Pytanie

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kg1231
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2022
Lokalizacja: Głogów, Dolnośląskie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Pytanie

Post autor: Kg1231 » 2022-09-25, 19:25

Witajcie, przychodzę z zapytaniem. Mianowicie w lutym zawierzyłem się Panu Jezusowi przez ręce Maryi i jak w traktacie św. Ludwika de Montfort pisał, że są takie jakby praktyki itp. które trzeba praktykować. I ja zaniedbałem to wszystko a także i samo zawierzenie, w sensie żyłem tak jak przed zawierzeniem itp. I mam rozterkę czy powinienem pójść do spowiedzi św. i wyznać to ? czy jest to grzech ? Chciałbym jeszcze raz przeżyć 33 rekolekcje i raz jeszcze odmówić akt zawierzenia i się oddać raz jeszcze i starać się teraz na serio. Mógłby ktoś mi podpowiedzieć co powinienem zrobić?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie

Post autor: Andej » 2022-09-25, 19:43

Kg1231 pisze: 2022-09-25, 19:25 mam rozterkę czy powinienem pójść do spowiedzi św. i wyznać to ? czy jest to grzech ?
Nie wiem, czy to grzech, ale wyznanie tego na spowiedzi uważam za najlepszy sposób pozbycia się rozterek.
Kg1231 pisze: 2022-09-25, 19:25 Chciałbym jeszcze raz przeżyć 33 rekolekcje i raz jeszcze odmówić akt zawierzenia i się oddać raz jeszcze i starać się teraz na serio. Mógłby ktoś mi podpowiedzieć co powinienem zrobić?
Czujesz taką potrzebę, to zrób to. Ale tym razem z mocnym postanowieniem wypełnienia w całości.
Akt zawierzenia możesz regularnie ponawiać. Po prostu staraj się. Najważniejsze jest to, aby się starać z całego serca. Z całej siły. Nie zawsze musi się udać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ