Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2023-02-15, 20:30

On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: "Czy coś widzisz?" Mk8,23
Nie każdy cud jest na pstryknięcie palców. Niekiedy jest rozciągnięty w czasie lub wymaga różnych skomplikowanych zabiegów. Wszystko po to, by docenić w pełni Boże działanie. A jak jest u Ciebie? Działasz i wciąż myślisz, że wszystko zależy od twojej skuteczności? A może poddajesz się logice Bożych cudów w swoim życiu?

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2023-03-06, 19:40

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie". Łk6,36-38

Jezus przestrzega nas przed pokusą potępienia innych. Jak łatwo osądem stępić w kimś chęć stawania się lepszym. Słowami krytyki tępimy w innych motywacje do dobra. Może lepiej radą, wsparciem, podziwem wyostrzyć czyjeś serce na dobro. Nie zamykajmy nikomu drogi do Boga i siebie nawzajem.

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2023-03-07, 21:23

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony". Mt23,12
Może obrzucasz pogardliwym wzrokiem fałszywych faryzeuszów. Muszę Ci się przyznać, że mi się to zdarza. Widzę ich jak nakazują, robią to i owo na pokaz. To ONI, a przecież możliwe, że mogę to być ja i ty. Pomyśl czy coś z tego o czym mówi Jezus nie odnosi się do ciebie. Wolisz być na świeczniku czy bez rozgłosu nieść pomoc innym?

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2023-03-09, 19:17

Jezus, wkładając w usta Abrahama słowa: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą, pokazuje nam zaskakującą prawdę – nawet spotkanie zmartwychwstałego Chrystusa niczego nie zmieni w życiu człowieka, który wcześniej nie uwierzy Słowu Bożemu!
Pytanie dla mnie na dzisiaj: czy ja wierzę słowom Pana zapisanym w Biblii, czy raczej szukam niezwykłych doświadczeń religijnych, które mają mnie umocnić w wierze?

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2023-03-10, 21:27

Jezus im rzekł: "Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Mt21,42

Dzień po dniu idziemy do celu. Bez sensu byłoby jednak nasze życie, gdybyśmy jak samotny okręt przemierzali morze naszych dni. Najmniejsza roślina, najlichszy robaczek żyją po coś. A Ty, a ja? Dla kogo żyjesz? Czy jesteś jak pasożyt czy może jak owocująca winorośl. Jeszcze mamy czas na plon.

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2023-03-15, 16:33

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.Mt 5,17
W Chrystusie wszystko się wypełniło i dokonało. W Nim mamy doskonałe odkupienie i zbawienie. Chrystus zostawił nam swoją naukę, której jedyną i ostateczną wykładnią jest nauka apostolska. Kto trwa w nauce Chrystusa, ten wypełnia wolę Bożą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”