Kabarety

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4607 times
Kontakt:

Re: Kabarety

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-30, 13:34

Byłem w czwartek na recitalu Edyty Gepert. Pomiędzy piosenki wprowadzono (wykonywane przez piosenkarkę i jej męża) elementy kabaretu (teksty ich, ale także inne, np. Mariana Hemara), ale w starym dobrym literackim stylu (a nie głupich skeczy), Naprawdę uczta.
Ostatnio zmieniony 2022-10-30, 13:35 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Kabarety

Post autor: Susanna » 2022-10-30, 17:02

W moim mieście ostatnio też był recital pani Edyty, ale nie poszłam.
Mimo to cieszę się że wróciła do śpiewanie, po przerwie.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Black Fox

Re: Kabarety

Post autor: Black Fox » 2023-01-10, 21:46

Nie znam ani jednego jakiego mógłbym Ci podać. Lubię Krosnego. Ale jakiś czas temu na YouTube widziałem program Maquerade i ujął mnie skecz o Orangutanie który dorabiał jako dyrygent w filharmonii.

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 49 times

Re: Kabarety

Post autor: helperman » 2023-02-23, 13:29

Nenderen pisze: 2022-10-21, 19:19 Czy znacie jakichś kabareciarzy zachowujących się zgodnie z ideą empatii?
Wydaje mi się że trudno obecnie o to. Większość ludzi którzy stoją na scenie i mówią są raczej pozbawieni jakiejkolwiek wiary i etyki chrześcijańskiej. Często jest to po prostu prześciganie się w wymyślaniu głupot. Ale przecież chyba musi tak być jeśli jedynym motywem i punktem odniesienia dla osób mówiących ze sceny - jest świecka popkultura i doczesne sprawy ludzkie. I nic ponad to. Generalnie totalny relatywizm - czyli każdego i wszystko można obrazić - byle tylko wywołać śmiech, do tego często cyniczny. I żarty muszą być coraz bardziej upadłe - żeby u widowni wywołać jakikolwiek efekt.
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kabarety

Post autor: Andej » 2023-02-23, 13:57

Jaka widownie, taki kabaret. Muszą się uzupełniać.
Tematów kilka: ksiądz pijak, ksiądz pedofil, kurdupel z Żoliborza, seks i ten z Torunia. Lemingi boki zrywają. Wystarczy najzwyklejsze przekleństwo, a cała sala ryczy ze śmiechu. A gdyby tak ktoś zrobił kupę na scenie, to pewnie podostawaliby kolki ze śmiechu, a może i zawałów wzgl. udarów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andre994
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Kabarety

Post autor: Andre994 » 2023-03-10, 10:13


Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Kabarety

Post autor: Albertus » 2023-09-15, 22:49


Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Kabarety

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-15, 22:57

Lubię kabaret Smile, Jurki, Moralnego Niepokoju,
Lubię się pośmiać. Również z siebie.
Lubię też filmiki że zwierzętami np pandami. One są mega śmieszne. Takie duże i nieporadne.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

John Wick

Re: Kabarety

Post autor: John Wick » 2023-09-30, 12:43

Kabaret po to jest by wyśmiewać nasze zachowania i wady narodowe to jak się różne grupy społeczne zachowują.
Ja oglądam różne kabarety i Nowaki i Kabaret ani mru mru, Moralnego niepokoju, Kabaret skeczów męczących, Paranienormalni, Pod Wyrwigroszem, Jurki, Neonówka, Formacja Chatelet.
Po to jest kabaret żeby wyśmiewać tak samo jak seriale komediowe to co jest wadą społeczną albo jakieś typowe dla nas zachowania. Lub grupy społeczne to co dzieje się na co dzień w każdym polskim domu czy jak postępują niektórzy ludzie.
Ja oglądam wszystko czy śmieją się z lekarzy albo z policji albo z księży czy z nauczycieli albo urzędników. To tylko są pokazanie jak taka grupa społeczna funkcjonuje jakie mają zachowania. Albo wysmiać ich przedstawić to w krzywym zwierciadle. Zawsze kabaret porusza to co widzi się w tvp albo o czym czytamy w gazetach i są z tym na czasie. Dla mnie to nie problem bo kabaret porusza problemy polityczne albo bo wyśmiewaja nawet to co dzieje się w kęgach kleru. To jak nie wolno mnie obejrzeć grupy Nowaki i Krystyny ?
Albo bo krytyka służby zdrowia w kabarecie to pokazuja to co dzieje się w naszym kraju to co jest na czasie.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Kabarety

Post autor: Susanna » 2023-11-18, 11:52

:)

"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

ODPOWIEDZ