Douglas Reed - Strategia Syjonu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Douglas Reed - Strategia Syjonu

Post autor: Praktyk » 2022-10-19, 09:08

Hej, została mi polecona książka "Strategia Syjonu". Napisana w latach 50tych, wydana w 70tych. Oceniana czasem jako wysoce antysemicka. Sam autor nie określa się jako antysemita, tylko jako opozycjonista do syjonizmu.

No i zacząłem czytać. Już na pierwszych 5ciu stronach pojawiają się np takie tezy :

- że plemię Judzkie to nie jest plemię izraelskie.
- że wizja mściwego Boga, który narodowi wybranemu obiecał ziemię, i pozwolił ( a nawet kazał ) wyrżnąć z tego powodu sąsiadów to Judzki wszczep w religię "dzieci Izraela" , która była bliższa miłościwego Boga chcącego kochać i pojednać cały świat.
- że, ten wszczep to taka ideologia "rasy panów" w wydaniu judzkim, i że wcześniej jej nie było w wierze tamtejszych plemion. A może nawet nigdy nie powinna się pojawić.


Dalej książka będzie krążyć wokół tego w jaki sposób ta żydowska wizja "rasy panów" jest realizowana w różnych czasach.


Będę pewnie sobie pomału czytał dalej, ale chciałbym się zorientować, czy ktoś was ma ją już za sobą. Czy zna jakieś źródło polemiki z tezami zawartymi w książce. Lub sam jest takim źródłem.
Ostatnio zmieniony 2022-10-19, 09:11 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Rak

Re: Douglas Reed - Strategia Syjonu

Post autor: Rak » 2022-12-10, 22:21

Praktyk,i jak czytasz? napisz coś więcej o tej książce, bo z tego co tu przeczytałam, to chyba jakieś rewolucyjne poglądy głosił autor.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Douglas Reed - Strategia Syjonu

Post autor: Dezerter » 2022-12-10, 22:38

Co ty czytasz :-o
- że plemię Judzkie to nie jest plemię izraelskie.
To jakie nim jest? ;) :p
Judea z czasów Jezusa to ostatnia i jedyna czysto żydowska kraina,
Galilea nią już w połowie nie była, ("czy może coś dobrego z Galilei przyjść? ")
Samaria, to samarytanie, więc sam rozumiesz
Poniżej w stronę Egiptu masz Edom i edomitów (potomków Ezawa, ale wrogów odwiecznych Izraela)
Kto ma Jerozolimę, jest naczelnym kapłanem i sprawuje Kult JHWH w Świątyni, kto ma Lewitów i uczonych w Piśmie ten jest Izraelem, ... w latach Jezusa była to Judea - fakt i kropka

Dodano po 12 minutach 48 sekundach:
Opowiada o tym jak Żydzi czyli Judaiczycy, przywłaszczyli sobie nazwę Izrael, mimo, że Izraelczycy zostali zniszczeni w 8 wieku p.n.e przez Asyrię.
Douglas Reed opisał setki faktów dokumentując jak plemie wybrane przez szatana
Reasumując
według tego Douglasa Prorocy,i Judejczycy, Jerozolima i Świątynia to wszystko wymysł szatana :-o
co chrześcijanin musi myśleć o takim autorze i książce chyba nie muszę mówić :-q :-w
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Douglas Reed - Strategia Syjonu

Post autor: Praktyk » 2023-02-01, 13:03

Rak pisze: 2022-12-10, 22:21 Praktyk,i jak czytasz? napisz coś więcej o tej książce, bo z tego co tu przeczytałam, to chyba jakieś rewolucyjne poglądy głosił autor.
Zrezygnowałem :) Za duża ilość towaru do zweryfikowania. Ponad moje siły i chęci.
Może na emeryturze się za to wezmę :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 233
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Douglas Reed - Strategia Syjonu

Post autor: Michał91 » 2023-02-02, 07:03

No wczoraj już skomentowałem wystąpienie pewnego rabina który pytał o to jakim ludziom Bóg się pierwszy objawił i stwierdził że Żydom.
Pierwsi ludzie którym się Bóg objawił nie byli Izraelitami, oni jedynie dokumentowali w sposób pisemny że wywodzili się od tych ludzi. Również kwestia rozumienia czym był naród wybrany odbiega od oryginalnej ponieważ nie negowano że Bóg działa również w innych narodach ale szczególnie ingeruje w historię, czystość kultu starożytnych Izraelitów, z tego narodu miało wyjść wielu proroków w tym Mesjasz.
Ostatnio zmieniony 2023-02-02, 07:05 przez Michał91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Douglas Reed - Strategia Syjonu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-02-03, 12:38

Michał91 pisze: 2023-02-02, 07:03 No wczoraj już skomentowałem wystąpienie pewnego rabina który pytał o to jakim ludziom Bóg się pierwszy objawił i stwierdził że Żydom.
Raczej miał rację:
J 4:22 BT5 "Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów."
Podobnie św.Paweł w 11. rozdziale Listu do Rzymian mówi wprost o Żydach jako o "zaczynie", "korzeniu", "gałęziach naturalnych" (my, poganie, jesteśmy dziczkami wszczepionymi w Naród Wybrany).
Pierwsi ludzie którym się Bóg objawił nie byli Izraelitami, oni jedynie dokumentowali w sposób pisemny że wywodzili się od tych ludzi.
Czy masz na myśli, że Izrael jako taki powstał później, a wcześniej Bóg się objawiał Adamowi i Ewie, sędziom, Noemu itd?
Również kwestia rozumienia czym był naród wybrany odbiega od oryginalnej ponieważ nie negowano że Bóg działa również w innych narodach ale szczególnie ingeruje w historię, czystość kultu starożytnych Izraelitów, z tego narodu miało wyjść wielu proroków w tym Mesjasz.
Nie neguje, ale to negowanie nie zmienia tego, że Żydzi byli (i są) Narodem Wybranym.

Co do Douglas Reed - Strategia Syjonu - warto tracić czas na lekturę gościa, który twierdził, że nie było Holocaustu?
Ostatnio zmieniony 2023-02-03, 12:42 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michał91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 233
Rejestracja: 17 lis 2022
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Douglas Reed - Strategia Syjonu

Post autor: Michał91 » 2023-02-03, 15:10

Marek_Piotrowski pisze: 2023-02-03, 12:38 Czy masz na myśli, że Izrael jako taki powstał później, a wcześniej Bóg się objawiał Adamowi i Ewie, sędziom, Noemu itd?
Tak, Bóg objawiał się ludziom zanim powstał Izrael jako plemię, naród, państwo z tym że wybrał sobie i szczególnie kształtował ten lud prowadząc niektórych jego przywódców ale także prostych ludzi. Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi którym się Bóg objawił a Izraelici posiadali i dokumentowali od nich swój rodowód.
Ostatnio zmieniony 2023-02-03, 15:10 przez Michał91, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ