Spowiedż Święta

ODPOWIEDZ
Chlebo
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lip 2022
Been thanked: 8 times

Spowiedż Święta

Post autor: Chlebo » 2022-08-10, 20:10

Czy ktoś mi może wytłumaczyć czy trzeba się spowiadać i chodzić co tydzień do Kościoła. Jedna osoba w rodzinie nie spowiada się i nie chodzi co tydzień do Kościoła... Pomocy nie mogę zrozumieć dlacego.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Spowiedż Święta

Post autor: konserwa » 2022-08-10, 20:48

Nie rozumiem o co chodzi? Pragniemy stac sie dziecmi Bozymi, to pragniemy dazyc do Boga, pragniemy Jemu wyznawac grzechy ...
Ale nie kazdy ma taka potrzebe , albo nie kazdy ma w tej chwili dobry czas w zyciu, albo tez ktos przezywa rozterki, upadki, ograniczenia czy niemoznosc bycia w pelni w Kosciele ...
Przymusic nie mozna nikogo, pomodlic za kogos zawsze jest to dobry wybor ... a reszta rozstrzygnie sie miedzy dana osoba i Bogiem.
Daj ( dajmy ) po prostu dobry przyklad swoim zyciem i zaangazowaniu we wiare w Kosciele ... to jest nasza rola.
Tak to spostrzegam.
Ostatnio zmieniony 2022-08-10, 20:49 przez konserwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Spowiedż Święta

Post autor: Albertus » 2022-08-10, 20:56

Chlebo pisze: 2022-08-10, 20:10 Czy ktoś mi może wytłumaczyć czy trzeba się spowiadać i chodzić co tydzień do Kościoła. Jedna osoba w rodzinie nie spowiada się i nie chodzi co tydzień do Kościoła... Pomocy nie mogę zrozumieć dlacego.
Czego nie możesz zrozumieć?

Katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.


A do spowiedzi powinien iść jeśli popełni grzech ciężki i co najmniej raz w roku.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Spowiedż Święta

Post autor: Andej » 2022-08-10, 22:37

Chlebo pisze: 2022-08-10, 20:10 Czy ktoś mi może wytłumaczyć czy trzeba się spowiadać i chodzić co tydzień do Kościoła. Jedna osoba w rodzinie nie spowiada się i nie chodzi co tydzień do Kościoła... Pomocy nie mogę zrozumieć dlacego.
Czy trzeba się myć? Golić? Strzyc? Prać ubrania i bieliznę?

Ktoś tego nie czyni. Czy muszę to rozumieć?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Spowiedż Święta

Post autor: sądzony » 2022-08-11, 08:40

Chlebo pisze: 2022-08-10, 20:10 Czy ktoś mi może wytłumaczyć czy trzeba się spowiadać i chodzić co tydzień do Kościoła. Jedna osoba w rodzinie nie spowiada się i nie chodzi co tydzień do Kościoła... Pomocy nie mogę zrozumieć dlacego.
A czy trzeba pracować, kochać, być dobrym, dbać o dom, bliskich i dalszych? Jedna osoba w rodzinie tego nie czyni, a ja nie potrafię tego zrozumieć.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Spowiedż Święta

Post autor: Susanna » 2022-08-11, 09:50

Życze ci @Chlebo aby pojście na mszę świętą stało się dla ciebie nie tylko obowiązkiem a przyjemnością bo tam spotykasz się z Bogiem który cię kocha :)
dla mnie kiedyś chodzenie było takim pójsciem na siłe bo rodzice kazali. A od kilku lat uwielbiam tam chodzić :) warto pogłębiac naszą wiarę, dążyć do bliskości z Bogiem poprzez Sakramenty. A co do spowiedzi... ona oczyszcza duszę z grzechów. Ja po spowiedzi jestem spokojna, radosna. No i potem Komunia św. naprawde chyba nie ma nić piękniejszego jeśli chodzi o naszą relacje z Bogiem.
Ostatnio zmieniony 2022-08-11, 09:54 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ