Krew Chrystusa.

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Krew Chrystusa.

Post autor: inżynier » 2022-08-21, 21:04

Witajcie,
jeśli taka jest wola Boża, przenieście to do innego wątku.

Dziś pewien neoprezbiter udzielał Komunii Świętej dla ministrantów pod dwiema postaciami. Sam byłem jednym z nich i tego doświadczyłem. Ale w trakcie modlitwy tuż po przyjęciu Komunii przez kilka chwil czułem jakby posmak krwi w ustach. Czyż nie jest to cud?

Chwała Panu! :)

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Krew Chrystusa.

Post autor: AdamS. » 2022-08-22, 15:28

inżynier pisze: 2022-08-21, 21:04 Dziś pewien neoprezbiter udzielał Komunii Świętej dla ministrantów pod dwiema postaciami. Sam byłem jednym z nich i tego doświadczyłem. Ale w trakcie modlitwy tuż po przyjęciu Komunii przez kilka chwil czułem jakby posmak krwi w ustach. Czyż nie jest to cud?
Chwała Panu! :)
Odpowiedziałbym na to tak: cud dopełnia się dopiero wtedy, gdy przemienia serce i otwiera człowieka na pełny przepływ Łaski Bożej. Jeśli więc to się stało, nie będę miał wątpliwości, że to był cud. I wtedy zawołam wraz z Tobą: chwała Panu! Jeśli zaś do takiej przemiany nie dochodzi, zjawisko to pozostanie jedynie subiektywnym odczuciem.

inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Krew Chrystusa.

Post autor: inżynier » 2024-01-14, 16:57

Odświeżam temat, ale tylko pośrednio związany z Krwią, bardziej dotyczy się Ciała Chrystusa (można przenieść post jakby coś).
Dziś w czasie przyjmowania Komunii Świętej, dokładnie w tym momencie, poczułem jakby zapach świeżego chleba.
Dziękuję, Panie Jezu! ❤️

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Krew Chrystusa.

Post autor: konserwa » 2024-01-14, 17:56

Oplatek to jest wlasnie chleb w postaci - oplatka.
A hostia to chleb-oplatek konsekrowany.

inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Krew Chrystusa.

Post autor: inżynier » 2024-01-18, 16:41

Tak.
Natomiast nigdy wcześniej nie odczuwałem zapachu chleba.
Dlatego to podaję jako świadectwo i też taką ciekawostkę 😊 Można przez tyle lat przyjmowania Komunii Świętej nic nie odczuwać, a tu takie coś 😊

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Krew Chrystusa.

Post autor: Andej » 2024-01-18, 16:49

Doznania, emocje. Bóg może udzielać takich darów. Dla umocnienia wiary. Przemyśl. Ale najpierw podziękuj. Ofiaruj coś z wdzięczności. Może w ten sposób Bóg Cię woła? Chce Ci coś powierzyć? 1 Sm 3.10 Przybył Pan i stanąwszy zawołał jak poprzednim razem: «Samuelu, Samuelu!» Samuel odpowiedział: «Mów, bo sługa Twój słucha». Naśladuj Samuela.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”