Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Elizeja
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Post autor: Elizeja » 2022-08-26, 14:45

witam. Zdarzyło mi się skłamać, dla uniknięcia małej pomocy komuś- zrobiłam to wyprzedzająco, aby ta osoba nie poprosiła mnie o pomoc.
trochę to krępujące co to było, ale chyba to napiszę.
Starsza osoba w domu obcinała paznokcie u nóg, a że one zrogowaciałe wiec jest trudno.
Ta osoba stwierdziła,że poprosi mego męża o obcięcie, a ja nie chcąc być o to poproszoną, powiedziałam, że bałabym sie to komuś zrobić, niestety nie było to w tamtym momencie zgodne z prawdą. Potem zaproponowałam to obcięcie, ze mogę się podjąć, ale sam fakt skłamania pozostał.
Czy z tego grzechu powinnam się wyspowiadać, czy moge do komunii przystąpić bez spowiedzi?
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5417
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 862 times
Been thanked: 1419 times

Re: Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Post autor: abi » 2022-08-26, 14:59

a obcielas jej czy nie? :)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4219 times

Re: Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Post autor: Andej » 2022-08-26, 15:00

Jeśli zadośćuczynisz, to wystarczy. Zrób cos dobrego dla tej pani. A jeśli Cię na to stać, to przyznaj się do tego. Jestem przekonany, że ona to doceni. I będzie wdzięczna za szczerość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Elizeja
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Post autor: Elizeja » 2022-08-26, 15:16

abi pisze: 2022-08-26, 14:59 a obcielas jej czy nie? :)
Gdy zaproponowałam, to powiedziałam też,
że się podejmę, ale trzeba paznokieć zmiękczyć. No i na tym stanęło. Coś kupnego chce ta pani zastosować i wtedy to zrobię.
Ostatnio zmieniony 2022-08-26, 15:18 przez Elizeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5417
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 862 times
Been thanked: 1419 times

Re: Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Post autor: abi » 2022-08-26, 15:19

nie mogla po prostu stop wymoczyc?
ja bym sie nie spowiadala z tego
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4219 times

Re: Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Post autor: Andej » 2022-08-26, 15:59

Elizeja pisze: 2022-08-26, 15:16 że się podejmę, ale trzeba paznokieć zmiękczyć. No i na tym stanęło. Coś kupnego chce ta pani zastosować i wtedy to zrobię.
Te środki zmiękczające nie są wiele warte. Jedno długie wymoczenie więcej daje. A teraz na upał, to przyjemne z pożytecznym.
Jednak, jeśli powrastane, to czasem lepiej poprosić fachowców. Kiedyś komuś usiłowałem. Ale było więcej bólu, niż pożytku. Skończyło się na podologu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Elizeja
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Post autor: Elizeja » 2022-08-26, 19:30

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, powiem ttak: wahałam się, ale już chwilę nie byłam u spowiedzi, więc poszłam dzisiaj i jestem spokojniejsza.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy moje kłamstwo to ciężki grzech

Post autor: Jozek » 2022-08-26, 20:47

A tej pani powiedz ze to ryzykowne dla kogos kto nie jest do takiej pomocy przygotowany.
Masz do tego odpowiednie ubezpieczenie medyczne?
Jesli nie, to jesli wyniknie z tego jakis problem zdrowotny to bedziesz odpowiedzialna za skutki i mozesz poniesc konsekwencje.
Zreszta, gdyby obcinanie takich paznokci bylo proste, to ta pani sama by to zrobila.
Czesto trzeba specjalne dosc mocne obcinaki, ktore wygladaja podobnie jak te do obcinania zadartej skory przy paznokciach palcow rak, choc bardziej przypominaj ksztaltem i wielkoscia obcinaki do kabli jakich uzywaja elektrycy, a i tak mozna ciachnac nie tak jak trzeba.
Mozna tez nabawic sie grzybicy, bo nie rozpoznasz, a zrogowacenia paznokci czesto wlasnie powoduje rodzaj grzybicy.
Ostatnio zmieniony 2022-08-26, 20:52 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ