Aloha

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Oświecona

Aloha

Post autor: Oświecona » 2022-11-08, 17:14

Cześć! Interesuję się rozwojem świadomości człowieka i transformacją świata.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Aloha

Post autor: Andy72 » 2022-11-08, 17:23

Oświecona pisze: 2022-11-08, 17:14 Cześć! Interesuję się rozwojem świadomości człowieka i transformacją świata.
Napisz coś więcej,bo treść wraz z nazwą nicku brzmi jak prowokacja ;-)
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Oświecona

Re: Aloha

Post autor: Oświecona » 2022-11-08, 17:39

Andy72 pisze: 2022-11-08, 17:23
Oświecona pisze: 2022-11-08, 17:14 Cześć! Interesuję się rozwojem świadomości człowieka i transformacją świata.
Napisz coś więcej,bo treść wraz z nazwą nicku brzmi jak prowokacja ;-)
Jasne! :-) Cóż powiedzieć? Pandemia, wojna na Ukrainie, kryzys gospodarczy, zmiany obyczajowe i społeczne (coraz szybsze!), zmiana mentalna, odejście od starych systemów... Trudno temu wszystkiemu zaprzeczyć.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Aloha

Post autor: Nenderen » 2022-11-08, 17:40

Cześć. Co sądzisz o podziale kastowym opieranym na wierze w reinkarnację?
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Aloha

Post autor: Andy72 » 2022-11-08, 17:41

Skąd masz poczucie że jesteś oświecona?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Aloha

Post autor: Nenderen » 2022-11-08, 17:43

Andy72 pisze: 2022-11-08, 17:41 Skąd masz poczucie że jesteś oświecona?
Wydaje mi się że każda osoba mająca poczucie własnej wartości w pewien sposób czuje się "oświecona", choć oczywiście domyślam się że Oświecona używa tej nazwy wobec siebie w szerszym kontekście
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Oświecona

Re: Aloha

Post autor: Oświecona » 2022-11-08, 17:48

Nenderen pisze: 2022-11-08, 17:40 Cześć. Co sądzisz o podziale kastowym opieranym na wierze w reinkarnację?
Cześć! Niestety, wiara w reinkarnację w Indiach przyczyniła się do utrwalenia podziałów społecznych w związku z systemem kastowym. Hinduiści widzą reinkarnację jako przekleństwo i dążą do tego, by wyzwolić się z cyklu wcieleń, natomiast osobiście uważam, że można na nią też spojrzeć inaczej i wiele osób jest tego zdania :-) Hinduizm jest religią, a reinkarnację można postawić ponad systemami religijnymi, z których czerpać można tylko to, co pożyteczne i dobre.
Andy72 pisze: 2022-11-08, 17:41 Skąd masz poczucie że jesteś oświecona?
To nie jest jakiś stan nadzwyczajny, nie tak jak w buddyzmie ;-) Po prostu podzielam pogląd wielu osób o zmianach, jakie zachodzą. Obserwuje się to zjawisko już od mniej więcej dziesięciu lat.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Aloha

Post autor: Nenderen » 2022-11-08, 17:52

Oświecona, podoba mi się Twój krytycyzm wobec pewnych zjawisk związanych z wiarą w reinkarnację w Indiach. Może to zapowiedź Twojego ewentualnego zwrócenia się w stronę wiary katolickiej w dalszej lub bliższej przyszłości.
Czy masz jakieś zdanie na temat fragmentu Biblii w którym Jezus powierza słynne klucze świętemu Piotrowi?
Ostatnio zmieniony 2022-11-08, 17:54 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Aloha

Post autor: Andy72 » 2022-11-08, 17:53

Czyli pasowała by nazwa "przebudzona"
Co sądzisz o Jezusie? Niektórzy, którzy mówią o oświeceniu, stawiają Go na równi z Buddą, a niektórzy do nich dodają ...Mahometa.
Kim jest dla Ciebie Bóg? Energią, Osobą?
Rzeczywiście czas przyśpiesza coraz szybciej
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Aloha

Post autor: Albertus » 2022-11-08, 18:07

Oświecona pisze: 2022-11-08, 17:14 Cześć! Interesuję się rozwojem świadomości człowieka i transformacją świata.
Witaj!

Oświecona

Re: Aloha

Post autor: Oświecona » 2022-11-08, 18:08

Nenderen pisze: 2022-11-08, 17:52 Czy masz jakieś zdanie na temat fragmentu Biblii w którym Jezus powierza słynne klucze świętemu Piotrowi?
Słowo ma wielką moc, a każda czynność ma swoją wagę i niesie pewne konsekwencje. Konsekwencją powierzenia tych kluczy (i dalej również obietnicy zesłania Ducha Świętego) jest powstanie Kościoła katolickiego, który jest instytucją trwałą o bardzo silnym ładunku energetycznym.
Andy72 pisze: 2022-11-08, 17:53 Co sądzisz o Jezusie? Niektórzy, którzy mówią o oświeceniu, stawiają Go na równi z Buddą, a niektórzy do nich dodają ...Mahometa.
Życie każdej z tych postaci jest inne. Trudno je porównywać. Mahomet wydaje się bardziej przywódcą politycznym niż religijnym. U Buddy i Jezusa koncepcje zbawienia są skrajnie odmienne.
Andy72 pisze: 2022-11-08, 17:53 Kim jest dla Ciebie Bóg? Energią, Osobą?
Kimś zupełnie różnym od człowieka.
Energia jest czymś wtórnym, określiłabym ją jako środek pomocniczy, ale Bóg nie może być energią. To tak, jakby powiedzieć, że światło jest żarówką.
Ostatnio zmieniony 2022-11-08, 18:08 przez Oświecona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Aloha

Post autor: sądzony » 2022-11-08, 19:14

Witaj @Oświecona
Pozdrawiam w duchu i miłości

Dodano po 22 minutach 7 sekundach:
Oświecona pisze: 2022-11-08, 17:14 Cześć! Interesuję się rozwojem świadomości człowieka i transformacją świata.
Na czym polega "rozwój świadomości" no i jak wygląda, na czym opiera się, Twoja koncepcja osobowości człowieka?
Ostatnio zmieniony 2022-11-08, 19:37 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Oświecona

Re: Aloha

Post autor: Oświecona » 2022-11-08, 19:57

sądzony pisze: 2022-11-08, 19:36 Witaj @Oświecona
Pozdrawiam w duchu i miłości
Witaj.
sądzony pisze: 2022-11-08, 19:36 Na czym polega "rozwój świadomości" no i jak wygląda, na czym opiera się, Twoja koncepcja osobowości człowieka?
Rozwój świadomości dotyczy świadomości zbiorowej oraz każdego poszczególnego człowieka.
Wzrasta rezonans planety, podnoszą się wibracje, wchodzimy w nową częstotliwość – to tak strasznie brzmi, ale prawda jest taka, że jest to fakt odczuwalny. Wielu ludzi, nieprzystosowanych do nowej energetyki Ziemi, doświadcza swego rodzaju wypalenia. Są straszne problemy. Nastolatki cierpią na choroby psychiczne, dorośli są przebodźcowani i wyczerpani. Coś w nas zaczyna się buntować i mówi temu wszystkiemu „nie”. Coraz więcej ludzi szuka też innych dróg – następuje powrót do źródeł, ludzie przeprowadzają się na wieś, interesują się ziołolecznictwem, szukają piękna. Ograniczają media (zwłaszcza telewizję), interesują się zdrową żywnością. Poza tym upadają pewne tradycje i stereotypy. Widać to szczególnie w zachowaniu dzieci. Rodzi się coraz więcej dzieci z innym systemem energetycznym. Są one mniej podatne na stare normy, są bardziej wrażliwe, więcej widzą i czują, także pozazmysłowo.

Nie mam własnej koncepcji osobowości człowieka, mądrzejsi ode mnie się tym zajmowali ;-) Jeśli mam być szczera, nie bardzo rozumiem Twoje pytanie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Aloha

Post autor: sądzony » 2022-11-08, 20:10

@Oświecona chodzi mi o to w czym konkretnie przejawia się rozwój świadomości, np. na Twoim przykładzie?
Skoro rozwijasz swoją świadomość, założyłem, że pewnie interesuje Cię psychologia i pytam po prostu czy posiadasz jakiegoś, powiedzmy "badacza" w tej dziedzinie (powiedzmy) nauki, który szczególnie przypadł Ci do gustu próbując tłumaczyć kim jest człowiek od strony psychicznej?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Oświecona

Re: Aloha

Post autor: Oświecona » 2022-11-08, 21:32

sądzony pisze: 2022-11-08, 20:10 @Oświecona chodzi mi o to w czym konkretnie przejawia się rozwój świadomości, np. na Twoim przykładzie?
Skoro rozwijasz swoją świadomość, założyłem, że pewnie interesuje Cię psychologia i pytam po prostu czy posiadasz jakiegoś, powiedzmy "badacza" w tej dziedzinie (powiedzmy) nauki, który szczególnie przypadł Ci do gustu próbując tłumaczyć kim jest człowiek od strony psychicznej?
Ty piszesz o czymś trochę innym, bardziej empirycznym.
Mnie interesuje poszukiwanie odpowiedzi na pytania: kim jestem? dokąd zmierzam? jaka jest misja mojej duszy? co czeka Ziemię?
Widzę siebie jako część całości, dlatego nie mam potrzeby rozkładania mojej psychiki na czynniki pierwsze, żeby szukać ukrytych cieni, pierwotnych instynktów itp. Choć może jest to ciekawe :-)

ODPOWIEDZ