Ulubione składniki pizzy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2023-01-15, 22:06

Nenderen pisze: 2023-01-15, 21:58
Lwica pisze: 2023-01-15, 21:44 Ale zachowuje się jak mięciutki, puszysty, roztopiony ser.
Rety, jakie to zdanie jest słodkie! :D
A zakupy w Żabce często robisz? Pytam z ciekawości bo spotykałem się z wieloma opiniami od wielu osób, że jest tam drożyzna i gdy ja kupowałem w sklepach z tej sieci to faktycznie dużo płaciłem i pęczniały mi paragoniki od swej paragonowej zgryzoty (urwany szloch). :ymalien:
Hehehe bo taki jest ten serek :D

Nie, w ogóle nie robię tam zakupów, jedynie właśnie te pizze bo NIGDZIE nie mogę ich dorwać, a mam Żabę dwie minuty od domu. Polomarket, Lidl, Auchan, mój sklep osiedlowy - nie ma tej serii Faliciana. Chyba są w Kaufland, ale nie przepadam za tym sklepem.
Ale zgadza się, Żabka ma wiele cen z kosmosu. I trzeba czytać te etykiety z cenami. Bo piszą wielką cenę, a pod spodem, że owszem, ale jak kupisz np trzy sztuki. A za jedną sztukę drożej już małym drukiem napisane x_x

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Drwal » 2023-01-15, 23:25

Ja to lubię klasycznie ser , pieczarki , szynka , ale też i ananas , żurawina.
Swoja droga, to większość życia słyszę od Mamy , że na pizzy czy zapiekance jadam pieczarki , a normalnie to nie lubię :-j
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2023-01-16, 22:22

Kupiłam jeszcze raz tę Feliciana vege czekała na mnie grzecznie w Żabce O:-)
Eh ten serek mięciutki i uroczy mniam...

Mam jeszcze jedną vege z tej serii, zobaczymy. Na pewno będzie ok, ale czy tak ciekawa w smaku, to się okaże.

Ale później już dość pizzy, bo czuję potrzebę powrotu do zdrowszego jedzenia i soków warzywnych. Już kupiłam seler naciowy i trzeba się oczyścić trochę. Odczuwam już moje zaniedbanie z jedzeniem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2023-01-17, 11:11

Czy robiąc soki warzywne dodajesz do niektórych owoce, np. łącząc ogórek i szpinak z jabłkiem? Ja raczej skłaniam się ku zasadzie, że osobno przyswajam warzywa a osobno owoce (z wyjątkiem pizzy) podobnie postępując w przypadku soków. Nawet sok z buraków piję bez dodatku jabłka i w sumie już udało mi się do tego przyzwyczaić. Aczkolwiek mam teraz dużą przerwę w siekaniu warzyw lub owoców ostrzami urządzenia które kwitnie mi teraz nieużywane w kuchennej szafce.
No i inne pytanko: czy lubisz wcinać chipsy warzywne lub owocowe? Jestem wielkim fanem chrupek z jabłek lub buraków, kiedyś kupowałem je w sklepie a potem naszło mnie olśnienie, że przecież mogę sam je robić w kuchni.
Ostatnio zmieniony 2023-01-17, 11:16 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Lwica » 2023-01-17, 12:11

Wiesz co ja zawsze piję jak najbardziej zielone. I aktualnie mam słaba/starą sokowirówkę, także nie nadaje się zbyt do soku z selera naciowego. Ale ja robię to inaczej:
Tak jak koktajl czyli woda, seler w kawałki i miksuję w blenderze kielichowym, kiedy jest już prawie gładka ciapka, to wylaewam na sitko i odciskam łyżką. Powstaje klarowny sok.
Tak samo ostatnio robiłam z kalarepą, brokułem czy jarmużem. Ponieważ zostawały minimalne łyka jakby... I uwierz mi, jak taka grubsza nitka z warzywa jak utknie w gardle, to jest uczucie jakbym szkło połknęła. Także nie ryzykuje.

Także te kilka warzyw robie soki w taki sposób. I czasami mieszam już z koktajlem z wody + jako całe warzywa cukinia, ogórek zielony, szpinak, pietruszka (natka, ale tylko ta bardziej z pokaźnymi liśćmi, trzeba ją wyszukać specjalnie gdzie można dostać).
Te kilka warzyw spokojnie w całości bez dociskania, są mięciutkie i nie mają żadnych nitek, blendują się na smoothie.

I te trzy czasami mieszkam np z kiwi lub jabłkiem, szpinak czy cukinię z bananem, ale chyba wolę same warzywna i te zielone. Żeby był chlorofil i sok/koktajl wyglądał tak soczyście, pięknie zielono jak żaba, ewentualnie dodaję to kiwi.
Swoją drogą ostatnio jadłam pierwszy raz kiwi czerwone i Gold, pycha, bardziej słodkie i delikatne. I droższe... x_x

Przy piciu takich soków pamiętamy o tym żeby pić po małych łykach, mieszając że śliną najlepiej. W sensie nie byle szybciej, tylko powoli.

I u mnie to wyglądało też tak zazwyczaj, że zaczynam dzień od szklanki/półtora wody letniej, później taki sok robiony świeżo oczywiście. Czyli płyny na sam początek.

Niestety lubię chipsy, ale te niezdrowe ^#(^
Z tych owocowych to bananowe, ale teraz nie zjadłabym już. I one już chyba były jakoś obrabiane, nie suszone tylko i wyłącznie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-17, 13:02

Lwica pisze: 2023-01-17, 12:11 Niestety lubię chipsy, ale te niezdrowe
Z tych owocowych to bananowe, ale teraz nie zjadłabym już. I one już chyba były jakoś obrabiane, nie suszone tylko i wyłącznie.
Polecam chipsy z jarmużu, samodzielnie robione. Piecze się te liście w piekarniku, w trakcie pieczenia oblewa oliwą i dodaje się sól. Poczytaj sobie w internecie, bo już nie pamiętam jak to dokładnie się robiło, ale są zdrowe. A te owocowe to jest jakaś masakra. Przecież to jest słodkie, a chipsy mają być słone.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione składniki pizzy

Post autor: Nenderen » 2023-01-17, 13:16

Chipsy z jarmużu... Mniam, Miłośniczko jesteś bohaterką mojego dzisiejszego dnia! Już tyle lat interesuję się żywieniowymi innowacjami ale udało się Tobie mnie zaskoczyć. Dzięks, dzięks.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ