Sekret

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Victor
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2022
Been thanked: 1 time

Sekret

Post autor: Victor » 2022-10-14, 14:40

Hej. Jakiś czas temu obejrzałem film "Sekret". Dotyczy on prawa przyciągania. Co ciekawe, to jest powiązane z Biblią. Jest też książka o tym samym tytule, myślę że nawet lepsza niż film, lepiej to wyjaśnia. Generalnie chodzi o bycie dobrym człowiekiem, o karmę. To co robimy do nas powraca, to jest nieuniknione. Gorąco polecam do zapoznania się z tym tytułem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Sekret

Post autor: abi » 2022-10-14, 19:48

311450715_1220633705173691_7985687113486668021_n.jpg
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Sekret

Post autor: Andej » 2022-10-14, 21:22

Victor pisze: 2022-10-14, 14:40 chodzi o bycie dobrym człowiekiem
Tak, słusznie. Tego dotyczy odpowiedź cChrystusa na pytanie, które przykazanie jest najważniejsze.
Victor pisze: 2022-10-14, 14:40 chodzi ... o karmę.
Też słusznie. Modlimy się o nią słowami Modlitwy Pańskiej: Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. O tyle karmy, ile jest konieczne do życia.

Nie wiem o co chodzi z tym wracaniem karmy. Ja bardzo nie lubię jak mi karma wraca. Ta jakiś objaw kłopotów gastrycznych. To nie jest stan naturalny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Victor
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2022
Been thanked: 1 time

Re: Sekret

Post autor: Victor » 2022-10-14, 21:26

Cóż, można ironizować, albo można mieć otwarty umysł i się zapoznać, a dopiero później oceniać. Czy wyniosłość i arogancja jest dobra z punku widzenia Biblii i Chrześcijaństwa? Bo taki komentarz o kłopotach gastrycznych to właśnie te cechy.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Sekret

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-10-15, 13:40

@Victor jest to metoda New Age, wzięta od Mesmera, Quimby'ego, Margaret Eddy i innych takich ludzi. Ci z kolei inspirowali się hinduizmem i wcześniejszą tradycją hermetyczną.
https://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_at ... w_Thought)

Według katolicyzmu grzech ciężki zapewne i szerokie otwarcie furtki dla diabła.
https://tvrepublika.pl/cwiczyc-joge-wyz ... 42471.html
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Sekret

Post autor: Jozek » 2022-10-15, 13:44

Victor pisze: 2022-10-14, 21:26 Cóż, można ironizować, albo można mieć otwarty umysł i się zapoznać, a dopiero później oceniać. Czy wyniosłość i arogancja jest dobra z punku widzenia Biblii i Chrześcijaństwa? Bo taki komentarz o kłopotach gastrycznych to właśnie te cechy.
Dla chrzescijanina karma, to po prostu jedzenie, a jesli miales na mysli karme w sensie chinduistycznym, to takiego terminu nie ma w Chrzescijanstwie, wiec nie jest to wynioslosc czy arogancja z punktu widzenia Biblii i Chrzescijanstwa tylko zrozumienie twojego wpisu po chrzescijansku.
Ostatnio zmieniony 2022-10-15, 13:47 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Sekret

Post autor: abi » 2022-10-15, 16:18

jestem chrzescijanka ale roxrozniam dwa znaczenia slowa karma
1 jedzenie np dla kota
2 zaleznosc losow od popelnionych w poprzednim wcieleniu czynow

poniewaz nie mam kota i nie wierze w kolejne wcielenia to mnie nie dotyczy
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Sekret

Post autor: Jozek » 2022-10-15, 16:29

Czyli tak jak Andej, nie bierzesz pod uwage znaczenia z punktu 2, jako we wpisie na forum Chrzescijanskim i dotyczacym Chrzescijan.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Sekret

Post autor: abi » 2022-10-15, 17:55

poza forum tak samo uwazam
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Sekret

Post autor: Hildegarda » 2022-10-15, 18:15

W chrześcijaństwie nie ma prawa przyciągania i karmy, są dwa przykazania miłości i rozwój miłości altruistycznej.


ps. nie chciałbyś chyba być na miejscu wierzących w karmę hinduistów z najniższych kast tzw. niedotykalnych

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Sekret

Post autor: sądzony » 2022-10-16, 09:56

W chrześcijaństwie jest chyba tak, że na ile będziesz chciał i potrafił otworzyć się na Miłość Bożą, na tyle będzie wylewać się ona na innych.

@Hildegarda trudno odpowiedzieć na to pytanie.
Myślę, że tak samo może zapytać amerykański człowiek sukcesu drugiego amer. człowieka sukcesu: "chyba nie chciałbyś być taką Hill lub sądzonym mieszkającym w takim kraju jak Polska".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Sekret

Post autor: Hildegarda » 2022-10-16, 10:23

@sądzony system kastowy doprowadził do dyskryminacji osób z najniższych warst właśnie w wyniku wiary w to że mają taką karmę, więc się im należy, więc nie wiem czy to dobre porównanie o którym mówisz

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Sekret

Post autor: AdamS. » 2022-10-16, 10:45

Victor pisze: 2022-10-14, 14:40 Generalnie chodzi o bycie dobrym człowiekiem, o karmę. To co robimy do nas powraca, to jest nieuniknione.
Dziękuję Ci, Wiktorze, za podzielenie się filmem - czuję się zachęcony do obejrzenia. Trochę ubawił mnie wpis Andeja, oczywiście z dużą porcją humoru i ironii, ale nie traktuj tych słów jako wyniosłość czy arogancję. Po prostu chciał w swoim stylu oddać swoje odczucia. :) Nie było to na pewno zwrócone przeciwko Tobie.

Żyjemy w czasach nieuniknionego zderzenia i przemieszania pojęć z wielu kręgów kulturowych. W tym względzie potrzebna jest z jednej strony dbałość o to, by ich nie mieszać (stąd termin "karma" na chrześcijańskim portalu rodzi zrozumiałe opory. Chodzi o jednoznaczność naszej mowy i spójność z wiarą.

Z drugiej strony istnieje aspekt dialogiczny. I tutaj warto czasem pochylić się nad jakimś terminem spoza naszej kultury. Czy karma nie wypływa z intuicyjnego rozumienia sprawiedliwości? Oczywiście wpisana jest w zupełnie obcy nam system wierzeń. Nie przyjmuję koncepcji reinkarnacji, bo nie potrafiłbym jej pogodzić z integralnością mojej osoby i z miłosierdziem naszego Pana, który jest dla nas Ojcem, nie jakimś eksperymentatorem. Jednak wiem, że istnieje wiara rozlana w sumieniach niechrześcijan, którzy stworzyli szereg pojęć i wyobrażeń, aby ją wyrazić. Ta wiara również warta jest uwagi, bo również w niej znajdziemy okruchy Dobra i Prawdy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Sekret

Post autor: sądzony » 2022-10-16, 12:30

Hildegarda pisze: 2022-10-16, 10:23 @sądzony system kastowy doprowadził do dyskryminacji osób z najniższych warst właśnie w wyniku wiary w to że mają taką karmę, więc się im należy, więc nie wiem czy to dobre porównanie o którym mówisz
Pewnie najlepsze nie jest, ale czy kapitalizm, merkantylizm, kolonializm, "eksploatacjonozm", militaryzm zachodu nie wyrządził więcej szkód?
Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć Churchill zagłodził 2 mln Hindusów. Dla porównani holokaust pochłonął 6 mln Żydów.

To nie system kastowy, a my zachód.
Myślisz, że Indianie Ameryk nie poradziliby sobie bez zachodu?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Sekret

Post autor: Dezerter » 2022-10-16, 12:46

Nie ma sensu licytować się na ilość ofiar
ale nie ma też sensu w jakimś sensie bronić ( a tak odbieram to co czynisz bracie) systemy kastowego, który jest złem systemowym podobnym do niewolnictwa, czy skrajnej pańszczyzny, rasizmu itp - trzeba potępiać i krytykować jednoznacznie
Prawo karmy, w które kiedyś wierzyłem po bliższym przyjrzeniu (to oryginalne z Wed) nie wytrzymuje krytyki
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ