Ulubione składniki pizzy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2022-12-27, 22:14

Pizza z bananem... Rozmarzyłem się...
Ale Twojego podejścia Lwico do pieczarek chyba nigdy nie będę podzielał. Przecież one to istne cudowne pysznowisko...
Ale dobre i tyle, że chociaż oceniasz je "średnio".
Wybacz tą apodyktyczność z mej strony, jestem pieczarkowym radykalsem (od niedawna)
Ostatnio zmieniony 2022-12-27, 22:17 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2022-12-27, 22:29

Wiesz co, ja lubię pieczarki, ale naprawdę one stygną na pizzy w momencie... A zimne pieczarki to nie dla mnie. I nie wiem czy nie mam jakiejś nietolerancji na nie bo nie służą mi tak w 100%.
Jak mówię, że jadłam pizzę z bananami albo brzoskwiniami, to każdy otwiera oczy ze zdumienia 😀 a w sumie składnik jak każdy inny. Ja jestem otwarta a różne połączenia smakowe.

Aczkolwiek są "potrawy", których bym spróbowania się nie podjęła, głównie Azja z takich dziwactw słynie.
Już o Chinach to nawet nie mówię, tam to w ogóle z przewodnikiem za rękę i wszystko dokładnie musiały by mi tłumaczyć co niby jest w daniu bo spodziewać można się dosłownie wszystkiego.
Tam nawet McDonald's inaczej wygląda, co mnie zdziwiło i przeraziło, ale widziałam zdjęcia z pierwszej ręki, kolegi, który był na wyjeździe z pracy.
Swoją drogą raz się zatruł, dostał ze szpitala fiolkę czegoś, dwa łyki i od razu mu przeszło 😀

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2022-12-28, 10:00

A jakie kuchnie zagraniczne najbardziej się Tobie podobają? Ja kocham grecką, zresztą Grecy mają na tyle zdrowe nawyki żywieniowe, że żyją najdłużej w Europie. Włoska i meksykańska też jest spoko. No i norweskimi rybkami nie pogardzę.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2022-12-28, 11:44

Grecka czyli mówisz o diecie śródziemnomorskiej pod kątem "zdrowia"? No tak, to chyba najbardziej optymalna aktualnie dieta, natomiast problemem są ryby dzisiejsze - zanieczyszczone masakrycznie. Ja nie jem ryb częściej niż raz na kilka miesięcy, a nawet raz na pół roku.
W Grecji dość sporo potraw ma mięso, ja znowu nie toleruję dobrze mięsa, mogłoby nie istnieć dla mnie.

W ogóle mnie chyba najbardziej odpowiada dieta taka, którą.ukada się w dzisiejszych czasach jako "zdrowa". Czyli duże porcje na śniadanie i tak obiadu, kolacji w ogóle nie trzeba, a najlepiej, nie dojadać, nie podjadać.
Dużo tłuszczów typu olej lniany, oliwa z oliwek, mało soli, cukru rafinowanego prawie zero, 70% w ciągu dnia to warzywa, jeden owoc dziennie nie więcej, smoothie różnej maści, soki warzywne głównie zielone, dużo wody w ciągu dnia (letniej), nie jeść bezpośrednio z lodówki bo wychładzamy organizm, ale też nie wrzące rzeczy... napoje roślinne, a mało nabiału lub w ogóle z niego rezygnować, mąka pszenna też - ja czuję się taka "zamulona" od pszennej i razowej. Chyba, że są w jakimś wypieku jako dodatek, ale absolutnie nie tak jak chleb, gdzie stanowi to prawie całość. Do tego pestki dyni czy słonecznik, orzechy, grube kasze.
Tak swoją drogą przeszłam dwa tygodnie postu dr Dąbrowskiej i byłam mega zadowolona. Za dużo schudłam, ale cóż - tak musiało być.
W ogóle po jakichś 5 dniach jak ja się czułam kapitalnie psychicznie, jakbym się cofnęła do dzieciństwa. Ja nawet się nie nastawiałam.na to. Tym bardziej, że cztery pierwsze dni były ciężkie. I zobaczyłam też jak cudownie działa regularność i NIE podjadanie w ciągu dnia.
Późnej trochę przetraciłam niestety, miałam gorszy czas i wróciłam do średniej jakości nawyków, ale chcę jeszcze raz spróbować tylko nie wiem czy dwa tygodnie dam radę bo teraz znowu schudłam, także tutaj trzeba uważać.

Ale co do kuchni świata, to nie mam ulubionej. Byłam we Włoszech i to była jedyna moja taka wycieczka gdzie non stop chodziłam głodna. Zimną woda do spaghetti, a oni nie takie jak u nas się robili, a jakiś mdły sos pomidorowy wylany na te kluchy, do tego kulka mdłego mięsa. Później pizza "tradycyjna', to każdy się zapalił oooo jak fajnie. A tu buła z zapieczonym sosem znowu mdłym pomidorowym+ zioła oraz jakiś kawałek mozarelli czy szynki.
I ta zimna woda do wszystkiego 🙄
Ponoć są różne style ich kuchni (od regionu zależy też napewno), ale po prostu to, co jadłam, to naprawdę... Jak nie lubię McDonald's i nie ciągnie mnie do takiego jedzenia, tam kończyłam tam na frytkach, ciastku i kawie
Teraz oczywiście sprawdziłabym opinie restauracji czy knajpek żeby dowiedzieć się gdzie można smaczniej coś zjeść.
Kurczę tak myślę i chyba nie ma kuchni gdzie wszystko mi odpowiada. Wielu też nie próbowałam.
Z każdej napewno coś by się wyciągnęło fajnego. Albo połączenia smakowe 😎

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: konserwa » 2022-12-28, 12:11

Pizza to byla potrawa biedoty - na komniec dnia zapiekalo sie wszystko to, co udalo sie zdobyc do jedzenia. Dlatego pizza jaka znamy teraz jest wykwintna forma pizzy zwyczajnej.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2022-12-28, 13:47

Lwico, dzięki za potężnie wielki post. Poświęciłas dla niego wiele czasu i chęci, to miłe. Twoje rady są godne uwagi, zapamiętam sobie by nie jeść rzeczy wyciągniętej bezpośrednio z lodówki - wcześniej robiłem tak z jogurtami i serkami twarogowymi.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2480
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 934 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Susanna » 2022-12-28, 14:20

Ja lubię taką standardową... ser, szynka, pieczarki. Dawno nie jadłam chyba zamowie w któryś dzień:)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2022-12-28, 15:22

Haha, więc chyba ten temat zrobił Tobie smaka, czyż nie? ;)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2022-12-28, 15:30

Nenderen pisze: 2022-12-28, 13:47 Lwico, dzięki za potężnie wielki post. Poświęciłas dla niego wiele czasu i chęci, to miłe. Twoje rady są godne uwagi, zapamiętam sobie by nie jeść rzeczy wyciągniętej bezpośrednio z lodówki - wcześniej robiłem tak z jogurtami i serkami twarogowymi.
Hehehe ja nie umiem krótko bo jeszcze sto innych rzeczy się przypomina 😅
Ale ogólnie co do lodówki - nawet ze względów smakowych. Większość z lodówki jest takie "bezpłciowe", a po wyjęciu np. Sera żółtego/pleśniowego nabiera nut charakterystycznych dla odmiany sera.
Tak samo piwo - ja wiem, że wiele osób lubi piwo z lodówki (ja nie akurat), ale żeby wyszło to, za co płacimy czyli np nuty smakowe z danego piwa, to musi być odpowiednia temperatura (na rzemieślniczych często jest podana).
Mleko nawet jak inaczej smakuje poza lodówką. Pomidory z lodówki według mnie są niezbyt dobre.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2022-12-28, 15:33

Lwico, może mój tekst zabrzmi banalnie ale kocham Twój styl i zarazem swoistą hyżość zapisywania słów. Koniecznie zacznij prowadzić jakiegoś blogaska bo będzie z pewnością to jeden z tych "ambitniejszych" pod względem warsztatu pisarskiego. Serio, podniesiesz poziom wyrafinowania blogosfery. Ujmując to dawnymi słowy masz "lekkość pióra".
Edit: wzmiankę o portalu wspierającym blogerów usunąłem bo przed chwilą pomyślałem że może jest jakiś niepamietany przeze mnie punkt regulaminu który na taką wzmiankę nie zezwala. Ja w chwili obecnej nie jestem blogerem ani też nie miałem dotąd na tamtym portalu profilu. Ale jakbym kiedy miał blogować i to zarabiając na tym, całość zarobków przeznaczyłbym na pewną fundację charytatywną pomagającą cierpiącym.
Ostatnio zmieniony 2022-12-28, 15:47 przez Nenderen, łącznie zmieniany 8 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2480
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 934 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Susanna » 2022-12-29, 08:14

Nenderen pisze: 2022-12-28, 15:22 Haha, więc chyba ten temat zrobił Tobie smaka, czyż nie? ;)
Zdecydowanie tak :)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2022-12-29, 21:23

Nenderen pisze: 2022-12-28, 15:33 Lwico, może mój tekst zabrzmi banalnie ale kocham Twój styl i zarazem swoistą hyżość zapisywania słów. Koniecznie zacznij prowadzić jakiegoś blogaska bo będzie z pewnością to jeden z tych "ambitniejszych" pod względem warsztatu pisarskiego. Serio, podniesiesz poziom wyrafinowania blogosfery. Ujmując to dawnymi słowy masz "lekkość pióra".
Edit: wzmiankę o portalu wspierającym blogerów usunąłem bo przed chwilą pomyślałem że może jest jakiś niepamietany przeze mnie punkt regulaminu który na taką wzmiankę nie zezwala. Ja w chwili obecnej nie jestem blogerem ani też nie miałem dotąd na tamtym portalu profilu. Ale jakbym kiedy miał blogować i to zarabiając na tym, całość zarobków przeznaczyłbym na pewną fundację charytatywną pomagającą cierpiącym.
Offtop:
Dziękuję ^:)^ wiesz, mnie jest ciężko ocenić, ale kiedyś już czytałam na innym forum, że lubią mnie czytać z tym bardziej humorystycznym podejściem oraz moimi "filozofiami" życiowymi również. Lubię pisać, w ogóle jak piszę, to potrafię więcej przekazać. Zawsze byłam dobra w wypracowaniach z polskiego, lałam wodę jak głupia. Dlatego też na studiach i na licencjacie i na mgr wybralam luźne tematy, gdzie normalnie w każdym rozdziale było dużo filozofii i porównań. A promotorka mówiła, że czytała sobie do poduszki bo takie uspakajające 😄
Bardzo lubiłam też wymyślać różne historie, opisy miejsc, ubrań, szczegółów. Ale nie byłam nigdy dobra w polskim jeśli chodzi o poprawność słowa. Po prostu mieszam często wszystko jak piszę na szybko, na pewno musiałby ktoś to wziąć pod swoje oko sprawne jako korekta 😀
Co ciekawe, w podstawówce były podejrzenia o dysleksję. Ale tylko Pani postraszyła moją mamę psychologiem, to wiesz jak ładnie zaczęłam pisać? 😄

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2022-12-29, 22:17

Może zacznij pisać wiersze?
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2022-12-30, 12:03

Ser. Dużo sera. Najpierw taka tarta mozzarella a potem na wierzch jeszcze ta biała taka.

I pieczarki. Albo szynka delikatna i mnóstwo rukoli. Mmmmm...

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2480
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 934 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Susanna » 2022-12-30, 18:04

ciasteczkowy_potfur pisze: 2022-12-30, 12:03 Ser. Dużo sera. Najpierw taka tarta mozzarella a potem na wierzch jeszcze ta biała taka.

I pieczarki. Albo szynka delikatna i mnóstwo rukoli. Mmmmm...
Oj mniam mniam ! ;)) pyszna taka pizza.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

ODPOWIEDZ