Przebudzenie przed polucją

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: abi » 2022-10-11, 20:24

a co do pytania lukasz_1 to nigdy bym sie tak nie wglebiala w temat
nie jest to celowe dzialanie, IMO nie ma grzechu
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: lukasz_1 » 2022-10-13, 18:48

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas.

Zrozumiałem z tego wszystkiego że nie jest to grzech skoro zaczyna się od snu(nad którym nie mam kontroli) mimo że cała sytuacja kończy się po przebudzeniu. Nie zmienia to faktu że nie jest to celowe działanie, a powstrzymanie polucji choć możliwe jest niezdrowe dla mnie, organizm musi się pozbyć nadmiaru.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: Jozek » 2022-10-13, 18:55

Ktory nazbierales wczesniejszym podniecaniem sie.
Oczywiscie wazne jest takze czy przyczyniasz sie czynnie do tej polucji po przebudzeniu, czy nie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: lukasz_1 » 2022-10-13, 19:02

Jozek pisze: 2022-10-13, 18:55 Ktory nazbierales wczesniejszym podniecaniem sie.
Oczywiscie wazne jest takze czy przyczyniasz sie czynnie do tej polucji po przebudzeniu, czy nie.
Czy to znaczy że polucja oraz sny o tematyce erotycznej towarzyszące polucji zostały wywołana tym ze wcześniej w ciągu dnia czymś się musiałem podniecić? Bez tego podniecenia polucja nie miała by miejsca?

Po przebudzeniu mam 1/2s na reakcję która polega na zaciśnięciu mięśni lub rozluźnieniu się.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: abi » 2022-10-13, 19:06

Jozek pisze: 2022-10-13, 18:55 Ktory nazbierales wczesniejszym podniecaniem sie.
odnosze wrazenie ze morkej napisal ze to niezalezne od woli osoby

Morkej pisze: 2022-10-10, 16:11 produkcja nasienia u mężczyzny ma miejsce non stop. Organizm je gromadzi, ale istnieje z naturalnych przyczyn potrzeba usuwania jego nadmiaru.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: Jozek » 2022-10-13, 19:15

Zgadzam sie z tym ze produkcja nasienia ma miejsce non sto, jednak jego ilosc jest redukowana poprzez pochlanianie nadmiaru wczesniejszej produkcji, co jest jakby zabezpieczeniem ciaglej dostawy swierzych plemnikow.
Wszystko odbywa sie w jadrach i najadzu, a to co wyjdzie poza ten system, musi albo byc wydalone w wytrysku, albo kumuluje sie w organach do ktorych jjest dostarczana podczas podniecenia.
Jak pisalem wczesniej, jesli dochodzi do kilkakrotnego podniecenia nie zakonczonego wytryskiem, to caly ulkad nasienny staje sie przepelniony, przeladowany i to powoduje bule jader i podbrzusza.
To samo moze byc przyczyna polucji.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: abi » 2022-10-13, 19:21

jego ilosc jest redukowana poprzez polucje, a nie zadne pochlanianie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: Jozek » 2022-10-13, 19:26

abi pisze: 2022-10-13, 19:21 jego ilosc jest redukowana poprzez polucje, a nie zadne pochlanianie
Tu sie niestety mgrubo mylis, i to samo dzieje sie w organizmie kobiet z jajeczkiem, ktore gdy nie zostanie zaplodnione, zostaje pochloniete przez organizm, ktory z samej natury, nie moze sobie pozwolic na marnotrawstwo najlepszych i najbardziej pozadanych skladnikow.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: lukasz_1 » 2022-10-13, 19:33

Jozek pisze: 2022-10-13, 19:15 Zgadzam sie z tym ze produkcja nasienia ma miejsce non sto, jednak jego ilosc jest redukowana poprzez pochlanianie nadmiaru wczesniejszej produkcji, co jest jakby zabezpieczeniem ciaglej dostawy swierzych plemnikow.
Wszystko odbywa sie w jadrach i najadzu, a to co wyjdzie poza ten system, musi albo byc wydalone w wytrysku, albo kumuluje sie w organach do ktorych jjest dostarczana podczas podniecenia.
Jak pisalem wczesniej, jesli dochodzi do kilkakrotnego podniecenia nie zakonczonego wytryskiem, to caly ulkad nasienny staje sie przepelniony, przeladowany i to powoduje bule jader i podbrzusza.
To samo moze byc przyczyna polucji.
Czy to znaczy że Pana zdaniem jeśli wyeliminuję bodziec czyli podniecenie to polucje nie wystąpią?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: Jozek » 2022-10-13, 19:41

Tak, jak najbardziej.
Eliminacja podniecen, spowoduje stabilizacje produkcji nasienia w jadrach, a produkowany nadmiar redukowany poprzez pochlanianie starych plemnikow w najadrzu.
Tak wlasnie dziala uklad nasienny u mezszczyzny.
Nasienie jest produkowane caly czas, ale jesli nie dochodzi do podniecen to nadmiar jest redukowany poprzez pochlanianie starych plemnikow by odzyskac wazne skladniki do produkcji nowych.
Onanizm jest w duzym stopniu czynnikiem ktory oslabia organizm mezszczyzny, bo powoduje zuzycie waznych dla organizmu skladnikow.
Ostatnio zmieniony 2022-10-13, 19:43 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: lukasz_1 » 2022-10-13, 19:51

Jozek pisze: 2022-10-13, 19:41 Tak, jak najbardziej.
Eliminacja podniecen, spowoduje stabilizacje produkcji nasienia w jadrach, a produkowany nadmiar redukowany poprzez pochlanianie starych plemnikow w najadrzu.
Tak wlasnie dziala uklad nasienny u mezszczyzny.
Nasienie jest produkowane caly czas, ale jesli nie dochodzi do podniecen to nadmiar jest redukowany poprzez pochlanianie starych plemnikow by odzyskac wazne skladniki.
Nie wiem jak miałbym to osiągnąć. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie żadnej sytuacji która by prowadziła do podniecenia i była wywołana celowo lub za moim przyzwoleniem.
Nie dążę do podniecenia poprzez zachowanie lub szukanie treści erotycznych. Poniżej cytat z innego forum który obrazuję co mam na myśli.

"Podniecenie jest reakcją organizmu, które, jeśli nie jest skutkiem wyboru pożądliwego zachowania, może rodzić się niezależnie od naszej woli. A więc jeśli nie ma świadomego wyboru zła, trudno mówić o grzechu. Jeśli przytulisz dziewczynę i w tym momencie pojawia się podniecenie, to rodzi się ono jako reakcja mimowolna."

Biorąc pod uwagę powyższe, w jaki sposób mam unikać przypadkowego podniecenia? Wydaje się to nie możliwe.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: abi » 2022-10-13, 19:59

nie daj sie wkrecic w poczucie winy w tym przypadku @lukasz_1
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
lukasz_1
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: lukasz_1 » 2022-10-13, 20:04

abi pisze: 2022-10-13, 19:59 nie daj sie wkrecic w poczucie winy w tym przypadku @lukasz_1
Mam podobne wrażenie, ale chciałbym poznać całościowy pogląd na ten temat @Jozek

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: Morkej » 2022-10-13, 20:07

Jozek pisze: 2022-10-13, 19:41 Eliminacja podniecen, spowoduje stabilizacje produkcji nasienia w jadrach
Jozek, ale co Ty w ogóle piszesz lukaszowi? Przecież autor zaznacza, że nie wywołuje podniecenia w sposób celowy. Jaką eliminację masz na myśli?
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Przebudzenie przed polucją

Post autor: Jozek » 2022-10-13, 23:25

Eliminacje wszelkich sytuacji ktore moze wyeliminowac, a ktore wplywaja na to podniecenie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ