Czystość przedślubna-solidna apologetyka

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
posz65
Bywalec
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 31 mar 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Czystość przedślubna-solidna apologetyka

Post autor: posz65 » 2022-08-20, 20:27

Jak w temacie,poszukuje solidnego artykułu apologetycznego wskazującego na korzyści płynące z czystości przedślubnej,tłumaczącego ta trudną i niepopularną dziś naukę że każde współżycie poza małżeństwem jest grzechem. Otóż potrzebuje bliskiej mi osobie przedstawić solidne argumenty ponieważ czuje ze jestem niejako to tego zobowiązany aby ostrzec z racji bliskiego pokrewieństwa...otóż osoba ta w skrócie twierdzi że czystość przedślubna to relikt przeszłości i jakiś raczej wymysl kleru niż prawo Boga,osoba ta zgadza się z tym że cudzołóstwo rozumiane jako zdrada już swojej żony jest złe moralnie lub sypianie z kobietą zamężna nie wchodzi w grę jednak współżycie z dziewczyną która nie jest żoną nie uważa za nic złego...i jest to osoba o poglądach raczej liberalnych chociaż na pewno nie można powiedzieć że bez zasad, jednak widzę że co do tematu wcześniej wspomnianej czystości uparcie trzyma się swojego stanowiska.Co robić? Ma ktoś mocny artykuł/wykład na ten temat aby wspomnianą bliska mi osobę nawrócić z błędnych poglądów?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czystość przedślubna-solidna apologetyka

Post autor: Dezerter » 2022-08-20, 21:57

Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

posz65
Bywalec
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 31 mar 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Czystość przedślubna-solidna apologetyka

Post autor: posz65 » 2022-08-20, 23:25

Dzięki,przejrzałem trochę te wątki nawet jeden link podesłałem tej osobie,bez komentarza bez nachalności może przeczyta,przemyśli i zmieni zdanie i poglądy w tej kwestii.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czystość przedślubna-solidna apologetyka

Post autor: Jozek » 2022-08-21, 00:00

Przyjedz na sesje apologetyczna to postaram sie wyjasnic wszystko ze szczegolami.
To akurat jest temat mojej pracy zaliczeniowej z teologii.
Dokladniej to 3 tematy w jednym. Grzech pierworodny, Niepokalane Poczecie i w tym kontekscie milosc malzenska.
Pewnie niewielu zauwaza, ale samo to zestawienie tych 3tematow jest praktycznie wyjasnieniem i cala trescia, ale nie jestem zdziwiony ze wielu nie rozumie o co chodzi, bo to dosc trudny i dla wielu drazliwy temat.
Probowalem napisac ta prace jedynie w temacie "milosc malzenska", ale bez wyjasnienia tematu grzechu pierworodnego i Niepokalanego Poczecia, ktore sa wrecz przeciwstawne, jak dwie rozne strony tego samego medalu, nie da sie wyjasnic anie sensu, ani wlasciwych podstaw milosci malzenskiej.
Ostatnio zmieniony 2022-08-21, 00:13 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”