Koronka do anioła stróża (wersja wymyślona przeze mnie)

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Koronka do anioła stróża (wersja wymyślona przeze mnie)

Post autor: Nenderen » 2022-09-02, 19:36

Często ludzie modlą się własnymi słowami. Ja ułożyłem tekst koronki do anioła stróża (nie wykluczam istnienia innych kierowanych do niego koronek o innym układzie słów). Pytałem się spowiednika czy mogę polecić innym tą koronkę i powiedział że wszystko w niej jest katolickie.
Odmawia się ją na różańcu i na dużych paciorkach przy dziesiątkach odmawia się maryjną modlitwę potężna niebios królowo i pani aniołów... A na małych wezwanie "aniołowie stróżowie ludzkości, niech przy waszej pomocy w niebie ona zagości" (zawołanie wymyślone). Przy każdej z pięciu dziesiątek jest jakaś tajemnica którą rozważa się przy odmawianiu modlitw

Tajemnica pierwsza: radość anioła stróża przy przyjęciu chrztu przez jego podopiecznego. Modlimy się w intencji ewangelizacji

Tajemnica druga: radość anielska gdy podopieczny przystępuje po raz pierwszy do Eucharystii. Modlimy się o cześć dla Przenajświętszego Sakramentu

Tajemnica trzecia: radość anioła stróża w dniu bierzmowania podopiecznego. Modlimy się aby bierzmowani podporządkowali całe swoje życie i sumienie Duchowi świętemu.

Tajemnica czwarta: obecność anioła stróża na ścieżce życiowej powołania życiowego podopiecznego lub dążenia do niego: kwestia ewentualnego przyjęcia sakramentu małżeństwa lub kapłaństwa przez podopiecznego, złożenia ślubów zakonnych, wyboru pracy, miejsca zamieszkania, przyjmowania krzyża, choroby, regularnej spowiedzi i rachunku sumienia. W tej tajemnicy prosimy też naszego anioła stróża o takie usposobienie żebyśmy zawsze mieli w sobie gotowość na przyjęcie odpustu zupełnego za siebie lub jakąś duszę czyśćcowa i nie mieli przywiązania do najmniejszego grzechu

Tajemnica piąta: modlimy się o wsparcie anioła stróża gdy nadejdzie nasza ostatnia godzina i powierzamy konających opiece ich aniołów

na zakończenie 3x Ojcze nasz 3x zdrowaś Maryjo 3x Aniele Boży
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 19:51 przez Nenderen, łącznie zmieniany 8 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Koronka do anioła stróża (wersja wymyślona przeze mnie)

Post autor: abi » 2022-09-02, 21:48

"na małych wezwanie "aniołowie stróżowie ludzkości, niech przy waszej pomocy w niebie ona zagości"
zastanawiam sie nad -"aniołowie stróżowie czlowieka kazdego, wspomozcie w drodze do nieba jego"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Koronka do anioła stróża (wersja wymyślona przeze mnie)

Post autor: Nenderen » 2022-09-02, 21:53

Wielkie dzięki abi za post!
Super czyli koronka ma już ewolucję składowych słów
Wiele modlitw miewa różne warianty więc i ta koronka może je mieć
Tak swoją drogą bardzo ujmowało mnie i wzruszało jak święta Faustyna miewała w zwyczaju nazywać koronkę do miłosierdzia Bożego "koroneczką". To było jakieś takie... czułe?
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 21:54 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Koronka do anioła stróża (wersja wymyślona przeze mnie)

Post autor: abi » 2022-09-02, 21:58

sluchaj, a wyznawcow islamu aniolowie strozowie co robia?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Koronka do anioła stróża (wersja wymyślona przeze mnie)

Post autor: Nenderen » 2022-09-02, 22:00

Również pomagają.
Aniołowie stróżowie wyznawców judaizmu, buddystów i hindusów też.
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 22:09 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Koronka do anioła stróża (wersja wymyślona przeze mnie)

Post autor: Dezerter » 2022-09-03, 21:51

abi pisze: 2022-09-02, 21:58 sluchaj, a wyznawcow islamu aniolowie strozowie co robia?
Ja to co ;)
"aniołowie stróżowie czlowieka kazdego, wspomozcie w drodze do nieba jego"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Koronka do anioła stróża (wersja wymyślona przeze mnie)

Post autor: abi » 2022-09-03, 21:52

dez, no wlasnie sie upewnialam
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ