Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Jozek » 2022-08-22, 13:22

Tak, ja tez tak mysle, ale gdybysmy te nasze klucze porownali, to zaden nie bedzie pasowal do zamka. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-22, 13:34

Konwalia pisze: 2022-08-22, 13:18 Myślę, że mam klucz do zrozumienia świata.

Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».
(Mt 16, 19)

Czyli jednak nie Ty masz ten najważniejszy klucz.


A jeśli chodzi o doczesność:

"Czas, w którym żyjemy, jest szalenie trudny do uchwycenia, by mieć pełną wiedzę, by mieć klucz. Często jeden klucz nie pasuje. Jest ich kilka, a może nie ma jeszcze kluczy."

Marek Nowakowski, "Okopy Świętej Trójcy. Rozmowy o życiu i ludziach"
Ostatnio zmieniony 2022-08-22, 13:42 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 4 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: abi » 2022-08-22, 14:34

#-o jejku jejku jak wszyscy sie rzucili konwalii udawadniac ze Bog jest surowy i rozliczajacy, ze karci i chloszcze i co tylko....jakby Go dopiero wczoraj spotkali i ich w tym upewnil
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-22, 14:46

Jest różnica pomiędzy miłością a cukierkowatością.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-22, 14:48

abi pisze: 2022-08-22, 14:34 #-o jejku jejku jak wszyscy sie rzucili konwalii udawadniac ze Bog jest surowy i rozliczajacy, ze karci i chloszcze i co tylko....jakby Go dopiero wczoraj spotkali i ich w tym upewnil
A kto tak udowadnia? Twój post jest tuż pod moim, więc zakładam, że to do mnie. Napisałam coś zupełnie przeciwnego niż to, co przypisujesz w tym powyższym cytacie. Pisałam o miłosierdziu, nie wspomniałam nic ani o rozliczaniu, ani o karaniu, skoncentrowałam się na zupełnie innym zagadnieniu, więc skąd tak nielogiczna nadinterpretacja?
Tu masz mój przekaz:
miłośniczka Faustyny pisze: 2022-08-22, 12:42 Wszelkie działanie Boga zawsze niesie ze sobą nadzieję, miłosierdzie. Zwróć uwagę, że chociaż Duch Święty do nas przemawia zwracając uwagę na zło, to jest jednocześnie nazywany Duchem Pocieszycielem. Czyli nie chce nas w żaden sposób upokorzyć, pragnie pomóc odzyskać szczęście, odzyskać pełnię godności, a więc to zupełnie co innego. W Bogu zawsze zadziwia mnie to, że nawet, gdy uświadamia najgorszą prawdę o nas, to nigdy nie wzbudza rozpaczy, nie poniża, ale chce dać pokój serca.

W postach innych osób wypowiadających się w tym wątku również nie widzę treści, zawartej w Twoich zarzutach.
Ostatnio zmieniony 2022-08-22, 14:52 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: abi » 2022-08-22, 14:50

nie do ciebie tylko wszyscy tak sie rzucili az niemilo
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Morkej » 2022-08-22, 15:25

Bóg napomina, ale również upomina się o każdego człowieka. Widzi On powody do napominania tych, którzy lekceważą Jego miłość i zbawczy plan. Tak naprawdę, to jest to pochodzący od Niego dar dla tych, którzy błądzą.
Jeżeli jednak brak u kogoś wystarczająco pokory, to nie dostrzeże w tym wyrazu troski. Każdy z nas wie, jaki jest. Czasami potrzebujemy upomnień nawet po wielokroć w naszym życiu, aby opamiętać się i dostrzec różne iluzje oraz ułudy szczęścia.
Czy mamy w takiej sytuacji być niewdzięcznym dla napominającego za to, że pragnie naszego dobra i chce, abyśmy czynili dobro? A może jednak dla kogoś nie wygodne są takie napomnienia, bo nie są utwierdzające w tym, w jaki sposób obecnie sam żyje.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Konwalia

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Konwalia » 2022-08-22, 15:42

Morkej pisze: 2022-08-22, 15:25 Jeżeli jednak brak u kogoś wystarczająco pokory, to nie dostrzeże w tym wyrazu troski. Każdy z nas wie, jaki jest. Czasami potrzebujemy upomnień nawet po wielokroć w naszym życiu, aby opamiętać się i dostrzec różne iluzje oraz ułudy szczęścia.
Nie pisz o pokorze, ona jest czymś obrzydliwym; gdy myślę o tym słowie, mam ochotę strząsnąć je z siebie z odrazą. A szczęściem jest to, czego JA CHCĘ.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 15:49

Ja chce poderznac sobie gardlo. Alez to szczescie ... bo JA CHCE.

Ps: nie dzisiaj, jeszcze nie dzisiaj ... bo jeszcze sie nie namyslilem. Coz - szczescie nie zajac, poczeka, a gardlo mam tylko jedno. Na drugie juz nie zdaze sie zalapac ...
No, to tyle na razie o szczesciu.

Konwalia

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Konwalia » 2022-08-22, 16:00

@konserwa, masz coś mądrego do dodania czy chciałeś zabłysnąć?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-22, 16:08

Konwalia pisze: 2022-08-22, 15:42 Nie pisz o pokorze, ona jest czymś obrzydliwym; gdy myślę o tym słowie, mam ochotę strząsnąć je z siebie z odrazą.
Niepokoisz mnie. Bardzo.
A szczęściem jest to, czego JA CHCĘ.
Problem w tym, że Ty możesz się mylić co do tego, co CIę uszczęśliwi. Bóg się nie myli.

Konwalia

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Konwalia » 2022-08-22, 16:14

Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-22, 16:08 Problem w tym, że Ty możesz się mylić co do tego, co CIę uszczęśliwi. Bóg się nie myli.
Nie przyjmuję tego do wiadomości. Jestem gotowa się zamknąć na to całkowicie. Nie zachwyca mnie Bóg w Ewangelii.
Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-22, 16:08 Niepokoisz mnie. Bardzo.
U mnie tak samo od czterech lat. Tylko nie zawsze o tym wspominam, bo wiem, że nikt nie zrozumie i nikogo nie przekonam. I w sumie to się nasila. :)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 16:15

Wlasnie Konwalio dodalem to, co madrze i logicznie wynika z Twojego myslenia.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: abi » 2022-08-22, 16:21

...i zablysnalem :D
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Bóg nie głaszcze wszystkich po głowie

Post autor: Albertus » 2022-08-22, 17:15

Konwalia pisze: 2022-08-22, 12:20
Albertus pisze: 2022-08-21, 22:56 Ale pouczano cie do czegos zlego?
Do dobrego, ale ja nigdy nie chciałam, więc w pewnym momencie udawałam, że się podporządkowuję, ale i tak myślałam swoje, a po latach to już nawet nie miałam siły udawać. Jeśli ośmioletnie dziecko jest zdolne do powzięcia takiej strategii, to znaczy, że musi to być mocne.
Patrzysz na to wszystko z perspektywy osoby którą wychowywano.

Jak będziesz kogoś musiała wychowywać to przekonasz się że z tamtej strony to wygląda inaczej.

Życzę ci powodzenia w twoich wysiłkach w osiągnięciu wychowawczej doskonałości ale jestem pewien że zobaczysz wtedy swoją słabość, swoją nieudolność a czasem i swoją bezsilność.

I myślę że to byłoby bardzo dobre dla ciebie. I może dlatego że masz takie idealistyczne i wzniosłe zamiary i oczekiwania to być może łatwiej będzie ci poznać prawdę o sobie.

Chyba że zaczniesz zwalać winę na innych....
Ostatnio zmieniony 2022-08-22, 17:15 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ