Ulubione składniki pizzy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: ahaok » 2022-12-31, 15:21

Nenderen pisze: 2022-10-29, 15:15 Jakie są u Was?
Moje to przede wszystkim:
Ogórek
Ser feta
Kukurydza
Oliwki
Tuńczyk
Pieczarki
Ananas
Brokuły

Jak się mogą niektórzy domyślać, nie stosuję zawsze tych wszystkich składników, ale naprzemiennie. Tuńczyk i ser feta nie byłyby raczej zbyt dobrym połączeniem.
Ogólnie nie za bardzo lubię pizze, czuję się po prostu jakbym jadła tłuszcz. Ale jak już jest to szyneczka, kukurydza, oliwki czarne.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2023-01-01, 13:12

ahaok pisze: 2022-12-31, 15:21 Ogólnie nie za bardzo lubię pizze, czuję się po prostu jakbym jadła tłuszcz. Ale jak już jest to szyneczka, kukurydza, oliwki czarne.
Może to kwestia ciasta? Znam dobry przepis na puszyste grube ciasto, miękkie, przyjemne ale niezbyt tłuste właśnie, bo też nie lubię zbyt tłustego.
Na cienkie niestety nie znam, bo nie lubię cienkiego xD

A do tego sos, warzywka, to wszystko bez tłuszczu. Mięso można dać pieczone (jak ktoś np. lubi pizzę z mięsem na kebab czy z kurczakiem), szynkę chudą. I tylko ser tłusty ale to nie trzeba dawać tyle, ile ja :D

ahaok
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 24 gru 2022
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: ahaok » 2023-01-01, 13:38

ciasteczkowy_potfur pisze: 2023-01-01, 13:12
ahaok pisze: 2022-12-31, 15:21 Ogólnie nie za bardzo lubię pizze, czuję się po prostu jakbym jadła tłuszcz. Ale jak już jest to szyneczka, kukurydza, oliwki czarne.
Może to kwestia ciasta? Znam dobry przepis na puszyste grube ciasto, miękkie, przyjemne ale niezbyt tłuste właśnie, bo też nie lubię zbyt tłustego.
Na cienkie niestety nie znam, bo nie lubię cienkiego xD

A do tego sos, warzywka, to wszystko bez tłuszczu. Mięso można dać pieczone (jak ktoś np. lubi pizzę z mięsem na kebab czy z kurczakiem), szynkę chudą. I tylko ser tłusty ale to nie trzeba dawać tyle, ile ja :D
Można prosić o ten przepis? 😅

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2023-01-01, 13:40

ahaok pisze: 2023-01-01, 13:38
ciasteczkowy_potfur pisze: 2023-01-01, 13:12
ahaok pisze: 2022-12-31, 15:21 Ogólnie nie za bardzo lubię pizze, czuję się po prostu jakbym jadła tłuszcz. Ale jak już jest to szyneczka, kukurydza, oliwki czarne.
Może to kwestia ciasta? Znam dobry przepis na puszyste grube ciasto, miękkie, przyjemne ale niezbyt tłuste właśnie, bo też nie lubię zbyt tłustego.
Na cienkie niestety nie znam, bo nie lubię cienkiego xD

A do tego sos, warzywka, to wszystko bez tłuszczu. Mięso można dać pieczone (jak ktoś np. lubi pizzę z mięsem na kebab czy z kurczakiem), szynkę chudą. I tylko ser tłusty ale to nie trzeba dawać tyle, ile ja :D
Można prosić o ten przepis? 😅
A proszę:

https://www.kwestiasmaku.com/przepis/ciasto-na-pizze

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2023-01-01, 13:47

Moje postanowienie na styczeń: co najmniej dwa razy zjeść pizzę z supermarketowych mrożonek :ymparty:
Własną też robię ale choć może to zabrzmi dziwnie ale... Bardzo lubię mrożonkowe pizze z marketów.
Ostatnio zmieniony 2023-01-01, 13:49 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2023-01-01, 13:54

U nas w mieście kiedyś była pizzeria gdzie ewidentnie robili ciasto przesiąknięte tłuszczem... brrr...
Serio. Nie zapomnę tego widoku ananasa pływającego w ocenie tłuszczu. Co śmieszne, później moja koleżanka popchnęła ręką szklankę z Pepsi i wszystko wylądowało na to bajoro tłuszczu.
A w rezultacie ananas sobie pływał niczym koło ratunkowe dla pozostałych składników 😀

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
Nenderen pisze: 2023-01-01, 13:47 Moje postanowienie na styczeń: co najmniej dwa razy zjeść pizzę z supermarketowych mrożonek :ymparty:
Własną też robię ale choć może to zabrzmi dziwnie ale... Bardzo lubię mrożonkowe pizze z marketów.
Ja póki co tylko i wyłącznie z dr Oetker z tej serii Feliciana (cieniutkie, chrupiące ciasto), np. Chorizo + salam, a kiedyś mieli też ze szpinakiem, ale nie wiem czy jest jest w sprzedaży.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2023-01-01, 14:02

Nenderen pisze: 2023-01-01, 13:47 Moje postanowienie na styczeń: co najmniej dwa razy zjeść pizzę z supermarketowych mrożonek :ymparty:
Własną też robię ale choć może to zabrzmi dziwnie ale... Bardzo lubię mrożonkowe pizze z marketów.
Uwielbiam. Guseppe cztery sery i taka z kurczakiej po indyjsku. Dwie najlepsze pizze z mrożonek.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 303
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 22 times
Been thanked: 157 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: hektolitr » 2023-01-01, 15:13

ciasteczkowy_potfur pisze: 2023-01-01, 14:02
Nenderen pisze: 2023-01-01, 13:47 Moje postanowienie na styczeń: co najmniej dwa razy zjeść pizzę z supermarketowych mrożonek :ymparty:
Własną też robię ale choć może to zabrzmi dziwnie ale... Bardzo lubię mrożonkowe pizze z marketów.
Uwielbiam. Guseppe cztery sery i taka z kurczakiej po indyjsku. Dwie najlepsze pizze z mrożonek.
Mają kiepski skład. https://v.wpimg.pl/Mzg2MDk3YhsGUDt3REhv ... H19XAF5WBo masz na myśli tę pizzę?

Jeżeli chodzi o moją pizzę: ser, kiełbasa/salami/kabanos, czosnek, cebula, papryczki jalapeno, papryczki chilli.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2023-01-01, 15:21

Lwico, to była pizza na lśniąco ;)

Polecam pizzę z surimi i mozzarellą przemieszaną kukurydzą i serem feta.
Ostatnio zmieniony 2023-01-01, 15:23 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2023-01-01, 21:14

hektolitr pisze: 2023-01-01, 15:13
ciasteczkowy_potfur pisze: 2023-01-01, 14:02
Nenderen pisze: 2023-01-01, 13:47 Moje postanowienie na styczeń: co najmniej dwa razy zjeść pizzę z supermarketowych mrożonek :ymparty:
Własną też robię ale choć może to zabrzmi dziwnie ale... Bardzo lubię mrożonkowe pizze z marketów.
Uwielbiam. Guseppe cztery sery i taka z kurczakiej po indyjsku. Dwie najlepsze pizze z mrożonek.
Mają kiepski skład. https://v.wpimg.pl/Mzg2MDk3YhsGUDt3REhv ... H19XAF5WBo masz na myśli tę pizzę?

Jeżeli chodzi o moją pizzę: ser, kiełbasa/salami/kabanos, czosnek, cebula, papryczki jalapeno, papryczki chilli.
Nie jem ich dla zdrowotności, tylko dla przyjemności :D

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2023-01-02, 08:16

Jak się je zje raz na jakiś czas to raczej nie zaszkodzą.
Ostatnio zmieniony 2023-01-02, 08:16 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2023-01-15, 21:31

ObrazekDzisiaj jadłam taką pizzę, pyszna! \:D/
I skład naprawdę super jak na mrożoną, chociaż te Feliciana są w ogóle dobre.
Ale piekłam ją z 17 minut i dałam jakos 210 stopni, a nie 200 jak piszą, oczywiście kwestia piekarnika. Wtedy jest na zewnątrz i spód bardzo chrupiąca, a w środku miękka. Ogólnie polecam tę serię Feliciana, nie jadłam lepszych mrożonych.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2023-01-15, 21:36

Mhm, ależ ten ser na opakowaniu jest rozkosznie złocisty...
Ale te fasolki wyglądają trochę jak larwy ;)
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2023-01-15, 21:44

Nenderen pisze: 2023-01-15, 21:36 Mhm, ależ ten ser na opakowaniu jest rozkosznie złocisty...
Ale te fasolki wyglądają trochę jak larwy ;)
To jest ser-nie ser nie pamiętam z czego, ale coś roślinnego.
Ale zachowuje się jak mięciutki, puszysty, roztopiony ser. I tam są takie jakby "kulki"/kleksy tego sera. No naprawdę mniam.
:-bd
Mam zdjęcie, ale przy słabym świetle i pizza stygła, także nie chciało mi się cudować z ustawieniami B-)
Jedynie te pomidorki nie są tak spore jak na zdjęciu promocyjnym.
Ale sam smak, na bogato i to jak wgryza się w te kleksy miękkiego serka no mniaaaaaaaam. Aż chyba kupię jutro, o ile będzie w Żabce bo były dwie tylko.

Obrazek

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2023-01-15, 21:58

Lwica pisze: 2023-01-15, 21:44 Ale zachowuje się jak mięciutki, puszysty, roztopiony ser.
Rety, jakie to zdanie jest słodkie! :D
A zakupy w Żabce często robisz? Pytam z ciekawości bo spotykałem się z wieloma opiniami od wielu osób, że jest tam drożyzna i gdy ja kupowałem w sklepach z tej sieci to faktycznie dużo płaciłem i pęczniały mi paragoniki od swej paragonowej zgryzoty (urwany szloch). :ymalien:
Ostatnio zmieniony 2023-01-15, 21:59 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ