Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2022-10-31, 21:22

SZCZĘŚLIWI - 1 listopad 2022r. - Mt 5,1-12a
Świat stawia przed nami ludzi: najpiękniejszych, najzdolniejszych, najsilniejszych, najbogatszych, itd. A Jezus przypomina przez osoby ŚWIĘTYCH: „Cóż masz, czego byś nie otrzymał?”. Czy jesteś w gronie tych szczęśliwców, którzy w sercu czują, że wewnętrzne bogactwo zawdzięczają Bogu? Ubodzy, a jakże bogaci.
Ostatnio zmieniony 2022-11-16, 15:39 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: sądzony » 2022-10-31, 21:26

anna5 pisze: 2022-10-31, 21:22 „Cóż masz, czego byś nie otrzymał?”.
Piękne. Dzięki za przypomnienie.
anna5 pisze: 2022-10-31, 21:22 Czy jesteś w gronie tych szczęśliwców, którzy w sercu czują, że wewnętrzne bogactwo zawdzięczają Bogu?
Tak, w to wierzę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: Arek » 2022-10-31, 21:29

Bóg pragnie naszej świętości. Dlatego mam pragnienie takiego dążenia. Święci są moimi autorytetami, z których chcę czerpać, by wybrać drogę Jezusa Chrystusa. Pragnę, ale nie zostanę. Ale mam taki cel i nadzieję.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: Nenderen » 2022-10-31, 22:20

Maryja jest Królową i Opiekunką tych "szczęśliwców" więc kiedy czuję znużenie na drodze do Nowego Jeruzalem mówię do Niej "Mateńko, nie mam już wina" a Ona tak jak w Kanie wstawia się u Jezusa w celu wyjednania dla mnie "wina" duchowej gorliwości. Bywam słaby ale swe nadzieje powierzam Sercom Chrystusa i Jego Matki. Razem z Nimi i w Nich odczytuje Słowo zawarte w Piśmie Świętym prosząc o Jego kiełkowanie w mojej słabej duszy. Kto przeczyta, może odmówić w intencji mojej grzesznej duszy zdrowaśkę, z góry dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 2022-10-31, 22:23 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: Dezerter » 2022-10-31, 23:40

anna5 pisze: 2022-10-31, 21:22 SZCZĘŚLIWI - 1 listopad 2022r. - Mt 5,1-12a
Świat stawia przed nami ludzi: najpiękniejszych, najzdolniejszych, najsilniejszych, najbogatszych, itd. A Jezus przypomina przez osoby ŚWIĘTYCH: „Cóż masz, czego byś nie otrzymał?”. Czy jesteś w gronie tych szczęśliwców, którzy w sercu czują, że wewnętrzne bogactwo zawdzięczają Bogu? Ubodzy, a jakże bogaci.
Nie wiem jak inni, ale ja nie załapałem jaki jest temat i sens wątku
czy chodzi o jedno słowo?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2022-11-01, 18:59

Dziś odwiedzamy groby bliskich. Zapalamy znicze, stawiamy kwiaty, wspominamy bliskie osoby, modlimy się. I właśnie na cmentarzu, dotykając tajemnicy śmierci, Jezus zadaje nam pytanie: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” Czy odkrywasz wiarę w wieczność, dotykając tajemnicy śmierci?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: sądzony » 2022-11-01, 19:05

Czy to quiz?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2022-11-02, 19:01

Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca”. Łk15,10
Do Jezusa grzesznicy przybliżali się. Ze swoim grzechem, tacy jacy byli, bez usprawiedliwiania się i fałszywej pokory. Pragnienie słuchania Boga było silniejsze niż grzech, który mieli w sercu. Niech i w nas grzech nie stanie nigdy na drodze do Jezusa.
Ostatnio zmieniony 2022-11-16, 15:40 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: Andej » 2022-11-02, 19:23

anna5 pisze: 2022-11-02, 19:01 Niech i w nas grzech nie stanie nigdy na drodze do Jezusa.
Przykro mi, ale uważam, że każdy grzech staje na drodze do Jezusa. Każdy utrudnia tę drogę. Ale żaden nie zagradza drogi, na tyle, aby nie była ona do pokonania. Tak jak napisał Heya - upadamy, ale się podnosimy. Nie tracimy z oczu drogi. Nie tracimy z oczu Boga.
Wszyscy jesteśmy grzesznikami. I, mam nadzieję, że wszyscy zbliżamy się do Pana. Pokaleczeni grzechami, ale wciąż uzdrawiani.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: Dezerter » 2022-11-02, 22:43

Dezerter pisze: 2022-10-31, 23:40
anna5 pisze: 2022-10-31, 21:22 SZCZĘŚLIWI - 1 listopad 2022r. - Mt 5,1-12a
Świat stawia przed nami ludzi: najpiękniejszych, najzdolniejszych, najsilniejszych, najbogatszych, itd. A Jezus przypomina przez osoby ŚWIĘTYCH: „Cóż masz, czego byś nie otrzymał?”. Czy jesteś w gronie tych szczęśliwców, którzy w sercu czują, że wewnętrzne bogactwo zawdzięczają Bogu? Ubodzy, a jakże bogaci.
Nie wiem jak inni, ale ja nie załapałem jaki jest temat i sens wątku
czy chodzi o jedno słowo?
Anno5 odpowiesz mi?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: Nenderen » 2022-11-03, 11:58

Andeju, myślę że Anna5 miała na myśli to, że nawet jeśli zdarzy się grzech pokusa poddania się wynikającej z niego rozpaczy nie powinna zwyciężyć w prawdziwie wierzącej osobie i przesłonić jej ufania Bogu.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2022-11-03, 20:05

NIEUCZCIWOŚĆ - 4 listopad 2022r. - Łk 16,1-8
Trudno zrozumieć tekst, w którym na pierwszy rzut oka Jezus chwali nieuczciwość. Nie tędy droga. Jezus w przypowieści o rządcy wzywa do miłosierdzia, do dostrzeżenia obok Ciebie kogoś w podobnej sytuacji. Dobro wyświadczone drugiemu może okazać się biletem dla Ciebie do większego dobra.

anna5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 19 paź 2022
Been thanked: 15 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: anna5 » 2022-11-04, 19:49

DWOM PANOM - 5 listopad 2022r. - Łk 16,9-15
Często w codzienności szukamy potwierdzenia i akceptacji w oczach ludzi. Czy jest to jednak obiektywne lustro? Spójrz dziś w oczy Jezusa i zobacz swoje serce. Może ukrywa się w nim jakieś rozdwojenie?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: sądzony » 2022-11-05, 11:08

anna5 pisze: 2022-11-04, 19:49 Może ukrywa się w nim jakieś rozdwojenie?
Nie "może", a z pewnością.
Zawsze będziemy gdzieś pomiędzy. Pomiędzy tym czego pragnie nasze "ego", a tym czego pragnie nasze "ja prawdziwe" prowadzone wolą Boga.
Zawsze jesteśmy gdzieś tutaj, pomiędzy "starym", a "nowym człowiekiem".
Na krzyżu, rękami próbując zagrabić adamowy horyzont, z duchem tęskniącym za głębią niebios.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1418
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 545 times
Been thanked: 785 times

Re: Dzielenie się Słowem Bożym na każdy dzień

Post autor: AdamS. » 2022-11-05, 11:52

sądzony pisze: 2022-11-05, 11:08 Zawsze będziemy gdzieś pomiędzy. Pomiędzy tym czego pragnie nasze "ego", a tym czego pragnie nasze "ja prawdziwe" prowadzone wolą Boga.
Rozdwojenie, o którym wspomniała Anna, pojawia się w nas na wielu płaszczyznach - WIARY (czym ona jest i na ile możemy tworzyć jedność z innowiercami? Przed chwilą odwiedzili mnie Świadkowie Jehowy - czasem z nimi rozmawiam), MIŁOŚCI (dokąd w imię miłości możemy się posunąć - czy np. wspierać osoby, które świadomie żyją w grzechu?), albo też CIAŁA i DUCHA. I tutaj podzielę się Słowem, które dziś po raz kolejny odczytałem, ale z zupełnie nowym światłem:

"Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali. Każdy, który staje do zapasów, wszystkiego sobie odmawia; oni, aby zdobyć przemijającą nagrodę, my zaś nieprzemijającą. Ja przeto biegnę nie jakby na oślep; walczę nie tak, jakbym zadawał ciosy w próżnię, lecz poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego." (1 Kor, 9, 24-27).

Wcześniej z pewną niechęcią podchodziłem do tego fragmentu, bo obca mi jest konkurencja w sferze wiary. Ale dziś po raz pierwszy odczytałem ten fragment przez pryzmat ostatniego zdania - wtedy tekst dotyczy zawodów nie z innymi wierzącymi, lecz z naszą cielesnością. W takim kontekście słowa, że "tylko jeden otrzymuje nagrodę" wskazywałyby na zwycięstwo ducha nad egoizmem ciała. Stąd Paweł wspomina, że cielesne byty otrzymują zapłatę przemijającą. I dlatego też mówi o odmawianiu sobie wszystkiego - czyli nie wiązaniu swej nadziei z tym, co przemijalne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”