Zastoj na forach chrzescijaskich

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: Nenderen » 2022-10-23, 20:36

Andej pisze: 2022-10-13, 08:58
sądzony pisze: 2022-10-13, 08:29 Moim zdaniem, dla chrześcijanina, wystarczyłoby znać Słowo i powtarzać je za Duchem.
Absolutnie nie. Sama mantra, choćby mądrymi słowami to za mało. Trzeba rozumieć. Trzeba tak modyfikować swoje życie, aby było zgodne ze Słowem. Samo bezmyślne powtarzanie niewiele daje. Mt 7.21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

Ale sądzony użył sformułowania o powtarzaniu Słowa za Duchem co brzmi jak postawa przyjmowania Słowa i życie nim. W "powtarzaniu" mieści się wprowadzanie Słowa w czyn i pozwalanie aby kiełkowało. Kiedy Apostołowie nieudolnie próbowali wypędzać złe duchy znali częściowo Słowo Boże ale nie mieli jeszcze w sobie przewodnictwa Ducha. Po Pięćdziesiątnicy ustały strachy, niekonsekwencję - mając Ducha powtarzali wreszcie w sobie udanie Słowo.
Tak wogóle to cześć Hildegardo, fajnie że wróciłaś. Jak będę miał czas poczytam Twoje posty zapoznając się z poglądami. Wszelako w tych które pamiętam podobała mi się obecna w nich dobroduszność.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: Andej » 2022-10-23, 20:40

Nenderen pisze: 2022-10-23, 20:36 brzmi jak postawa przyjmowania Słowa i życie nim.
Jeśli życie nim, to tak. Nawet bez powtarzania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: Nenderen » 2022-10-23, 20:43

Tak w sumie powinienem przeprosić za już chyba drugi raz dziejący się błąd, mianowicie widzę posty na końcu strony, odpowiadam na któryś z nich a potem zauważam że to nie najnowsza strona ale pierwsza lub inna.
Przepraszam, mam już postanowienie na najbliższy czas
Ostatnio zmieniony 2022-10-23, 20:43 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5399
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: abi » 2022-10-23, 20:45

nie ma zakazu odpowiadac na dawniejsze ;)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: Andej » 2022-10-23, 20:49

Niedawno odkryłem (choć jeszcze ani razu nie skorzystałem) taki malutki kwadracik z ukośną strzałką skierowaną w prawo do góry, umieszczony z prawej strony nicku autora ostatniego postu. Wydaje mi się, że warto z niego korzystać, aby uniknąć strasu związanego z tym, co napisałeś.
Nie przejmuj się nic nieznaczącymi drobiazgami. Przecież masz prawo odnosić się każdej treści, która kiedykolwiek został opublikowane. Takze do tych najstarszych. Jeśli tylko interesują.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: Nenderen » 2022-10-23, 20:53

Abi i Andeju, dziękuję za Wasze posty
Ostatnio zmieniony 2022-10-23, 20:54 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: sądzony » 2022-10-24, 08:17

Andej pisze: 2022-10-23, 20:49 Niedawno odkryłem (choć jeszcze ani razu nie skorzystałem) taki malutki kwadracik z ukośną strzałką skierowaną w prawo do góry, umieszczony z prawej strony nicku autora ostatniego postu. Wydaje mi się, że warto z niego korzystać, aby uniknąć strasu związanego z tym, co napisałeś.
Nie przejmuj się nic nieznaczącymi drobiazgami. Przecież masz prawo odnosić się każdej treści, która kiedykolwiek został opublikowane. Takze do tych najstarszych. Jeśli tylko interesują.
A po co ten kwadracik?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: Andej » 2022-10-24, 08:58

Spróbuj najechać kursorem na ten znaczek. Pojawi się napis wyjaśniający. Co prawda napisany z błędem gramatycznym, bowiem rzeczownik w tej uwadze, chociaż jest nieosobowy, jest odmieniony jak osobowy. Ale to teraz powszechne i nagminne. Niemal wszystkie słowa, które wchodzą do użytku, są odmieniane, jako osobowe. Zapewne Bralczyk uznałby to za właściwą formę z uwagi na to, ze niemal wszyscy tak odmieniają.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: sądzony » 2022-10-24, 22:00

A skąd ktoś/coś wie, żem ja to przeczytał?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5399
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: abi » 2022-10-24, 22:13

gdzie jest jakis kwadracik ze strzalka?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Rak

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: Rak » 2022-10-24, 23:29

Zobacz- przed autor:rak jest taki mały kwadracik, albo szary, albo taki buraczkowy. Jak na niego najedziesz kursorem, to na szarym będzie-post, na tym dajmy, że buraczkowym-nieprzeczytany post.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5399
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: abi » 2022-10-25, 20:01

na tablecie nie ma :(
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: sądzony » 2022-10-25, 20:14

abi pisze: 2022-10-25, 20:01 na tablecie nie ma :(
Na syropie też nie :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Zastoj na forach chrzescijaskich

Post autor: Nenderen » 2022-10-25, 20:33

Rak pisze: 2022-10-24, 23:29 Zobacz- przed autor:rak jest taki mały kwadracik, albo szary, albo taki buraczkowy. Jak na niego najedziesz kursorem, to na szarym będzie-post, na tym dajmy, że buraczkowym-nieprzeczytany post.
Określenie "buraczkowy kwadracik" brzmi rozczulająco i zostawiło na mojej twarzy szeroki uśmiech :)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ