Modlitwa jako praca zarobkowa

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Jakub Załupski
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2022

Modlitwa jako praca zarobkowa

Post autor: Jakub Załupski » 2022-10-19, 15:08

Witam jestem chory na schizofrenię ciężko mi jest w pracy najlepiej mi jest w kościele albo w domu lub przy kimś bliskim czy modlitwa o dane intencję wedle pragnienia za gotówkę to jest coś złego czy tak można? Czy wśród was znalazł bym chętnych na kupno modlitwy intencji myślę że 10 złotych za godzinę modlitwy by zachęciło was do kupna

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Modlitwa jako praca zarobkowa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-19, 15:20

Jeśli nie możesz pracować z powodu choroby, to lepiej złóż wniosek o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Schizofrenia jest podstawą do starania się o takie świadczenie.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Albo znajdź jakąś pracę zdalną, to będziesz mógł pracować w domu.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Jakub Załupski
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2022

Re: Modlitwa jako praca zarobkowa

Post autor: Jakub Załupski » 2022-10-19, 15:27

Głosy mnie dekoncentrują ciężko mi jest podjąć jakiej kolejek pracy a jak modlę to mi jest dóżo lepiej renta nie należy mi się ponieważ nie zachorowałem podczas nauki oraz nie mam przepracowanych odpowiedniej ilości lat starałem się o rentę po ojcu rodzinną i nie przyznali mi mimo sprawy w sądzie

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Modlitwa jako praca zarobkowa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-19, 15:31

Nie trzeba mieć przepracowanych lat, żeby uzyskać rentę. Spróbuj jeszcze raz złożyć. To, że nie zachorowałeś podczas nauki nie odbiera Ci prawa do renty, ale jest to chyba wtedy nie renta socjalna, tylko jakaś inna.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Modlitwa jako praca zarobkowa

Post autor: abi » 2022-10-19, 15:48

czy nie powinien najpierw starac sie o orzeczenie stopnia niepelnosprawnosci?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Modlitwa jako praca zarobkowa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-19, 15:52

abi pisze: 2022-10-19, 15:48 czy nie powinien najpierw starac sie o orzeczenie stopnia niepelnosprawnosci?
Nie. Po złożeniu wniosku o rentę wzywają na badanie przeprowadzane przez lekarza orzecznika, który stwierdza, czy istnieje niezdolność do pracy. Stopień niepełnosprawości to co innego.

Dodano po 3 minutach 5 sekundach:
Ale nie wiem o co chodzi z tym, że Jakub nie ma przepracowanych lat. Bo tam są jakieś okresy składkowe i nieskładkowe, ale nie rozumiem chyba tego.
Ostatnio zmieniony 2022-10-19, 15:53 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Modlitwa jako praca zarobkowa

Post autor: abi » 2022-10-19, 16:52

aha, doczytalam - do ulg podatkowych lub świadczeń z pomocy społecznej.
a wiecej --->
https://www.spes.org.pl/twoje-prawa/ren ... i-do-pracy
Tryb orzekania o niezdolności do pracy
Po złożeniu wniosku o rentę z tytułu niezdolności do pracy, osoba zainteresowana jest wzywana na badanie przez lekarza orzecznika chyba, że jej przybycie do siedziby Oddziału ZUS nie jest możliwe ze względu na stan zdrowia. Wówczas badanie, na uzasadniony wniosek zainteresowanego, jest przeprowadzone w miejscu zamieszkania (pobytu) osoby ubiegającej się o świadczenie.
Na podstawie badania lekarz orzecznik wydaje orzeczenie o:
całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji (dawna I grupa inwalidzka)
całkowitej niezdolności do pracy (dawna II grupa inwalidzka)
częściowej niezdolności do pracy (dawna III grupa inwalidzka)
Niezdolność do pracy orzeka się na okres nie dłuższy niż 5 lat, chyba że według wiedzy medycznej nie ma rokowań odzyskania zdolności do pracy przed upływem tego okresu, wówczas niezdolność do pracy orzekana jest na okres dłuższy niż 5 lat.
Jeżeli osobie uprawnionej do renty z tytułu niezdolności do pracy przez okres co najmniej ostatnich 5 lat poprzedzających dzień badania lekarskiego brakuje mniej niż 5 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego, tj. 60 lat dla kobiety i 65 lat dla mężczyzny, w przypadku dalszego stwierdzenia niezdolności do pracy orzeka się niezdolność do pracy na okres do dnia osiągnięcia tego wieku.
Lekarz orzecznik ZUS może również wydać orzeczenie na podstawie dokumentacji medycznej bez przeprowadzenia badania. Orzeczenie lekarza orzecznika ZUS doręcza się zainteresowanemu osobiście lub za pośrednictwem poczty.
Od decyzji lekarza orzecznika zgodnie z zawartym w niej pouczeniem przysługuje sprzeciw do komisji lekarskiej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ciągu 14 dni od dnia doręczenia tego orzeczenia. Orzeczenie lekarza orzecznika, do którego nie wniesiono sprzeciwu albo orzeczenie komisji lekarskiej, stanowi podstawę do wydania decyzji o uprawnieniach do renty. Od decyzji o uprawnieniach do renty przysługuje odwołanie, zgodnie z zawartym w niej pouczeniem, do okręgowego sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Jeśli w odwołaniu od decyzji rentowej do sądu kwestionuje się orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, a nie zgłoszono do niego wcześniej sprzeciwu do komisji lekarskiej sąd odrzuci takie odwołanie, chyba, że będę istnieć przesłanki do przywrócenia terminu do wniesienia sprzeciwu do komisji lekarskiej.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ