Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Jozek » 2022-08-11, 23:42

I tak trzymaj, majac na uwadze ze to praktycznie nic ci nie daje, a jedynie uzaleznia, co bedzie mialo wplyw znaczacy na twoje przyszle wspilzycie malzenakie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Niewiem
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2022

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Niewiem » 2022-08-11, 23:45

@Jozek właśnie gdy gadałem o tym z kuzynem powiedział że masturbacja jest dobra i zwalcza różne choroby i gdy będę miał więcej hormonów to i tak od tego nie ucieknie posłuchać go czy zignorować?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Jozek » 2022-08-11, 23:56

Zignoruj, bo to jedynie bzdury nie majace zadnego uzasadnienia, a nadajace masturbacji znaczenia wrecz zdrowotnego
To tak samo jakby ci ktos mowil ze sport jest zdrowy, tylko nie ujawnial faktu ze sport ekstremalny jest nie tylko niebezpieczny, ale wrecz szkodliwy dla drowia.
Wiesz, takie chocby tzw. wzwody poranne, to nie jest zadne podniecenie, tylko reakcja organizmu, a dokladnie zwieraczy, na stan napelnienia pecherza moczowego, co niektorzy idioci rozumieja jako naturalne podniecenue.
Wystarcy ze skozystasz z ubikacji ivwydalisz nadmiar moczu, a cale to pseudo podniecenie zniknie.
Najgorzej jak slucha sie wrecz zboczonych wypowiedzi na ten temat, to wydaje sie ze bez masturbacji nie da sie zyc =)) co jest po prostu bzdura na resorach.
W ten sposob jedni zboczency ucza innych swojego zboczenia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Niewiem
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2022

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Niewiem » 2022-08-12, 14:35

@Jozek dzięki postaram się ignorować mojego kuzyna i polegać tylko na sobie pójdę do spowiedzi i będę czysty 🙂

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Viridiana » 2022-08-12, 20:46

Cóż, sprawa jest delikatna. Jesteś bardzo młody i dlatego zastanawiam się, co Ci napisać, aby powiedzieć Ci coś mądrego, ale bez ubierania tego w zbyt hermetyczne słowa.
Wchodzisz teraz w taki "głupi" okres. Co prawda jako dziewczyna nie mam doświadczenia w kwestii tego, jak wygląda dojrzewanie u chłopaków, ale przypuszczam, że generalnie najbliższe lata mogą przynieść pewne wyzwania w związku z kształtowaniem się tej sfery życia.
Wydaje mi się, że nieraz jeszcze będziesz stawiany w takich trudnych sytuacjach. Fascynacja seksualnością będzie się pojawiać i u Ciebie, i u Twoich kolegów, a to czasami może tworzyć różne mieszanki wybuchowe. Jeżeli chcesz ukształtować swoją seksualność w sposób mądry, będziesz musiał uczyć się tego, jak sobie radzić z samym sobą (np. zwalczać pokusy związane z masturbacją) i jak sobie radzić z kolegami, którzy mogą Ci podsuwać różne rzeczy (choć to też zależy od tego, w jakim towarzystwie się obracasz). Wydaje mi się, że problem, jaki w tym wieku występuje u chłopaków, to to, że napięcie i ciekawość są duże, ale nie są jeszcze na tyle dojrzali (ja wiem, że teraz brzmię jak dziaders, ale wierz mi, że trochę tak jest) żeby odpowiednio podejść do tego tematu.
Wskazówką, jaką chcę Ci dać, jest to, żebyś uważał na to, jak Twoi koledzy mówią o masturbacji, seksualności czy dziewczynach. Czasami mogą mówić głupoty.
Nie wiem, co Ci jeszcze powiedzieć. Mam wrażenie, że mężczyznom łatwiej byłoby powiedzieć coś mądrego do dojrzewającego chłopaka niż mi, bo sami przez męski okres dojrzewania przechodzili.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Miciul2115
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2022

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Miciul2115 » 2022-12-10, 16:55

Jak by lol wy się nie znacie masturbacja może i jest grzechem ale masturbowanie się to jest przyjemność lub ciekawość i jak by możecie się z tego wyspowiadać lub zrobić dobry uczynek jak koledzy chcą pogadać o masturbacji to pogadaj jak chcesz możesz ale nie musisz nikt cię nie zmusza masturbacja to jest odruch naturalny w wieku dojrzewania kiedy chłopiec lub dziewczynka dorasta to czasem może być tak że ciągnie was to masturbacji a jak się oprzeć nie możecie to nie walczcie tylko to zróbcie nie bójcie się zrobić grzechu nic wam się od tego nie stanie po prostu albo będziecie mieć przyjemność albo nie i chodzi o to że hormony w waszym organizmie buzują i dlatego czasem macie tak że chcecie się masturbować

[Proszę o stosowanie zasad interpunkcji, a w szczególności kropek. Nie zachęcaj też innych do popełniania grzechu i traktowania sakramentu spowiedzi w taki sposób, jaki tutaj podałeś. - Morkej]
Ostatnio zmieniony 2022-12-10, 17:36 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-12-10, 16:58

Wiele grzechów jest "naturalnych". To niczego nie zmienia.
A grzech to najgorsze, co może nas spotkać.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2167
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 305 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Arek » 2022-12-11, 08:02

Niewiem pisze: 2022-08-11, 23:32 Dałem radę przeżyć 1dzien bez masturbacji jestem z siebie zadowolony🙂
Tylko Bogiem możesz być silny, sam nie dasz rady. Musisz zaufać Bogu i oddać wszystko. Jeśli nie wyjdziesz zwycięsko z tej walki, zły zniewoli Ciebie i nie będziesz już nad tym panować. A to rodzi konsekwencje na całe Twoje życie. Mówię to Tobie ja, ten, który został zniewolony będąc w Twoim wieku do 39 roku życia. Od 2 lat mocą Bożą jestem wolnym człowiekiem i szczęśliwym przed Bogiem. Żałuję z całego serca tych nieczystych grzechów bo obraziłem Boga. Jeśli mógłbym cofnąć czas podjąłbym walkę. Modlitwa, modlitwa, modlitwa. Pomodlę się za Ciebie. Będziesz mieć żonę, dzieci, czy będziecie szczęśliwi w dużej mierze będzie zależeć od tego czy nie będziesz obrażać Boga. On wszystko słyszy i widzi, nie ukryjemy się. Łaski jakie spłynął na Ciebie będą owocem Twojego postępowania. Nie idź za złem jeśli Ci kto mówi, że grzech jest dobry, miej Swój rozum i pytaj Boga czy dane czyny są miłe Panu. A jeśli nie wiesz masz Kapłana w konfesjonale, zapytaj i będziesz mieć odpowiedź. Nie bój się niczego, wyznaj każdy grzech na spowiedzi i poczyń poprawę. Jesteś dobrym dzieckiem.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Jans
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2023

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Jans » 2023-05-20, 23:50

Morkej pisze: 2022-08-10, 18:50 Tak, jest grzechem. Na pewno w okresie dojrzewania trudno jest unikać masturbacji, ale jest to możliwe, aby starać się tego w ogóle nie robić. Pan Bóg podarował Ci dar, jakim jest seksualność. To zdecydowanie coś więcej niż możliwość uzyskania przyjemności cielesnej. W sposób naturalny i poprawny kierowana jest na drugiego człowieka. Widzisz, w masturbacji nie ma miejsca na drugiego człowieka, ponieważ kieruje ona seksualność tylko na siebie samego. A zatem mamy tutaj do czynienia z wypaczeniem, które jednocześnie nie kieruje Ciebie na poprawną drogę rozwoju społecznego i prowadzi do uzależnienia.
Naprawdę bez masturbacji Twój organizm będzie w pełni sprawny. Jesteś jeszcze bardzo młody, ale masz okazję zacząć powoli starać się poprawnie rozumieć swoją seksualność oraz ustawiać ją na właściwy tor.
Przeciwko jakiemu przykazaniu jest grzechem? Przecież nikomu nie robi się tym krzywdy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: Andej » 2023-05-21, 07:12

Jans pisze: 2023-05-20, 23:50 Przeciwko jakiemu przykazaniu jest grzechem? Przecież nikomu nie robi się tym krzywdy.
Czy z definicji grzechu wynika, ze jest tylko i wyłącznie łamanie któregos z przykazań Dekalogu?

Jeśli uważasz, że do zaistnienia grzechu zachodzi konieczność uczynienia komuś krzywdy, to napisz: Jaką krzywdę robi komuś ten, kto łamie 9 i/lub 10 przykazanie?
Ostatnio zmieniony 2023-05-21, 07:13 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 843 times
Been thanked: 688 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-16, 10:09

Morkej pisze: 2022-08-10, 18:50 Tak, jest grzechem. Na pewno w okresie dojrzewania trudno jest unikać masturbacji, ale jest to możliwe, aby starać się tego w ogóle nie robić. Pan Bóg podarował Ci dar, jakim jest seksualność. To zdecydowanie coś więcej niż możliwość uzyskania przyjemności cielesnej. W sposób naturalny i poprawny kierowana jest na drugiego człowieka. Widzisz, w masturbacji nie ma miejsca na drugiego człowieka, ponieważ kieruje ona seksualność tylko na siebie samego. A zatem mamy tutaj do czynienia z wypaczeniem, które jednocześnie nie kieruje Ciebie na poprawną drogę rozwoju społecznego i prowadzi do uzależnienia.
Naprawdę bez masturbacji Twój organizm będzie w pełni sprawny. Jesteś jeszcze bardzo młody, ale masz okazję zacząć powoli starać się poprawnie rozumieć swoją seksualność oraz ustawiać ją na właściwy tor.
A jeśli jest miejsce na drugiego człowieka, w sercu, czeka się na niego z wytęsknieniem, a on nie przychodzi, i masturbacja staje się wyobrażeniem bliskości, nie tylko samego seksu, ale miłości i namiętności, słowem : nie z naszej winy uzupełnianie deficytów w wyobraźni? Ja uważam że nie każda masturbacja to grzech.
A u 12 latka? Na pewno nie ciężki.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: sądzony » 2023-06-16, 10:57

CiekawaXO pisze: 2023-06-16, 10:09 ... masturbacja staje się wyobrażeniem bliskości, nie tylko samego seksu, ale miłości i namiętności, ...
No to chyba totalnie jest już coś nie tak 8-|
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 843 times
Been thanked: 688 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-16, 11:10

No właśnie nie. Ja rozumiem jak ludzie samotni, tak rekompensują sobie brak czułości, miłości, uniesień.
To emocjonalna pustka, która zostaje chwilowo zaspokojona.
Ale nie wiem czy faceci to zrozumieją, bo chyba****potrafia podejść do masturbacji czysto technicznie i fizjologicznie. Z tego co wiem, a wiem, u kobiet samotnych może być to terapeutyczne.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: sądzony » 2023-06-16, 11:58

CiekawaXO pisze: 2023-06-16, 11:10 Z tego co wiem, a wiem, u kobiet samotnych może być to terapeutyczne.
Poniekąd. Chorobę, zaburzenie, dezintegrację czy regresję możemy w jakiś sposób hipotetycznie traktować jako "stan autoterapeutyczny".
Fakt, że człowiek, który nie może znieść trudności życiowych popada w głęboką depresję, by się nie umrzeć, by nie zwariować, by po prostu "odetchnąć", nie oznacza jednak, że ten stan "cofnięcia" nie traktujemy w kategoriach choroby.

Podobnie może być z masturbacją, która w pewnych przypadkach może stać się regresywnym sposobem realizowania potrzeby miłości. Nie oznacza to jednak, że nie jest grzechem.

Człowiek powołany jest do życia w radości, a nie w depresji oraz do Miłości Bożej, a nie cielesnej. I nie chodzi mi o to, że współżycie jest czymś niewłaściwym, a ciało jest fuj, ale że libido to nie jedynie seksualność, a wszelka miłosna relacyjność z każdym innym człowiekiem.

No i wiesz mówi Ci to człowiek, który od ponad 30 lat walczy z depresją i masturbacją. Także wiem co mówię :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 843 times
Been thanked: 688 times

Re: Czy masturbacja dojrzewania jest grzechem?

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-16, 12:01

Człowiek jest do tego powołany, piszesz bardzo górnolotnie i w ogóle poetycko. Ale życie często sprowadza nas do parteru. Nie jestem przekonana czy masturbacja osoby samotnej, która realizuje deficyty bliskości, nawet sobie ją wyobrażając, że np.partner uprawia z nią seks bo ją kocha, a nie dla samego orgazmu, jest grzechem. Myślę że są sytuację łagodzące grzechy.

Dodano po 28 sekundach:
Ale nie jesteś kobietą🙂

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
I wiesz, to że masz swoje przeżycia, nie oznacza że ktoś nie ma odmiennych, nie każda masturbacja wynika z chuci fizycznej, jak u ciebie 🙂

ODPOWIEDZ