Symbol kwiatu życia

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Faith
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times

Symbol kwiatu życia

Post autor: Faith » 2022-10-16, 16:35

Będzie to moje kolejne pytatnie o symbole na forum ale cóż, ostatnio siostra na jakimś tam evencie kupiła mi srebrny pierścionek z początku obejrzałam i takie o ładny geometryczny wzór z kwiatem. No ale oczywiście moje nerwicoparanojocoś się odzywa sprawdzam wzór z pierścionka i okazuje się że jest to pojedynczy element (złożony z 7 okręgów) wzoru o nazwie kwiat życia o którym wspomina się głównie w kontekście energii, chakr i tego typu rzeczy. Teraz nie wiem co mam w tej kwestii zrobić bo nie chce zrobić siostrze przykrości a jednocześnie nie wiem czy to że tak powiem taktowne z mojej strony żeby jako chrześcijanka nosić taki symbol (siostra wzór wybrała nieświadomie gdyż jest po prostu wizualnie ładny, a nie pójdę z nią pogadać na ten temat gdyż jestem jedyną osobą wierzącą w mojej najbliższej rodzinie i dla niej będzie to znowu jakieś moje dziwactwo).
Ostatnio zmieniony 2022-10-16, 18:04 przez Faith, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Symbol kwiatu życia

Post autor: Andej » 2022-10-16, 17:45

Faith pisze: 2022-10-16, 16:35 Będzie to moje kolejne pyatnie o symbole na forum ale cóż, ostatnio siostra na jakimś tam evencie kupiła mi srebrny pierścionek z początku obejrzałam i takie o ładny geometryczny wzór z kwiatem. No ale oczywiście moje nerwicoparanojocoś się odzywa sprawdzam wzór z pierścionka i okazuje się że jest to pojedynczy element (złożony z 7 okręgów) wzoru o nazwie kwiat życia o którym wspomina się głównie w kontekście energii, chakr i tego typu rzeczy. Teraz nie wiem co mam w tej kwestii zrobić bo nie chce zrobić siostrze przykrości a jednocześnie nie wiem czy to że tak powiem taktowne z mojej strony żeby jako chrześcijanka nosić taki symbol (siostra wzór wybrała nieświadomie gdyż jest po prostu wizualnie ładny, a nie pójdę z nią pogadać na ten temat gdyż jestem jedyną osobą wierzącą w mojej najbliższej rodzinie i dla niej będzie to znowu jakieś moje dziwactwo).
1. Czy nie mogłabyś wszystkich swoich rozterek umieszczać w jednym wątku? Wydaje mi się, że tak byłoby lepiej.
2. Jeśli jesteś jedyną osoba wierzącą w rodzinie, to powinnaś wyraźnie wyartykułować swoje obiekcje. Nie sobie uważają za dziwaczkę, jeśli Ciebie uszanują wartości wyznawane przez Ciebie. W ten sposób dajesz świadectwo tego, kim jesteś. Chyba nie wstydzisz się wiary?
3. Osobiście uważam, że te symbole nie maja żadnego znaczenia dla osoby, która nie wiąże z nimi zadnich wartości, ideologii czy wiary.
4. Ale noszenie takich symboli może być negatywnym świadectwem dla innych. I tego należy unikać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Faith
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times

Re: Symbol kwiatu życia

Post autor: Faith » 2022-10-17, 13:59

A propos co do jednego wątku nie jest to głupi pomysł prawdopodobnie jakoś to ogarnę. Nie nie wstydzę się wiary i mówię im jeżeli mam z czymś problem, ale traktują to z ,,dystansem". Oraz dziękuję za opinię w tej kwestii :)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Symbol kwiatu życia

Post autor: Nenderen » 2022-10-20, 19:35

Andeju, noszenie takich symboli nie tylko może pełnić funkcję negatywnego świadectwa ale i otwierać na działanie szatana. Wśród egzorcystów wiele się mówi o ezoterycznych przedmiotach i ozdobach. Pamiętajmy o biblijnej przestrodze by unikać wszystkiego co ma pozór zła.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Symbol kwiatu życia

Post autor: Andej » 2022-10-20, 21:21

Tak niektórzy mówią. Że to furtka. Cóż z tego, jeśli zamknięta? Nie sądzę, aby człowiek nieświadomy zła narażał się na nie. Ja ignoruję czarnego kota, kwiaty życia itd. Ale mam mechanika, który nie weźmie na podnośnik auta z numerem zawierającym trzy szóstki. Nie dotyka się takich aut.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Symbol kwiatu życia

Post autor: Nenderen » 2022-10-20, 21:47

Ale ten rodzaj trzech szóstek to matematyczna przypadkowość a nie satanistyczny znak, z kolei czarny kot to Boże stworzenie. Nie wymienialbym tych wątków obok takiego "kwiatu" mającego okultystyczne konotacje. Diabeł nie może obciążać grzechem bez współudziału woli człowieka ale z drugiej strony człowiek powinien badać w prawdzie Bożej czy to czym się otacza nie odwołuje się do rzeczywistości okultystycznej jak ten kwiat.
Ostatnio zmieniony 2022-10-20, 21:48 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”