Czy grzechem jest kupienie komuś piwa?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Elizeja
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Czy grzechem jest kupienie komuś piwa?

Post autor: Elizeja » 2022-09-17, 16:54

Tak jak tytule, ale rozszerzę. Piwo miało być dla osoby, która lubi wypić, ale za przysługę. To piwo (3 szt) kupiłam zupełnie świadomie, choć w strachu, że popełniam grzech ciężki. I znowu brak mi rozeznania... Bo pijaństwo to grzech, a dawanie piwa to jakby zachęcanie do picia, ale zostałam trochę przymuszona, aby to zrobić, bo poproszono mnie o ten zakup dla tamtej osoby. Ratunku, naprawdę brak mi rozeznania, czy z tym grzechem nie mogę przyjąć Komunii?

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Czy grzechem jest kupienie komuś piwa?

Post autor: Albertus » 2022-09-17, 17:47

Elizeja pisze: 2022-09-17, 16:54 Tak jak tytule, ale rozszerzę. Piwo miało być dla osoby, która lubi wypić, ale za przysługę. To piwo (3 szt) kupiłam zupełnie świadomie, choć w strachu, że popełniam grzech ciężki. I znowu brak mi rozeznania... Bo pijaństwo to grzech, a dawanie piwa to jakby zachęcanie do picia, ale zostałam trochę przymuszona, aby to zrobić, bo poproszono mnie o ten zakup dla tamtej osoby. Ratunku, naprawdę brak mi rozeznania, czy z tym grzechem nie mogę przyjąć Komunii?
Jeśli ta osoba była pełnoletnia to nie widzę żadnego problemu. To czy on je wypije do obiadu na trawienie po jednej szklance czy też na raz. To już jego decyzja a nie twoja. Pan Jezus przemienił wodę w wino w naprawdę dużej ilości i też nie wykluczone że ktoś tego wina za dużo wypił

Poza tym to trzema piwami chyba raczej trudno zgrzeszyć grzechem pijaństwa.
Ostatnio zmieniony 2022-09-17, 17:49 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy grzechem jest kupienie komuś piwa?

Post autor: Andej » 2022-09-17, 17:54

Jeśli komuś, kto prowadzi auto, to bardzo źle. Albo jak nielatowi. Lub osobie już nietrzeźwej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ktoś całkiem obcy

Re: Czy grzechem jest kupienie komuś piwa?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-19, 22:44

Kiedy piwo ktoś polewa to koniecznie wypić trzeba...Ale! jeżeli polane nie było nic to wtedy nie ma problemu, kupić to jest nic, ale rozlać tak żeby rozkoszować, jedni mogą więcej, inni mniej, jeden walnie dziewięć inny więcej, inny mniej, albo ze trzy czy dwa, różnie, różnie... więc idę wypić napój bogów :)

ODPOWIEDZ