Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6009
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Albertus » 2022-11-07, 18:37

kacperek29 pisze: 2022-11-07, 18:26
Andej pisze: 2022-11-07, 12:31
kacperek29 pisze: 2022-11-07, 11:07 Andej jeszcze przestać jeść zwierzęta i rośliny i chyba żywić się powietrzem albo energią kosmiczną.
Podam kilka przykładów:
Aleksandra Maria Da Costa
Teresa Neumann
Marta Robin
Leonia Nastałówna
Kolumba z Riet
Katarzyna ze Sieny
św. Ita
św. Lidwina z Schiedam
św. Józef z Kupertynu
Anna Katarzyna Emmerich.
Czyż nie powinniśmy jak oni?
Czyż każdego Bóg obdarza takim "darem"? Raczej nie każdy jest mistykiem albo cierpiącym za innych. Można też naśladować Jezusa, który jadł ryby i nie traktował tego jako grzech,
Jezus nie miał nic przeciwko jedzeniu nie tylko ryb ale też innego mięsa.

świadczy o tym chociażby przypowieść o synu marnotrawnym:

Łk15:11 Powiedział też: «Pewien człowiek miał dwóch synów. 12 Młodszy z nich rzekł do ojca: "Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada". Podzielił więc majątek między nich. 13 Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie. 14 A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. 15 Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola żeby pasł świnie4. 16 Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. 17 Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. 18 Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu5 i względem ciebie; 19 już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. 20 Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. 21 A syn rzekł do niego: "Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu6 i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem". 22 Lecz ojciec rzekł do swoich sług: "Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! 23 Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, 24 ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się". I zaczęli się bawić.
25 Tymczasem starszy jego syn7 przebywał na polu. Gdy wracał i był blisko domu, usłyszał muzykę i tańce. 26 Przywołał jednego ze sług i pytał go, co to ma znaczyć. 27 Ten mu rzekł: "Twój brat powrócił, a ojciec twój kazał zabić utuczone cielę, ponieważ odzyskał go zdrowego". 28 Na to rozgniewał się i nie chciał wejść; wtedy ojciec jego wyszedł i tłumaczył mu. 29 Lecz on odpowiedział ojcu: "Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi. 30 Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę". 31 Lecz on mu odpowiedział: "Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. 32 A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się"».
Ostatnio zmieniony 2022-11-07, 19:10 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Andej » 2022-11-07, 19:22

Nie wiem. Nie miałem odwagi spróbować.

A Jezus... Jadał ryby, mięso, produkty zbożowe, owoce... korzystał z oliwy... Czy uważasz, że naśladowanie Chrystusa może być złe?
Ostatnio zmieniony 2022-11-07, 19:26 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Dezerter » 2022-11-10, 22:43

Jedzenie mięsa nie jest złem.
Marku, ale czytaj uważnie to co cytujesz
jeśli w chwili śmierci nie miały nic do odpokutowania... albo jeśliby wówczas miały w sobie coś do oczyszczenia, lecz doznały oczyszczenia po śmierci... jeszcze przed odzyskaniem swoich ciał i przed Sądem Ostatecznym, od chwili Wniebowstąpienia Zbawiciela, naszego Pana Jezusa Chrystusa, były, są i będą w niebie,
czyżby z tego tekstu wynikało, że niebo jest jeszcze przed odzyskaniem swoich ciał i przed Sądem Ostatecznym
ale zgoda, że po Sądzie i tak słusznie mówisz, że jest tylko stan nieba i piekła
a jak i gdzie stan nieba, czyli komunii z Bogiem się będzie realizował, czy np w Nowym Jeruzalem, czy na Nowej Ziemi i Nowym Niebie, czy w innej Rajskiej rzeczywistości zwanej niebem to już pożyjemy zobaczymy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19063
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2624 times
Been thanked: 4636 times
Kontakt:

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-10, 23:02

Dezerter pisze: 2022-11-10, 22:43 Jedzenie mięsa nie jest złem.
Marku, ale czytaj uważnie to co cytujesz
jeśli w chwili śmierci nie miały nic do odpokutowania... albo jeśliby wówczas miały w sobie coś do oczyszczenia, lecz doznały oczyszczenia po śmierci... jeszcze przed odzyskaniem swoich ciał i przed Sądem Ostatecznym, od chwili Wniebowstąpienia Zbawiciela, naszego Pana Jezusa Chrystusa, były, są i będą w niebie,
czyżby z tego tekstu wynikało, że niebo jest jeszcze przed odzyskaniem swoich ciał i przed Sądem Ostatecznym
Oczywiście, że tak. Nie pamiętam dokładnie który to był sobór, ale jeden z bardzo wczesnych, który to określił.
A czemu uważasz, że nie przeczytałem?
ale zgoda, że po Sądzie i tak słusznie mówisz, że jest tylko stan nieba i piekła
a jak i gdzie stan nieba, czyli komunii z Bogiem się będzie realizował, czy np w Nowym Jeruzalem, czy na Nowej Ziemi i Nowym Niebie, czy w innej Rajskiej rzeczywistości zwanej niebem to już pożyjemy zobaczymy
Przedstawiasz różne określenia jednej Rzeczywistości jako różne opcje w alternatywie.
Być może dlatego, że choć piszesz o Niebie jako o stanie, odruchowo myślisz o miejscu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Dezerter » 2022-11-11, 17:23

myślałem, że jak podkreślę, to wystarczy
jeszcze przed odzyskaniem swoich ciał i przed Sądem Ostatecznym, - wówczas jest mowa o niebie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19063
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2624 times
Been thanked: 4636 times
Kontakt:

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-12, 00:40

ktos twierdził inaczej?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Andej » 2022-11-12, 09:42

A ja myślę, w swojej ignorancji, o dzieleniu skóry na niedźwiedziu.

W swojej niewiedzy przyznaję się do tego, że bezpośrednio na podstawie Biblii nie potrafię jednoznacznie określić kolejnych etapów przechodzenia do nieba, zmartwychwstania... Nie potrafię określić konkretnej kolejności.

A różne objawienia dotyczące czyśćca sugerują, że tam człowiek cierpi cieleśnie. Bo są opisywane męki odnoszące się do ciała, bólu, pragnienia. Jestem przekonany, że to metafora, ale... Ale dopóki nie doświadczę...

Mam świadomość tego, jak mała jest moja wiedza. Nie tylko wobec całej Prawdy, ale wobec Waszej wiedzy. JA, mały szary mysz (ach, co za hipokryzja!) nie śmiem autorytatywnie twierdzić, że po drugiej stronie życia jest coś tak, a cos inaczej. Chyba, że wynika to jednoznacznie z Biblii. Biblii, która słabo znam (niniejsze Forum wiele mnie uczy, ale wciąż za mało). Dlatego, jeśli w Biblii jest jednoznacznie opisany ciąg zdarzeń w konkretnej kolejności, to wielce wdzięcznym będę, za udostępnienie mi tegoż.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy fragment Izajasza 65, 25 wyraźnie mówi o tym, że zwierzęta będą w niebie?

Post autor: Andy72 » 2022-11-12, 09:45

Andej pisze: 2022-11-12, 09:42 W swojej niewiedzy przyznaję się do tego, że bezpośrednio na podstawie Biblii nie potrafię jednoznacznie określić kolejnych etapów przechodzenia do nieba, zmartwychwstania... Nie potrafię określić konkretnej kolejności.
Pożyjemy, zobaczymy :)
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”