Zakochanie

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Zakochanie

Post autor: Drwal » 2022-10-23, 21:34

Witam , chciałbym się poradzić
Już od paru miesięcy podoba mi się pewna dziewczyna.
Mieszka na moim osiedlu i często staram się przebywać w jej pobliżu (pod pretekstem wyjścia z psem) usiłuję ją chociaż zobaczyć. Jestem mało komunikatywny i zupełnie nie potrafię zagadać , czy napisać na Facebooku. Z portali społecznościowych wiem o niej już o niej bardzo dużo , a jedyne co potrafię , to przechodzić z psem koło jej domu i liczyć , że np. będzie na dworzu i zobaczy mnie przechodzącego i liczyć na cud. Jestem bardzo wierzący i dużo modlę się teraz o łaskę Ducha Świętego aby np. napisać do niej. A wy co o tym myślicie , co robić.
Zaczynam myśleć o poście , ale to by dla mnie bardzo trudne. Moglibyście się za mnie pomodlić lub/i coś poradzić?
Ostatnio zmieniony 2022-10-23, 21:40 przez Drwal, łącznie zmieniany 2 razy.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Zakochanie

Post autor: abi » 2022-10-23, 21:50

jak sie mozna zakochac w osobie ktorej sie nie zna?
po tym co pisze o sobie?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Zakochanie

Post autor: Drwal » 2022-10-23, 22:01

abi pisze: 2022-10-23, 21:50 jak sie mozna zakochac w osobie ktorej sie nie zna?
po tym co pisze o sobie?
No z widzenia już teraz znam i chciałbym ją bliżej poznać , ale nie potrafię i w tym problem.
Przecież istnieje podobno miłość od pierwszego wejrzenia albo nie koniecznie pierwszego.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 351 times

Re: Zakochanie

Post autor: Morkej » 2022-10-23, 22:05

Po czym stwierdzasz, że to wartościowa dziewczyna i warto ją z tego powodu poznać bliżej?
Ostatnio zmieniony 2022-10-23, 22:06 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Zakochanie

Post autor: Drwal » 2022-10-23, 22:24

Morkej pisze: 2022-10-23, 22:05 Po czym stwierdzasz, że to wartościowa dziewczyna i warto ją z tego powodu poznać bliżej?
No z różnych spraw ale chciałbym ją poznać , kto wie może jest tą jedyną?
Ostatnio zmieniony 2022-10-23, 22:25 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Zakochanie

Post autor: abi » 2022-10-24, 07:45

czyli podoba ci sie z wygladu
a to malo wazne
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Zakochanie

Post autor: Andej » 2022-10-24, 09:32

Ten sposób na zdobycie dziewczyny kojarzy mi się ze starym szmoncesem.
Mozes długo modlił się do Jahwe o główną wygrana na loterii. Pościł, robił dobrze uczynki. W końcu Pan Bóg odezwał się do Niego: Mozes, daj mi wreszcie szansę i kup ten los!

Musisz sam wykazać inicjatywę. Poza tym, nie sądzę, aby dziewczę było zainteresowane chłopakiem, który nie przejawia żadnej inicjatywy, nie ma pomysłów, nie chce zrobić pierwszego kroku.


-------------------------
Naszła mnie myśl. A może myślisz o autorce wątku Zazdrość? I tak jak ona kombinujesz, czyli tak, jak koń pod górkę.
Choć jakże innymi metodami.
Ostatnio zmieniony 2022-10-24, 09:38 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Zakochanie

Post autor: Drwal » 2022-10-24, 09:45

Andej pisze: 2022-10-24, 09:32 Ten sposób na zdobycie dziewczyny kojarzy mi się ze starym szmoncesem.
Mozes długo modlił się do Jahwe o główną wygrana na loterii. Pościł, robił dobrze uczynki. W końcu Pan Bóg odezwał się do Niego: Mozes, daj mi wreszcie szansę i kup ten los!

Musisz sam wykazać inicjatywę. Poza tym, nie sądzę, aby dziewczę było zainteresowane chłopakiem, który nie przejawia żadnej inicjatywy, nie ma pomysłów, nie chce zrobić pierwszego kroku.


-------------------------
Naszła mnie myśl. A może myślisz o autorce wątku Zazdrość? I tak jak ona kombinujesz, czyli tak, jak koń pod górkę.
Choć jakże innymi metodami.
Andej zgadzam się z tobą , że muszę mieć inicjatywę.
Dlatego modlę się o to.
Jestem bardzo nieśmiały.
Osoby bardziej komunikatywne miałyby problem z tym , a co dopiero ja.

Dodano po 2 minutach 47 sekundach:
abi pisze: 2022-10-24, 07:45 czyli podoba ci sie z wygladu
a to malo wazne
No z wyglądu mi się podoba.
Teraz czas na ten pierwszy krok , i to jest problem.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Zakochanie

Post autor: Ate » 2022-10-24, 13:10

abi pisze: 2022-10-24, 07:45 czyli podoba ci sie z wygladu
a to malo wazne
Nie, to nie jest mało ważne w relacji miłosnej - nie wyobrażam sobie, by małżonkowie kochali wzajemnie tylko swoje dusze, będąc istotami cielesno-duchowymi... A to, że się spodobała mu fizycznie to normalka, pierwsze, co widzimy na temat drugiej osoby - i choć to może rzeczywiście nie jest najważniejsze, to przecież jak się już odważy, to będzie weryfikował kolejne kwestie, te, których nie widać na pierwszy rzut oka...

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 85 times
Been thanked: 173 times

Re: Zakochanie

Post autor: Lwica » 2022-10-24, 21:48

Ate pisze: 2022-10-24, 13:10
abi pisze: 2022-10-24, 07:45 czyli podoba ci sie z wygladu
a to malo wazne
Nie, to nie jest mało ważne w relacji miłosnej - nie wyobrażam sobie, by małżonkowie kochali wzajemnie tylko swoje dusze, będąc istotami cielesno-duchowymi... A to, że się spodobała mu fizycznie to normalka, pierwsze, co widzimy na temat drugiej osoby - i choć to może rzeczywiście nie jest najważniejsze, to przecież jak się już odważy, to będzie weryfikował kolejne kwestie, te, których nie widać na pierwszy rzut oka...
Oczywiście, ze fizyczność jest ważna! Zapach drugiej osoby, to jak się patrzy na nas, uśmiech, głos. Dla jednych zęby, dla innych wzrost itd... Dla mnie to bardzo ważne, żeby mężczyzna pociągał mnie fizycznie (również).

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Zakochanie

Post autor: sądzony » 2022-10-24, 21:57

Zakochanie to psychoza. A wygląd ma znaczenie do czasu gdy świat się jedynie ogląda.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Zakochanie

Post autor: Tek de Cart » 2022-10-25, 21:49

jak nic nie zrobisz, to samo się raczej też nie zrobi... wystarczy cokolwiek żeby zacząć, możesz nawet kupić paczkę cukierków i po prostu podejść do niej i zagadać "może chcesz się poczęstować?" warto mieć parę dodatkowych pytań przygotowanych np. gdzie chodzisz do szkoły? (bo domyślam się że to raczej ten wiek ;) ) albo skoro już coś o niej wiesz z mediów społecznościowych to podcelować w coś co lubi np. czy lubisz balet? muzykę hip-hop?
i potem jak pójdzie rozmowa to dobrze, jak nie pójdzie to też dobrze ;) tylko inaczej. Albo się przekonasz że nie warto dalej z nią gadać, albo że warto poprawić następnym razem :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Zakochanie

Post autor: bei » 2022-10-28, 18:19

Drwal pisze: 2022-10-23, 21:34 Witam , chciałbym się poradzić
Już od paru miesięcy podoba mi się pewna dziewczyna.
Mieszka na moim osiedlu i często staram się przebywać w jej pobliżu (pod pretekstem wyjścia z psem) usiłuję ją chociaż zobaczyć. Jestem mało komunikatywny i zupełnie nie potrafię zagadać , czy napisać na Facebooku. Z portali społecznościowych wiem o niej już o niej bardzo dużo , a jedyne co potrafię , to przechodzić z psem koło jej domu i liczyć , że np. będzie na dworzu i zobaczy mnie przechodzącego i liczyć na cud. Jestem bardzo wierzący i dużo modlę się teraz o łaskę Ducha Świętego aby np. napisać do niej. A wy co o tym myślicie , co robić.
Zaczynam myśleć o poście , ale to by dla mnie bardzo trudne. Moglibyście się za mnie pomodlić lub/i coś poradzić?
Nawet jak cię zobaczy z tym psem to, co to zmieni. Ja widzę różnych facetów z psem i są dla mnie po prostu obcymi wyprowadzającymi psy. Możesz napisać na fb, że mieszkacie na tym samym osiedlu i czy da się gdzieś zaprosić.
abi pisze: 2022-10-24, 07:45 czyli podoba ci sie z wygladu
a to malo wazne
Według mnie to ważne.
Ostatnio zmieniony 2022-10-28, 18:42 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Zakochanie

Post autor: Viridiana » 2022-10-31, 14:49

Drwal pisze: 2022-10-24, 09:47 Andej zgadzam się z tobą , że muszę mieć inicjatywę.
Dlatego modlę się o to.
Jestem bardzo nieśmiały.
Osoby bardziej komunikatywne miałyby problem z tym , a co dopiero ja.
Ale robisz coś poza modlitwą? Bo modlitwa jest bardzo ważna, ale jak na niej poprzestaniesz, to będzie tak, jak w żarcie opowiedzianym przez Andeja. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

wXlfX

Re: Zakochanie

Post autor: wXlfX » 2022-11-01, 13:09

Z tego co piszesz to masz strasznie Simpowskie podejście, a to bardzo niebezpieczne.
Zapomnij o niej, nie ta to inna.
Najpierw popracuj nad pewnością siebie, a potem spróbuj do jakiejś laski zagadać bo tak to będziesz, aby z siebie idiotę robił takimi wstydliwymi podchodami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”