednocześnie zakonnikiem wogóle ma jakąkolwiek pensję czy raczej wszystko to co ma dzieli wspólnie z zakonem?
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Pensja księdza

Post autor: bei » 2022-08-08, 17:42

Nenderen pisze: 2022-08-08, 17:02 A ja do pytania katana1231 dołączę pytanie czy katolicki kapłan będący jednocześnie zakonnikiem wogóle ma jakąkolwiek pensję czy raczej wszystko to co ma dzieli wspólnie z zakonem?
Z tego co mi wiadomo to zakonnik jak uczy np. w szkole to ma pensje, ale daje ją do wspólnej kasy. Ostatnio usłyszałam, że jak zakonnik dostanie np pieniądze w prezencje na urodziny od rodziny to nie musi oddawać.

ODPOWIEDZ