Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Rak

Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Rak » 2022-10-23, 10:17

A ja na taki temat, w rozmowach o Darmowe e-booki katolickie. LINKI., w dziale Książki.
Ostatnią wypowiedzią w tej dyskusji z 22 października 2022 r. jest wpis użytkownika "targer123", a pod postem tego użytkownika jest coś takiego:
Ostatnio zmieniony 23 paź 2022, 09:36 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

I tu moje zdziwienie i pytanie-ktoś pisze post a ktoś inny może go zmienić? Czy to oznacza, że mój post może zmienić inny użytkownik? coś do niego dodać? coś ująć? czyli może wejść na moje konto? Niech mi to ktoś wytłumaczy, bo jeżeli tak jest to byłoby bardzo źle.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: sądzony » 2022-10-23, 10:34

Jeżeli są błędy lub niepożądane treści typu: reklamy, przekleństwa, kłamstwa, coś obrażającego ... itd. to może zostać zmienione (poprawione) przez moderatora.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Morkej » 2022-10-23, 11:01

Taka informacja występuje, gdy rzeczywiście moderator lub admin dokona edycji czyjegoś postu. Powody mogą być różne, sądzony tutaj wymienił najważniejsze. Można do tego dodać też poprawienie cytowania, a właśnie to było przedmiotem edycji, którą zrobiła Miłośniczka.
Ostatnio zmieniony 2022-10-23, 11:03 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Rak

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Rak » 2022-10-23, 11:05

Czyli moderator może wejść na moje konto? czy tylko na post ? bo to dla mnie różnica. Nieważne jakie i gdzie to konto jest, ale jest moje, więc mam prawo do poszanowania prywatności. Jeżeli jak mówisz, są przekleństwa, reklamy i temu podobne, to chyba najlepszą opcja jest usunięcie takiego postu, napisanie do właściciela konta informacji i prośby o właściwe zamieszczanie treści, ale poprawianie tego co napisałam, to jednak uważam za niewłaściwe.
Chcę tylko wiedzieć, jak to wygląda, jak to jest, nikogo o nic rzecz jasna nie oskarżam.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Morkej » 2022-10-23, 11:20

Rak pisze: 2022-10-23, 11:05 Czyli moderator może wejść na moje konto?
Nie.
Rak pisze: 2022-10-23, 11:05 czy tylko na post ?
Tak, moderator ma możliwość wejść w panel edycji każdego postu.
Rak pisze: 2022-10-23, 11:05 ale poprawianie tego co napisałam, to jednak uważam za niewłaściwe.
Co masz na myśli pisząc o poprawianiu? Nikt potajemnie nie chce zmieniać sensu Twoich wypowiedzi. A poprawienie cytowania, które komuś nie wyszło podczas pisania postu, to rzecz właściwa. Wtedy treść postu jest bardziej czytelniejsza.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Andej » 2022-10-23, 11:24

Rak pisze: 2022-10-23, 11:05 Czyli moderator może
Może. Dla dobra Forum.
Administrator może jeszcze więcej.

Ale nie uważam, aby naruszało to twoja prywatność. Choć czasem, przyznam, że może wyglądać na cenzurę, albo nią być. Ale od dawna nie zaobserwowałem takich sytuacji.
Tu wyznam, że dla administrujących i moderujących jestem czasem jak wrzód na siedzeniu. Bywa, że wykłócam się, i to dość ostro. Ale sam ich szanuję, a oni odpłacają mi tym samym. Także wtedy, gdy mamy diametralnie różne spojrzenia na niektóre tematy i sprawy. Doceniam to, choć nie powstrzymuje mnie to od wyrażania krytyki, gdy uważa ja za stosowną.

----------------------
Moderatorzy nigdy nie zmieniają sensu wypowiedzi. Mogą pomóc w ortografii, interpunkcji, gramatyce. Musza usuwać treści sprzeczne z założeniami Forum. Mają obowiązek pilnowania przestrzegania Regulaminu.
Czy znasz treść Regulaminu? Warto dokładnie przestudiować. Bo to taki Kodeks Drogowy Forum.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-23, 11:24

Rak pisze: 2022-10-23, 11:05 Jeżeli jak mówisz, są przekleństwa, reklamy i temu podobne, to chyba najlepszą opcja jest usunięcie takiego postu, napisanie do właściciela konta informacji i prośby o właściwe zamieszczanie treści, ale poprawianie tego co napisałam, to jednak uważam za niewłaściwe.
Chcę tylko wiedzieć, jak to wygląda, jak to jest, nikogo o nic rzecz jasna nie oskarżam.
Na prawie wszystkich forach tak jest, że moderatorzy mają opcję edycji postów. Poprawiłam tylko cytowanie, a to ważne, bo błędne cytowanie może zmylić w kwestii tego, kto jest autorem danej treści i trzeba to poprawiać, jeśli się zauważy. Czasem poprawiam też błędy ortograficzne, to nic szczególnego, nie ma się czego obawiać.
A gdyby trzeba było wyciąć fragment posta, to zostawiamy po tym ślad na czerwono, wraz z informacją, więc nie ma żadnych tajemniczych ingerencji.
Ostatnio zmieniony 2022-10-23, 11:27 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Rak

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Rak » 2022-10-23, 11:26

Dziękuję Wam wszystkim za wyjaśnienia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Dezerter » 2022-10-23, 11:44

Nie czytamy waszych wzajemnych pw ;
z zasady nie piszemy na forum o tym co ktoś pisze do nas na pw (są szczególne wyjątki, gdy to robimy) ;
nie zdradzamy pod żadnym pozorem waszego emalia czy lokalizacji, (jeśli w ogóle znamy przybliżoną) ;
Nie mieliśmy chyba nigdy żadnego zgrzytu, czy zarzutu na forum w tej sprawie od początku działalności forum, uważam więc, że jest u nas i dyskretnie i bezpiecznie i jeśli ktoś sobie życzy może zachować prywatność i anonimowość ;
często się zdarzało, że jak ktoś w emocjach napisał za dużo i za szczerze to usuwaliśmy dane wrażliwe, zawsze można o to prosić mnie czy wybranego moderatora.
Jeśli coś usuwamy, to
cały post
albo część wypowiedzi np. (...) [nie pisz takich rzeczy, bo obrażasz innych - Dezerter]

Jeśli na forum dzieję się coś niepokojącego, lub niewłaściwego - zawsze możecie zgłosić post, lub napisać na pw.
Ostatnio zmieniony 2022-10-23, 13:42 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: abi » 2022-10-23, 13:11

albo "nie uzywaj lekkich wulgaryzmow"
(tak mialam :) )
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Rak

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Rak » 2022-10-23, 15:10

:) Już wszystko wiem, moderatorzy,nie obrażajcie się na mnie, bo nie był to wyrzut, oskarżenie, czy coś w tym brzydkim rodzaju :)). Zaniepokoiło mnie i zaciekawiło, gdy zwróciłam uwagę na to co napisałam na początku. Ale teraz jestem już mądrzejsza i bardzo wszystkim dziękuję za wyjaśnienia.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-23, 15:16

Rak pisze: 2022-10-23, 15:10 moderatorzy,nie obrażajcie się na mnie, bo nie był to wyrzut
Wyluzuj, z pewnością nikt się nie obraża, nie ma o co nawet.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Pytanie dot. prywatności konta na tym portalu

Post autor: Dezerter » 2022-10-23, 15:23

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-10-23, 15:16
Rak pisze: 2022-10-23, 15:10 moderatorzy,nie obrażajcie się na mnie, bo nie był to wyrzut
Wyluzuj, z pewnością nikt się nie obraża, nie ma o co nawet.
Popieram,
a dałaś nam okazję, by opisać jak jest za kulisami
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”