Czy możliwe jest aby mi się coś stało

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Jakubiks
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2022
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Czy możliwe jest aby mi się coś stało

Post autor: Jakubiks » 2022-09-06, 20:12

Nie wiem czy będą tu osoby które będą umiały odpowiedzieć na moje pytanie ale od dłuższego czasu po zainteresowaniu się złymi duchami mam natręctwa myślowe np. (Imię demona) pier... się i inne typy wejdź we mnie albo coś. Na poczatku byłem przerażony nigdy nie chciałem wywoływać duchów ani mieć z nimi co kolwiek wspólnego ale z czasem strach malał a ja już o tym zapomniał. Czasami były myśli też o inne demony i wtedy pojawiało się pytanie. A co jeśli jego da się wywołać przsz myśli. Dzisiaj też mi wróciły te myśli ale o takiej lalce Anabelle. Przypomniało mi się jak jakiś ksiądz po zobaczeniu jej w muzeum powiedział jej że jeśli jest taka silna to niech mu coś zrobi. Po tym gdy wyszedł miał wypadek z ciężarówką ale z tego co wiem to przeżył. Nie wydaję mi się aby była to kwestia przypadku oraz taka lalka napewno istnieje z tego co wiem można nawet iść ją zobaczyć. Jest zamknięta w takiej małej skrzynce z szybą. Jest nawet o tym film ale wracając zaczołem mieć takie myśli złe z tą lalką np. Ją obrażałem albo coś. Wiadomo znowu się wystraszyłem i boję się że może mi sie coś stać. Miałem dzisiaj tak z Poltergeistem którego jakby w myślach też wzywałem. Nie interesuję się tym długą ale po prostu zaciekawił mnie ten temat nigdy nie wywoływałem duchów ani nic od zawsze wierzyłem tylko w Boga i ufałem tylko jemu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy możliwe jest aby mi się coś stało

Post autor: Andej » 2022-09-06, 20:18

Jeśli ufasz tylko Bogu, to na Nim się skoncentruj. Zapomnij o lalkach. Wyrzuć ze świadomości.
Jest takie coś, jak samosprawdzające się przepowiednie, oczekiwania. Sam mimo woli możesz do czegoś doprowadzić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakubiks
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2022
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy możliwe jest aby mi się coś stało

Post autor: Jakubiks » 2022-09-06, 20:49

Andej pisze: 2022-09-06, 20:18 Jeśli ufasz tylko Bogu, to na Nim się skoncentruj. Zapomnij o lalkach. Wyrzuć ze świadomości.
Jest takie coś, jak samosprawdzające się przepowiednie, oczekiwania. Sam mimo woli możesz do czegoś doprowadzić.
Trochę mnie przestraszyłeś z tą samosprawdzającą przepowiednią ale na razie myśli się uspokoiły mam nadzieję że nie będzie ich ataku jak przy wczęsniejszych sytuacjach

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy możliwe jest aby mi się coś stało

Post autor: Nenderen » 2022-09-06, 20:54

Oddaj te myśli Bogu Stwórcy i ogloś w Jego obecności że od tej pory jeżeli takie myśli się będą pojawiały to Bóg w swej miłości będzie je pozbawiał oddziaływania.
Stwórca planet i galaktyk jest potężniejszy niż jakakolwiek lalka dlatego zaufaj mocy ochronnej Boga
Ten Bóg Cię lubi, wiesz? Jego dobroć potraktuj jak Twoją twierdzę

Jeżeli chodzi o tego księdza to na świecie są tysiące osób którym zdarza się powiedzieć dla żartu coś o duchach lub nawiedzonych lalkach (oczywiście nie należy tak robić). Skoro jest ich tak dużo to prędzej czy później trafi się któremuś z nich z racji rachunku prawdopodobieństwa jakiś wypadek ale będzie to czysty przypadek. Im większa grupa jakiejś zbiorowości tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia przypadkowego zdarzenia które może zostać zinterpretowane jako pech lub fatum lecz taka interpretacja będzie błędna bo nie uwzględniająca zasad matematyki i liczebności
Uwierz mi, nie powinieneś się bać. Jest takie powiedzenie "ukryj się w miłosierdziu Boga" i tak zrób.
Ostatnio zmieniony 2022-09-06, 21:01 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Jakubiks
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2022
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy możliwe jest aby mi się coś stało

Post autor: Jakubiks » 2022-09-06, 21:09

Nenderen pisze: 2022-09-06, 20:54 Oddaj te myśli Bogu Stwórcy i ogloś w Jego obecności że od tej pory jeżeli takie myśli się będą pojawiały to Bóg w swej miłości będzie je pozbawiał oddziaływania.
Stwórca planet i galaktyk jest potężniejszy niż jakakolwiek lalka dlatego zaufaj mocy ochronnej Boga
Ten Bóg Cię lubi, wiesz? Jego dobroć potraktuj jak Twoją twierdzę

Jeżeli chodzi o tego księdza to na świecie są tysiące osób którym zdarza się powiedzieć dla żartu coś o duchach lub nawiedzonych lalkach (oczywiście nie należy tak robić). Skoro jest ich tak dużo to prędzej czy później trafi się któremuś z nich z racji rachunku prawdopodobieństwa jakiś wypadek ale będzie to czysty przypadek. Im większa grupa jakiejś zbiorowości tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia przypadkowego zdarzenia które może zostać zinterpretowane jako pech lub fatum lecz taka interpretacja będzie błędna bo nie uwzględniająca zasad matematyki i liczebności
Uwierz mi, nie powinieneś się bać. Jest takie powiedzenie "ukryj się w miłosierdziu Boga" i tak zrób.
Dziękuje z całego serca za radę.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy możliwe jest aby mi się coś stało

Post autor: Nenderen » 2022-09-06, 21:14

Ja zaś dziękuję za miłe słowa.
Polecam abyś zakupił lub wypożyczył książkę "dzieje duszy" świętej Tereski z lisieux (nie mylić że świętą Teresą od Jezusa z miejscowości Avila) Ta książka wyzwala z postawy pełnej lęku kierując w stronę Boga jako źródła naszych radości i poczucia bezpieczeństwa
Ostatnio zmieniony 2022-09-06, 21:16 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2491
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 937 times

Re: Czy możliwe jest aby mi się coś stało

Post autor: Susanna » 2022-09-07, 20:42

Po co interesować się ciemnością? :)
Lepiej jak zainteresujesz się Panem Bogiem :) On jest ciekawszy i ma do zaoferowania Swoją Miłość ;)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

ODPOWIEDZ