Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Albertus » 2022-08-22, 20:36

abi pisze: 2022-08-22, 14:34 #-o jejku jejku jak wszyscy sie rzucili konwalii udawadniac ze Bog jest surowy i rozliczajacy, ze karci i chloszcze i co tylko....jakby Go dopiero wczoraj spotkali i ich w tym upewnil
Może dlatego że o tym pisze w czytaniu z listu do Hebrajczyków którym zaczęła temat?

Z tego czytania nie wynika to że Bóg jest surowy i rozliczający ale że czasem karci i chłoszcze to jak najbardziej.

Dodano po 4 minutach 4 sekundach:
Konwalia pisze: 2022-08-22, 15:42 Nie pisz o pokorze, ona jest czymś obrzydliwym; gdy myślę o tym słowie, mam ochotę strząsnąć je z siebie z odrazą. A szczęściem jest to, czego JA CHCĘ.
Pokora to w istocie rzeczy stanięcie i trwanie w prawdzie o nas samych i naszej relacji z Bogiem i z bliźnimi.

Co w tym może być obrzydliwego?

Pewnie masz na myśli upokarzanie i bycie upokarzanym ale to trochę co innego.
Ostatnio zmieniony 2022-08-22, 20:36 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Konwalia

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Konwalia » 2022-08-22, 22:24

Albertus pisze: 2022-08-22, 17:15 Jak będziesz kogoś musiała wychowywać to przekonasz się że z tamtej strony to wygląda inaczej.
Nie, nie piszę o wychowaniu. Piszę o ogólnym podejściu do ludzi.
Albertus pisze: 2022-08-22, 17:15 I myślę że to byłoby bardzo dobre dla ciebie. I może dlatego że masz takie idealistyczne i wzniosłe zamiary i oczekiwania to być może łatwiej będzie ci poznać prawdę o sobie.
Ach, więc Ty mi życzysz, żebym ja doświadczyła porażki, żebym się mogła upokorzyć? Znikaj mi z tego wątku, nie chcę tu widzieć takich ludzi. Prawda o mnie jest taka: jestem najlepsza. A spróbuj jeszcze raz mi napisać coś podobnego, zacznę zgłaszać posty.

Muszę zmienić świat, macie złe myślenie, ale ja ten świat ustawię po mojemu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Albertus » 2022-08-22, 22:36

Konwalia pisze: 2022-08-22, 22:24
Albertus pisze: 2022-08-22, 17:15 Jak będziesz kogoś musiała wychowywać to przekonasz się że z tamtej strony to wygląda inaczej.
Nie, nie piszę o wychowaniu. Piszę o ogólnym podejściu do ludzi.
Ci których musimy wychowywać to też ludzie a więc jeśli będziesz w sytuacji osoby która kogoś wychowuje przekonasz się jakie jest twoje podejście do ludzi w takiej sytuacji. To inna sytuacja gdy się jest ktoś ciebie wychowuje.

Albertus pisze: 2022-08-22, 17:15 I myślę że to byłoby bardzo dobre dla ciebie. I może dlatego że masz takie idealistyczne i wzniosłe zamiary i oczekiwania to być może łatwiej będzie ci poznać prawdę o sobie.
Ach, więc Ty mi życzysz, żebym ja doświadczyła porażki, żebym się mogła upokorzyć? Znikaj mi z tego wątku, nie chcę tu widzieć takich ludzi. Prawda o mnie jest taka: jestem najlepsza. A spróbuj jeszcze raz mi napisać coś podobnego, zacznę zgłaszać posty.

Muszę zmienić świat, macie złe myślenie, ale ja ten świat ustawię po mojemu.
A skąd taka myśl że w poznaniu prawdy o sobie jest jakaś porażka? Jest wręcz przeciwnie - to wielkie zwycięstwo na drodze do ostatecznego zwycięstwa.

Wszyscy,świadomie czy podświadomie szukamy prawdy. jej odnalezienie nie jest żadną porażką, co może być złego w odnalezieniu tego czego szukamy?

Konwalia

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Konwalia » 2022-08-22, 22:41

Albertus pisze: 2022-08-22, 22:36 Ci których musimy wychowywać to też ludzie a więc jeśli będziesz w sytuacji osoby która kogoś wychowuje przekonasz się jakie jest twoje podejście do ludzi w takiej sytuacji. To inna sytuacja gdy się jest ktoś ciebie wychowuje.
Ja bym nic nie robiła. :) Dałabym człowiekowi myśleć samemu.

Jesteście wszyscy zwolennikami tresowania, upokarzania i poniżania ludzi.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Albertus » 2022-08-22, 22:47

Konwalia pisze: 2022-08-22, 22:41
Albertus pisze: 2022-08-22, 22:36 Ci których musimy wychowywać to też ludzie a więc jeśli będziesz w sytuacji osoby która kogoś wychowuje przekonasz się jakie jest twoje podejście do ludzi w takiej sytuacji. To inna sytuacja gdy się jest ktoś ciebie wychowuje.
Ja bym nic nie robiła. :) Dałabym człowiekowi myśleć samemu.
Obyś miała okazję spróbować! Bardzo jestem ciekaw jak ci wyjdzie....
[b]Jesteście wszyscy zwolennikami tresowania, upokarzania i poniżania ludzi.[/b]
To może powinnaś nas pogłaskać po głowie?

Jakoś jednak odnoszę dziwne wrażenie że zaczynasz nas pouczać i wychowywać ;) :D
Ostatnio zmieniony 2022-08-22, 22:50 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.

Konwalia

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Konwalia » 2022-08-22, 22:55

Nie mam takiego celu. Ja tylko rozsiewam dobro, bo widzę, że tylko ja w tym wątku je dobrze rozumiem.

Nie spełniacie moich oczekiwań i to, co czytam w Ewangelii, też od nich odbiega. To wszystko jest okrutne. A musi być tylko samo dobro. @Albertus, już sobie wyobrażam, z jaką satysfakcją i wyższością czytasz moje wpisy.

I tym wszystkim, co piszecie, tylko potwierdzacie moją teorię. A ja nie zamierzam nikogo wychowywać. Tylko się uśmiechać do każdego i mój uśmiech sprawi, że każdy wszystko zrozumie. Bo ja bym chciała, żeby inni tak ze mną też postępowali.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Albertus » 2022-08-22, 23:13

Konwalia pisze: 2022-08-22, 22:55 Nie mam takiego celu. Ja tylko rozsiewam dobro, bo widzę, że tylko ja w tym wątku je dobrze rozumiem.

Nie spełniacie moich oczekiwań i to, co czytam w Ewangelii, też od nich odbiega. To wszystko jest okrutne. A musi być tylko samo dobro. @Albertus, już sobie wyobrażam, z jaką satysfakcją i wyższością czytasz moje wpisy.

I tym wszystkim, co piszecie, tylko potwierdzacie moją teorię. A ja nie zamierzam nikogo wychowywać. Tylko się uśmiechać do każdego i mój uśmiech sprawi, że każdy wszystko zrozumie. Bo ja bym chciała, żeby inni tak ze mną też postępowali.
Napisałaś że wszystkich należy głaskać po głowie za wszystko.

Ale naprawdę wszystkich czy tylko tych którzy spełniają twoje oczekiwania?

Bo jak wszystkich to chyba nas też?

Najlepiej poćwicz na nas zanim pójdziesz ze swoją ideą gdzie indziej. Będzie bezpieczniej.
@Albertus, już sobie wyobrażam, z jaką satysfakcją i wyższością czytasz moje wpisy.
A gdyby nawet tak było to czy tym bardziej nie powinnaś mnie za to głaskać po głowie?

Ale raczej twoje dzisiejsze posty początkowo czytałem z zaskoczeniem i myślałem że robisz sobie żarty ale teraz to się martwię trochę o ciebie a nie bardzo wiem jak ci pomóc.
Ostatnio zmieniony 2022-08-22, 23:14 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Konwalia

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Konwalia » 2022-08-22, 23:16

Albertus pisze: 2022-08-22, 23:13 Ale raczej twoje dzisiejsze posty początkowo czytałem z zaskoczeniem i myślałem że robisz sobie żarty ale teraz to się martwię trochę o ciebie a nie bardzo wiem jak ci pomóc.
Zniknij z tego wątku, bo nie spełniasz moich oczekiwań. :) Zobacz, to nieskuteczne – ludzie mnie pouczali, a ja i tak zawsze byłam uparta i to we mnie narastało. A Ty nadal się trzymasz swojej chorej teorii, że to jest w porządku.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Albertus » 2022-08-22, 23:21

Konwalia pisze: 2022-08-22, 23:16
Albertus pisze: 2022-08-22, 23:13 Ale raczej twoje dzisiejsze posty początkowo czytałem z zaskoczeniem i myślałem że robisz sobie żarty ale teraz to się martwię trochę o ciebie a nie bardzo wiem jak ci pomóc.
Zniknij z tego wątku, bo nie spełniasz moich oczekiwań. :) Zobacz, to nieskuteczne – ludzie mnie pouczali, a ja i tak zawsze byłam uparta i to we mnie narastało. A Ty nadal się trzymasz swojej chorej teorii, że to jest w porządku.
Ale dlaczego nie głaszczesz mnie po głowie? Jak za wszystko to i za niespełnianie twoich oczekiwań trzeba mnie głaskać po głowie. Czyż nie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Andej » 2022-08-23, 07:52

Konwalia pisze: 2022-08-22, 22:55 Ja tylko rozsiewam dobro, bo widzę, że tylko ja w tym wątku je dobrze rozumiem.
To piękne. Imponuje mi.
Ale czy możesz podać jakiś przykład tego dobra? Tak, aby ktoś poza Tobą miał szanse je dostrzec?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Konwalia

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Konwalia » 2022-08-23, 09:34

Albertus pisze: 2022-08-22, 23:21 Ale dlaczego nie głaszczesz mnie po głowie? Jak za wszystko to i za niespełnianie twoich oczekiwań trzeba mnie głaskać po głowie. Czyż nie?
Skrzywdzeni krzywdzą. Ale tylko ja mam do tego prawo. Zniknij stąd, bo zacznę Cię zgłaszać.

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Konwalia pisze: 2022-08-23, 09:34 Ale czy możesz podać jakiś przykład tego dobra? Tak, aby ktoś poza Tobą miał szanse je dostrzec?
Kiedy tutaj się zarejestrowałam ponownie, chciałam pomagać innym odnajdywać sens życia. Ale szybko zrozumiałam, że nie odnajduję się w tej roli i że nie jestem sobą.

Dlatego samo moje istnienie jest dobrem, a kto podważa to, co ja myślę, ten świadomie mnie krzywdzi.

Jestem ofiarą. Nie mam sobie nic do zarzucenia.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: konserwa » 2022-08-23, 10:43

To fajnie.

ODPOWIEDZ