Po co człowiekowi dojrzałość?

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Konwalia

Re: Po co człowiekowi dojrzałość?

Post autor: Konwalia » 2022-08-23, 16:49

Na podstawie internetu. Bo poza internetem i tak nie ma nic ciekawego. Nawet gdy się wyjdzie z domu, to to nie cieszy. Internet jest pełnią i sensem życia.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Po co człowiekowi dojrzałość?

Post autor: Jozek » 2022-08-23, 16:57

Konwalia pisze: 2022-08-23, 16:49 Na podstawie internetu. Bo poza internetem i tak nie ma nic ciekawego. Nawet gdy się wyjdzie z domu, to to nie cieszy. Internet jest pełnią i sensem życia.
No, to masz jeszcze wiekszy problem bo w internecie to ok. 90% to bzdury, falszywe wiadomosci, polityczne manipulacje i mase idiotycznych stronek osob tzw. "nawiedzonych".
Moge ci jedynie zyczyc szczescia i powodzenia w wyluskaniu prawdziwych rzetelnych informacji. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Po co człowiekowi dojrzałość?

Post autor: sądzony » 2022-08-23, 19:32

Konwalia pisze: 2022-08-23, 16:09 Ale nie chodzi o to, żeby ktoś człowiekiem kierował, tylko żeby on sam podejmował przemyślane decyzje.
Tu jest pewien niuans, paradoks, niedorzeczność, niedualność, nielogiczność czy antynomia.
Mianowicie w dojrzałości duchowej chodzi "jedynie" o To, by samemu podejmować decyzje, a jednocześnie , by były one zgodne z wolą Bożą.
Bo zasadniczo jedynie będąc w Chrystusie, poprzez Ducha Świętego odnajdujesz Boga i stajesz się (rodzisz na nowo) Sobą.
Bycie sobą to nie stan, a paradoksalny proces śmierci i narodzin, w nieustającym Tu i Teraz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Po co człowiekowi dojrzałość?

Post autor: Andej » 2022-08-23, 19:41

Człowiek zniewolony nie podejmuje samodzielnych decyzji. To ułuda. Tańczy, jak mu grają, choć wydaje mu się, że sam gra.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Po co człowiekowi dojrzałość?

Post autor: sądzony » 2022-08-23, 19:57

„Paweł, sługa [niewolnik] Chrystusa Jezusa (…)” Rz 1,1
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Po co człowiekowi dojrzałość?

Post autor: Andej » 2022-08-23, 20:00

sądzony pisze: 2022-08-23, 19:57 „Paweł, sługa [niewolnik] Chrystusa Jezusa (…)” Rz 1,1
A czy wiesz, na czym polegała niewola w ówczesnym Izraelu?
Czy chodzi Ci o przekłute ucho?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”