Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Andej » 2022-11-07, 12:31

kacperek29 pisze: 2022-11-07, 11:07 Andej jeszcze przestać jeść zwierzęta i rośliny i chyba żywić się powietrzem albo energią kosmiczną.
Podam kilka przykładów:
Aleksandra Maria Da Costa
Teresa Neumann
Marta Robin
Leonia Nastałówna
Kolumba z Riet
Katarzyna ze Sieny
św. Ita
św. Lidwina z Schiedam
św. Józef z Kupertynu
Anna Katarzyna Emmerich.
Czyż nie powinniśmy jak oni?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Albertus » 2022-11-07, 12:59

Chociaż oczywiście zabijanie zwierząt i jedzenie mięsa jest, w pewnym sensie, skutkiem grzechu pierworodnego. Jednak nie jest grzechem bo Bóg na to pozwala.
Ostatnio zmieniony 2022-11-07, 13:00 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pobóg Welebor
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2 lis 2022
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Pobóg Welebor » 2022-11-07, 13:06

@Albertus
Przecież mówisz dokładnie to, co ja. A jeśli chodzi o laboratoria, to katechizm mówi że dla życia ludzkiego w rozsądnych granicach. Na kosmetyki już trzeba uważać.
Kupowanie z farm przemysłowych jest skazywaniem zwierząt na niepotrzebne cierpienia, tak, czy nie?
Co do tasiemców, to w układzie pokarmowym człowieka będzie dużo miejsca dla tych stworzeń bożych 😉
Z Panem Bogiem 🙂

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
@Marek_Piotrowski
Próbujesz obronić swoje zdanie najwyraźniej. Ja przyjmuję wszystko, co mówi Kościół. Wskaż mi błąd. Mogę wierzyć w baranki i lwy, i to jest właśnie to, czego oko nie widziało. Poza tym masz rację oczywiście, spodziewam się innej rzeczywistości niż ta trójwymiarowa.
Z Panem Bogiem 🙂

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-07, 13:14

Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 13:10 Ja przyjmuję wszystko, co mówi Kościół.
To świetnie, ja też. Teraz pozostaje Ci pokazać, gdzie Kościół mówi, iż nasza wieczność będzie gdzie indziej niż w Niebie.
Czekam niecierpliwie ;)

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Albertus » 2022-11-07, 13:28

Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 13:10 @Albertus
Przecież mówisz dokładnie to, co ja. A jeśli chodzi o laboratoria, to katechizm mówi że dla życia ludzkiego w rozsądnych granicach. Na kosmetyki już trzeba uważać.
Kupowanie z farm przemysłowych jest skazywaniem zwierząt na niepotrzebne cierpienia, tak, czy nie?
Co do tasiemców, to w układzie pokarmowym człowieka będzie dużo miejsca dla tych stworzeń bożych 😉
Z Panem Bogiem 🙂
No jednak nie do końca to co ty bo ty nazywasz kupowanie mięsa grzechem a ja za grzech uważam tylko celowe i niepotrzebne zadawanie cierpień zwierzętom.

Święty Paweł pisze żeby jeść wszystko cokolwiek w jatce sprzedają i nie mamy obowiązku sprawdzania czy zwierzę z którego mięso kupujemy było dobrze czy źle traktowane.

A co do tasiemców to oczywiście żartujesz?

Jeśli nie to napisz coś więcej jak to sobie wyobrażasz?

Awatar użytkownika
Pobóg Welebor
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2 lis 2022
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Pobóg Welebor » 2022-11-07, 13:41

@Marek_Piotrowski
To jakieś kpiny, bo już pokazałem.
@Albertus
Masz rację, nie trzeba dociekać, ale my to wiemy. Niech każdy w swoim sumieniu zdecyduje.
Co do tasiemców, to nie wiem, serio w żołądku będzie miejsce. Wierzę, tak prywatnie, że żadna świadomość nie umiera na wieki. A nasza umiera każdej nocy na chwilę... Dusza i świadomość to co innego, więc Bóg, który troszczy się o ptaki nie pozwoli im umrzeć.
Z Panem Bogiem 🙂

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-07, 14:01

Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 13:41 @Marek_Piotrowski
To jakieś kpiny, bo już pokazałem.
Nie.
DLa Twojej wiadomości: Kościół niczego takiego nie uczy.
Uczy natomiast że są tylko dwa stany ostateczne: Niebo i Piekło.
Królestwo Niebieskie jest ukazywane w różny sposób: jako Nowa Ziemia i Nowe Niebo (idiom oznaczający wszystko stworzone), jako miasto Nowe Jeruzalem, i jeszcze w wielu różnych obrazach.
Nie będzie osobnego stanu "przyszły świat" i Niebo. To synonimy.
Ostatnio zmieniony 2022-11-07, 14:04 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: sądzony » 2022-11-07, 14:12

Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 13:41 @Marek_Piotrowski
To jakieś kpiny, bo już pokazałem.
Wybacz, że się wtrącę. Tak się przyglądam. To co piszesz jest miejscami nawet dość ciekawe. Dość rzadko zgadzam się z @Marek_Piotrowski, ale również uważam, że nie pokazałeś, a pisze to dlatego, by dostrzec i móc zrozumieć to o czym chcesz powiedzieć.
W duchu i miłości.

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-11-07, 14:01
Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 13:41 @Marek_Piotrowski
To jakieś kpiny, bo już pokazałem.
Nie.
DLa Twojej wiadomości: Kościół niczego takiego nie uczy.
Uczy natomiast że są tylko dwa stany ostateczne: Niebo i Piekło.
Królestwo Niebieskie jest ukazywane w różny sposób: jako Nowa Ziemia i Nowe Niebo (idiom oznaczający wszystko stworzone), jako miasto Nowe Jeruzalem, i jeszcze w wielu różnych obrazach.
Nie będzie osobnego stanu "przyszły świat" i Niebo. To synonimy.
Może ma na myśli: "Królestwo Niebieskie jest w (pośród) was." Jako stan. Tak gdybam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Pobóg Welebor
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2 lis 2022
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Pobóg Welebor » 2022-11-07, 14:22

@sądzony
Wieczorem będę miał czas, ale każdy może przeczytać katechizm. Może osobny wątek będzie potrzebny. Niebo nie jest miejscem nawet. Może w przenośni mówi się o Niebie w znaczeniu świata po zmartwychwstaniu.
Z Panem Bogiem 🙂

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Albertus » 2022-11-07, 14:33

Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 13:41 Co do tasiemców, to nie wiem, serio w żołądku będzie miejsce.
??? Nie rozumiem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: sądzony » 2022-11-07, 14:37

Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 14:22 @sądzony
Wieczorem będę miał czas, ale każdy może przeczytać katechizm. Może osobny wątek będzie potrzebny. Niebo nie jest miejscem nawet. Może w przenośni mówi się o Niebie w znaczeniu świata po zmartwychwstaniu.
Z Panem Bogiem 🙂
Z tym czytaniem jest różnie, jak i ze słuchaniem. To czy "wyczytasz" czy usłyszysz to już inna sprawa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Pobóg Welebor
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2 lis 2022
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Pobóg Welebor » 2022-11-07, 14:52

sądzony pisze: 2022-11-07, 14:37 Z tym czytaniem jest różnie, jak i ze słuchaniem. To czy "wyczytasz" czy usłyszysz to już inna sprawa.
To niech tak zostanie. Ja nie chcę niczego udowadniać, szczególnie, że stoi jak wół ;)
Nie chcę konkurować o rację, więc już milczę na ten temat.
Z Panem Bogiem 🙂

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Albertus pisze: 2022-11-07, 14:33
Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 13:41 Co do tasiemców, to nie wiem, serio w żołądku będzie miejsce.
??? Nie rozumiem.
Lew i baranek: tasiemiec i człowiek ;)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: sądzony » 2022-11-07, 15:40

Pobóg Welebor pisze: 2022-11-07, 14:54
sądzony pisze: 2022-11-07, 14:37 Z tym czytaniem jest różnie, jak i ze słuchaniem. To czy "wyczytasz" czy usłyszysz to już inna sprawa.
To niech tak zostanie. Ja nie chcę niczego udowadniać, szczególnie, że stoi jak wół ;)
Nie chcę konkurować o rację, więc już milczę na ten temat.
Z Panem Bogiem 🙂
Mi również nic chodzi o rację, a prawdę.
Oczywiście, że nie musisz niczego udowadniać ... zresztą
prawda brzydzi się dowodem :)

W duchu i miłości
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-07, 17:17

Parę słów z Katechizmu:

Na temat tego, co oznacza "niebo i ziemia":
290 Całość tego, co istnieje (wyrażona formułą „niebo i ziemia”), zależy od Tego, kto daje jej istnienie. (...)
326 Wyrażenie „niebo i ziemia” w Piśmie świętym oznacza to wszystko, co istnieje – całe stworzenie.(...)



Na temat tego, gdzie przebywają zbawieni:
II. Niebo
1023 Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem oraz są doskonale oczyszczeni, żyją na zawsze z Chrystusem. Są na zawsze podobni do Boga, ponieważ widzą Go „takim, jakim jest” (1 J 3, 2), twarzą w twarz572:
Powagą apostolską orzekamy, że według powszechnego rozporządzenia Bożego dusze wszystkich świętych... i innych wiernych zmarłych po przyjęciu chrztu świętego, jeśli w chwili śmierci nie miały nic do odpokutowania... albo jeśliby wówczas miały w sobie coś do oczyszczenia, lecz doznały oczyszczenia po śmierci... jeszcze przed odzyskaniem swoich ciał i przed Sądem Ostatecznym, od chwili Wniebowstąpienia Zbawiciela, naszego Pana Jezusa Chrystusa, były, są i będą w niebie, w Królestwie i w raju niebieskim z Chrystusem, dołączone do wspólnoty aniołów i świętych. Po męce i śmierci Pana Jezusa Chrystusa oglądały i oglądają Istotę Bożą widzeniem intuicyjnym, a także twarzą w twarz, bez pośrednictwa żadnego stworzenia573.

1024 To doskonałe życie z Trójcą Świętą, ta komunia życia i miłości z Nią, z Dziewicą Maryją, aniołami i wszystkimi świętymi, jest nazywane „niebem”. Niebo jest celem ostatecznym i spełnieniem najgłębszych dążeń człowieka, stanem najwyższego i ostatecznego szczęścia.

1025 Żyć w niebie oznacza „być z Chrystusem”574. Wybrani żyją „w Nim”, ale zachowują i – co więcej – odnajdują tam swoją prawdziwą tożsamość, swoje własne imię575: Żyć, to być z Chrystusem; tam gdzie jest Chrystus, tam jest życie i Królestwo576.

2802 Wyrażenie „któryś jest w niebie” nie oznacza miejsca, lecz majestat Boga i Jego obecność w sercach ludzi sprawiedliwych. Niebo, dom Ojca, stanowi prawdziwą ojczyznę, do której zdążamy i do której już należymy.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: kacperek29 » 2022-11-07, 18:26

Andej pisze: 2022-11-07, 12:31
kacperek29 pisze: 2022-11-07, 11:07 Andej jeszcze przestać jeść zwierzęta i rośliny i chyba żywić się powietrzem albo energią kosmiczną.
Podam kilka przykładów:
Aleksandra Maria Da Costa
Teresa Neumann
Marta Robin
Leonia Nastałówna
Kolumba z Riet
Katarzyna ze Sieny
św. Ita
św. Lidwina z Schiedam
św. Józef z Kupertynu
Anna Katarzyna Emmerich.
Czyż nie powinniśmy jak oni?
Czyż każdego Bóg obdarza takim "darem"? Raczej nie każdy jest mistykiem albo cierpiącym za innych. Można też naśladować Jezusa, który jadł ryby i nie traktował tego jako grzech,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”