Kilkanaście lat w zamrażarce

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
DuzyHeniek
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 3 times

Kilkanaście lat w zamrażarce

Post autor: DuzyHeniek » 2022-10-26, 21:25

Dzień dobry,
Lata mijają szybko, już u mnie po 40-ce
Ostatnio moje wiele lat było z dala od Boga....no, od czasu do czasu na mszę w niedzielę, z tym, że to były takie wizyty i nic szczególnego. Czasem się człowiek zastanowił nad tym co ksiądz powiedział, ale bez spowiedzi i komunii św. i tylko tyle.

Ten rok traktuję jako przełomowy, bo po kilkunastu latach przerwy odbyłem spowiedź i przyjąłem komunię.
Nie ukrywam, że bałem się tego. Nie potrafię tego sprecyzować, ale tak było. Ku mojemu zdziwieniu, bardzo dobrze czułem się już po wszystkim. Trochę jak po udanej operacji :)
Droga która prowadzi bliżej Boga... wiem, że nie będzie łatwa, bo kilkanaście lat w tzw. zamrożeniu, utrudnia mi wybudzenie,ale wierzę, że się uda.
P.S.
Moja wiedza odnośnie wiary jest bardzo znikoma, z czasem mam problem, aby przypomnieć sobie podstawowe teksty, treści modlitw czy wypowiadanych słów w kościele... :-\
Zacząłem czytać Pismo Święte i sprawia mi to radość.
Cieszę się, że tu trafiłem
Z pozdrowieniami
DuzyHeniek

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Kilkanaście lat w zamrażarce

Post autor: abi » 2022-10-26, 21:29

dzieki Bogu za udana operacje :)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kilkanaście lat w zamrażarce

Post autor: Andej » 2022-10-26, 21:53

DuzyHeniek pisze: 2022-10-26, 21:25 Cieszę się, że tu trafiłem
I ja się cieszę.
Zapraszam do dyskusji. Choć zapewne na tym etapie masz dużo pytań. Zatem zadawaj. Jeśli rzeczywiście dużo, to może załóż wątek poświęcony Twoim sprawom (jęli nie ma już wątków na podobne tematy).
Rozgość się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Kilkanaście lat w zamrażarce

Post autor: Nenderen » 2022-10-27, 08:32

Ja także się cieszę.
Bóg zawsze na każdego czeka jako miłujący Ojciec :)
Życzę przyjemnego forumowania :)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Kilkanaście lat w zamrażarce

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-10-29, 16:42

Ja też się cieszę i całe niebo się cieszy.

Polecam jakąś książkę Św. Ludwika de Montfort - albo poczytaj online http://www.montfortanie.pl/milosc-madro ... cznej.html
Ostatnio zmieniony 2022-10-29, 16:43 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ